Awatar użytkownika
naysha
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 24 maja 2011, 13:39

Ciekawa książka dla dzieci i młodzieży

25 maja 2011, 11:58

Ostatnio postanowiłam przerzucić się na książki, jako prezenty na różne okazje dla młodszego pokolenia u mnie w rodzinie.
Staram sie wybierac ksiązki, które uczą i rozwijaja wyobraźnię:)
Dla mojego bratanka- jest w 5 klasie- kupiłam ostatnio Baśniobór, a dla 5 letnirgo siostrzeńca słownik języka angielskiego dla 5-latków:)

Co Wy polecacie?

Awatar użytkownika
naysha
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 24 maja 2011, 13:39

25 sie 2011, 16:35

teraz wyczaiłam Diabełka dla 6letniej córci mojej koleżanki:) przekonały mnie na początku ilustracje- naprawdę piękne no i zachęcające do czytania. poczytajcie o tej książce moze same się skusicie:)

A może znacie jakieś ciekawe zapowiedzi jesienne???

Allia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 152
Rejestracja: 25 paź 2010, 16:43

25 sie 2011, 19:51

A znacie serię Bez tabu? Nie żebym polecała, pytam tylko czy jako mamy się z nią spotkałyście :)

czara
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 48
Rejestracja: 30 sty 2010, 01:49

05 paź 2011, 22:11

Dla nastolatków polecam "Pałac Północy" Carlosa Zafona. Trochę horroru, sensacji i fantastyki.

Natka13
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 48
Rejestracja: 26 mar 2012, 20:54

26 mar 2012, 21:25

Ja jak byłam młodsza czytałam z zapałem serię Pana Samochodzika, Przygody Tomka, Trzech Detektywów, teraz wiem, że nastolatki uwielbiają sagę Zmierzch, Pamiętniki Wampirów, no i oczywiście Harry Potter! Tak naprawdę to powinno się zacząć od ksiazek ciekawych i prostych, potem jak uż przywyknie i zacznie potrzebować można przenieść się na bardziej ambitne.

Awatar użytkownika
niki
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:36

21 maja 2012, 20:26

Jeśli macie w rodzinie dziecko z zacięciem naukowym, to polecam Wam książkę Jerzy i Wielki Wybuch. Jak sam tytuł głosi rzecz jest o początkach wszechświata, o Układzie Słonecznym, o antymaterii i Zderzaczu Hadronów. Informacje jakie dostanie młody czytelnik są ogromnie rzetelne, bo ich autorem jest sam Stephen Hawking, wybitny astrofizyk brytyjski. Oczywiście książka to nie same wykłady, ale i fabuła. Jednak patrząc na nią dorosłym okiem, mam wrażenie, że jest ona tylko jakby pretekstem do opowiadania o tych wszystkich poważnych i ważnych teoriach.

Wróć do „Starsze dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość