Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

Jaka "pomoc" dla samotnie wychowującej dziecko mam

20 cze 2011, 21:40

pytam, bo taka sytuacja może przydażyć się właśnie mnie.
rozglądam sie za tanim pokojem dla mnie i Malej, szukam tylko u jakiejs staruszki - wtedy wiem, ze bedzie spokojnie, ze bede mogla jeszcze tej babci jakos pomoc. ale nie otym... chciałam zapytać, jakie ulgi, zapomogi, itd. moze uzyskac samotnie wychowujaca dziecko mama? czy jak bede na urlopie wychowawczym to bede dostawac tylko 500 zl z mopsu czy moge walczyc o wiecej?
obecnie poszukuje tez pracy w chalupnictwie, pisaniu tekstow na komputerze (pisze biegle i szybko). zobaczymy jak z tym bedzie.

nie wiem jak mi sie zycie ulozy w najblizszym czasie, a chcialabym byc przygotowana. czuje sie odpowiedzialna za Małą...

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

20 cze 2011, 22:31

czy jak bede na urlopie wychowawczym to bede dostawac tylko 500 zl z mopsu czy moge walczyc o wiecej?
nawet nie cale, ale dziecko ma ojca i alimenty jak najbardziej mu sie należą

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

20 cze 2011, 22:45

szczerze mówiąc to nie wiem czy tak wiele dostaniesz z MOPSu o ile się nie mylę to nie można przekroczyć coś 350 zł na osobę by móc cokolwiek od nich dostać i to naprawdę nie wiele :ico_noniewiem:
na pewno powinnaś złożyć sprawę do sądu o alimenty dla dziecka a jak dobrze zarabia nawet dla siebie :ico_sorki:
no i koniecznie będą "badać " sytuację twojej rodziny i na pewno męża.....

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

21 cze 2011, 09:55

ale dziecko ma ojca i alimenty jak najbardziej mu sie należą
ojciec mozliwe ze nie bedzie chcial placic

[ Dodano: 21-06-2011, 09:56 ]
no i koniecznie będą "badać " sytuację twojej rodziny i na pewno męża.....
ale jak badac?

wiadomo jego rodzina bylaby za nim, ale przedwczoraj jego biologicznego ojca zona byla swiadkiem jego zachowania, z reszta wszyscy u niego w rodzinie wiedza jak on mnie traktuje, tylko ze kazdy bedzie za nim

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

21 cze 2011, 10:24

ojciec mozliwe ze nie bedzie chcial placic
to nie jest chciał albo nie chciał
ustalić sądowo - sa rozne rozwiazania - np. komornik
ale jak badac?
na pewno nie stracisz na tym, ze on i jego rodzina mają wiele na swoją obrone - bo to chyba standard
alimenty tak czy siak się należą - to męża obowiązek czy jemu sie to podoba czy nie
a badac bedzie sad pewnie jego sytuację finansową, musisz najlepiej miec rachunki na rzeczy zakupione dla dziecka, by udokumentowac jakie wydatki miesiecznie ponosisz, choc wystarczy oświadczenie :ico_sorki:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

21 cze 2011, 10:27

spadlamznieba, chodziło mi o wywiad środowiskowy ,to normalne że i tak pani z opieki musi zapukać i do rodziców i do teściów czy mogą w jakiś sposób pomóc ,czyli jaka tez ich jest sytuacja finansowa,przy okazji powie i tobie co powinnaś zrobić by cokolwiek móc uzyskać nie przekreślaj tego to jest normalna procedura
musisz wiedzieć też że jak nie wystąpisz o alimenty to nie masz szans dostania nic z banku alimentacyjnego ,ale o tym i w opiece tobie powiedzą jakie są zasady

jest jeszcze opcja domu samotnej matki i tam tez pomagają osobom z zakresu prawa ....

bardzo mi przykro bardzo że borykasz się z takimi kłopotami ....trzymaj się cieplutko ..... :ico_pocieszyciel:

atka_1987
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3544
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:47

21 cze 2011, 11:54

pytam, bo taka sytuacja może przydażyć się właśnie mnie.
przykro mi ...

moja ..... jest samotna matka i dostaje: alimenty przysadzone sadownie, zasilek dla samotnej matki i rodzinne. + mops oplaca czesc czynszu. Wszystko zalezy od wywiadu srodowiskowego.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2011, 12:49 przez atka_1987, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

21 cze 2011, 11:54

cierpie niemilosiernie, bo zycie mi sie wali. Mala idzie spac to placze. przy niej staram sie byc pogodna. dla niej zrobie wszystko.
nie chce isc do swoich rodzicow, gdyby tam nie bylo ojca, to byloby ok. ale on alkoholik, czasem zapomni i pali w domu, zapomni to halasuje jak Mala spi, jest niereformowalny. nie wytrzymalabym tam psychicznie.
dlatego szukam pokoju u jakiejs starszej pani. ale ciezko z tym bedzie...

szukam tezj akiejs pracy w domu. wystawilam ogloszenie. moze ktos sie zainteresuje... narazie same jakies glupie reklamy mi przysylaja.

zycie jest okropne. jestem chyba za slaba na to wszystko.

nawet adama ojciec powiedzial ze glupio mu to mowic bo to jego syn ale lepiej bedzie jak sobie zycie uloze i znajdekogos normalnego.

[ Dodano: 21-06-2011, 11:56 ]
mops oplaca czesc czynszu.
wszystko super, tylko zby mi oplacali czesc czynszu muszem iec mieszkanie a mnie nie stac na to. na wychoawczym bede dostawac do lutego ok 500 zł/msc z mopsu. nie wiem czy jeszcze cos wiecej dostane. wynajem pokoju w moim miescie kosztuje jakies 400-500 zl... zaluje ze nie mam tu zadnej rodziny. jestem sama. do rodzicow nie pojde bo nie chce zeby mala wychowywala sie w smrodzie alkoholu. i co ja mam robic...

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

21 cze 2011, 12:05

spadlamznieba, próbowałaś dzwonić do domów samotnej matki?,wiem ze i tam nie siedzi się długo ale być tam przez rok można czegoś się dowiedzieć .... :ico_sorki:

Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

21 cze 2011, 12:07

próbowałaś dzwonić do domów samotnej matki?,wiem ze i tam nie siedzi się długo ale być tam przez rok można czegoś się dowiedzieć ....
nie wyobrazam sobie ze bede mieszkac z moja corka w takim miejscu... jestem przerazona

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości