Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

noworodek przesypia całą noc i pory karmienia, normalne ?

11 lip 2011, 09:06

Hey Dziewczyny, Moja Liwka ma 4 dni, i zaobserwowałam,że wogóle nie płacze tylko pokwekuje jak cos jest nie tak, przez sen jak zrobi kupe to moze w niej spac do rana lub dopóki ją cos nie obudzi np. ja , na dodatek jak ją nakarmie o godz 20 po kąpieli to obudzi mi sie dopiero ok. 2 w nocy lub wogóle , nawet jak ma zasikanego pampersa czy kupe..
nic jej nie przeszkadza. Ja wiem ,że jest grzeczniutka :D
nie słyszałam jeszcze u niej płaczu oprócz przy szczepieniu w szpitalu i podczas kąpania jak ją wyjmuje ale to z zimna...
czy to normalne ?
mało płacze, przesypia pory karmienia, nic jej nie przeszkadza....
a ja byłam takim kłębkiem nerwów w ciąży...
dzis lub jutro ma przyjsc położna ale mnie niepokoi to juz teraz :(
czekam waszą opinie dziewczyny :)

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

11 lip 2011, 11:21

Musisz ją budzić na karmienie, bo takim maluszkom czasem za mocno spada poziom cukru i nie dają rady się obudzić. Przerwy między karmieniami nie powinny być dłuższe niż 4h, jeżeli jest na piersi, to w dzień powinna jeść co 2,5-3h, w nocy może mieć dłuższą przerwę.
Mojemu Krzysiowi pełna pielucha akurat też nie przeszkadza, zazwyczaj we śnie robi kupkę i wcale go to nie rusza.
Jeżeli chodzi o płacz, to też nie płakał długi czas prawie wcale-jedynie w kąpieli, a tak to sobie pomrukiwał. Teraz potrafi dać koncert, ale to dlatego, że ma kolkę.

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

11 lip 2011, 12:28

markotka, ok, dzieki.
myslałam ,ze mam karmic na zadanie...
gubie sie juz w tym wszystkim :ico_sorki:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

11 lip 2011, 13:12

Malinkax33, na początku wszystko jest trudne :ico_oczko:

powiem tobie że moja Zuza po oxy też jakoś ospała była ,niestety one też czują skutki tego czym nas faszerowano przy porodzie ...ale starałam się budzić ją i dawać jej jeść "na siłę" choćby parę kropli tylko ale zawsze to coś jest w brzuszku dziecka ...no i starałam się budzić ją dość regularnie tak po ok 4 godz maksymalnie i stan taki trwał ok dwóch tygodni ,potem się unormowało i jadła bardzo ładnie ,potrafiła nawet nie jeść nic przez 6 godzin dlatego budziłam ją do karmienie "na silę "

na pewno szybko dojdzie do siebie i będzie jeść aż uszy będą się trzęsły :-)
no i pogadaj jutro z położną jak przyjdzie ,ona na pewno rozwieje twoje wątpliwości

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

11 lip 2011, 14:00

Malinka niby powinno się karmić "na żądanie", ale nie częściej, niż co 2,5h bo tyle mały brzuszek potrzebuje czasu na strawienie tego co dziecko zjadło, a dokładniej 2h na samo trawienie i 0,5h odpoczynku. Najlepiej od początku ustalić stałe pory karmienia co 2,5-3h chociaż nie zawsze jest to takie proste. Jak pojawia się kryzys laktacyjny, to i co 1h można dostawiać, ale stan taki trwa zazwyczaj tylko 2-3 dni.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

11 lip 2011, 14:56

markotka, ta zasada nie obowiązuje dla dzieci karmionych piersią na żądanie bowiem dziecko może niby chcieć jeść np po godzinie ale tak naprawdę tylko wypije wodę z piersi (czyli krótko possie),bo tak jest że najpierw leci "woda" potem w trakcie jedzenia pokarm treściwy ,no i dziecko może być zwyczajnie różnie głodne ,tak jak dorosły czasem może konia z kopytami zjeść a innym razem tylko sałatę :ico_oczko:
ale bywa i tak że nam się wydaje że dziecko ssie a tak naprawdę sutek traktuje jak smoczek i jak possie to bardzo malutko :ico_oczko: a głodne będzie np za dwie godziny albo i za trzy :ico_oczko:

lilo

14 lip 2011, 16:51

myslałam ,ze mam karmic na zadanie...
Przy takim maleństwie zalecają budzić :ico_sorki:

A jak często je w dzień???

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

15 lip 2011, 09:56

Moja położna też zwracała uwagę, że maluszek co4godz powinien zjesc zwlaszcza przy tej pogodzie, żeby się nie odwodnił. A z tym traktowaniem sutka jak smoczek to racja, jak mojego cos rozbudzi, a niedawno jadł possie chwilę i śpi :-) a powiedzcie mi jak długo Wasze maleństwa "tankują"?

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

18 lip 2011, 14:56

Malinkax33 u nas było podobnie-jak Mateusz dostał jeść ok.19-20 to spałby do 2-3 ale ja go budziłam co 4 godz.Po ok.2 tyg. sam się zaczął budzić na jedzenie. Taki maluch nie może mieć przerw dłuższych niż 4 godziny tak jak pisały dziewczyny.

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

20 lip 2011, 12:07

lilo, w dzien co 3 godziny z zegarkiem na reku po15 min je jednego cycka...
juz sie unormowało...
jutro 2 tyg bedzie miała i regularnie nawet w nocy co 3 godziny je, czasem ma po jedzeniu 2 godziny czuwania , szczególnie w nocy...
jak ją o 20.30 kąpie to 21 zasypia po jedzeniu, budzi sie ok północy potem o 3 , 3.30 i ok 6 rano potem 9 ... nawet jak ma czuwanie to wtedy potrafi dłużej possać.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość