cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

kiedy zgłaszać niedostarczony towar kupiny poprzez allegro?

10 sie 2011, 21:51

Mam do wad takie pytanie. W środę wieczorem tydzień temu, wygrałam aukcje na allegro.zamówiłam sukienke miała dojść kurierem. Jak piszą na stronie w 24g. wysyłka.
W czwartek rano około 9 wpłaciłam im pieniądze na konto, nie z allegro, tylko na konto.
Do tej pory, żądnych wieści od nich w tej sprawie, ani kuriera z sukienką. po mimo wysyłanych e- maili. Po jakim czasie, waszym zdaniem powinno się zgłosić to grupie allegro?
i czy są w razie czego, jakieś szanse na odzyskanie pieniędzy? zdarzyło się wam to kiedyś?
Sprzedawca ma tytuł super sprzedawcy, nie wiem jakim cudem, ma z ost kilku dni pare negatywów ludzie skarżą się na brak kontaktu oraz towaru. Co z tym fantem zrobić? czekać do końca tygodnia, czy to zgłaszać? dla mnie to jest całkowity brak kompetencji oraz, totalna olewka klienta. Dodam jeszcze, że we wtorek tydzień temu zamawiałam jeszcze jedną sukienkę, doszła po 2 dniach kurierem a to of tyg nie może.

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

11 sie 2011, 00:34

cyn_inspiration, Ja bym Ci radzila abys do nich zadzwonila. Ja juz mialam kilka razy taka sytuacje. Pisalm @ i nic :ico_sorki: Dopieru po rozmowie tel wyszlo ze maja balagan :ico_olaboga: i za zwyczaj wszystko sie wyjasnilo i towar byl no z opoznieniem :ico_sorki: Ale sprobuj sie z nimi tel bo zazwyczaj maja problem w ksiegowaniu na koncie :ico_sorki:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

11 sie 2011, 09:03

cyn_inspiration, spokojnie.
Miałam nie raz juz takie sytuacje, kupuje baaardzo duzo na allegro.
Zazwyczaj firmy maja bałagan jak na jednej aukcji sprzedaje sie duzo sztuk lub jak maja duzo aukcji wystawionych.
Po pierwsze napisz emaila i dzwon do skutku az sie nie połączysz.
Dopiero po tygodniu jak sie nie odezwa i nie odbiora telefonu. zglos sprawe na allegro.
Potem ewentualnie mozesz isc na policje podac dane na jakie wplacałaś pieniadze i oni po tych danych dojda do niego.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

11 sie 2011, 10:32

cyn_inspiration, miałam już taką sytuacje ,najpierw pisałam do samego sprzedawcy ,potem poprzez allegro,dzwoniłam także parę razy ale zawsze tel odbierał pracownik i co on biedak miał zrobić ,szefa nie ma i koniec,nawet próbowali mnie okłamać że paczka już jedzie i ja także za telefon i okazało się żadna paczka do mnie nie była wysłana ..... .....dopiero poprzez allegro szybko zareagowali i dostałam zwrot pieniędzy łącznie z przesyłką ,bo potem jak czytałam niektórzy nawet za to nie mieli zwrócone
gdyby to nie pomogło to miałam czarno na białym napisane co i jak i z tym poszłabym na policje
nie ważna jest kwota za jaką kupiłaś sukienkę ,ważne by to zgłosić i zażądać wyjaśnienia ,następnie możesz to potem zgłosić na policję ,bo być może poza tobą są i inni poszkodowani

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

11 sie 2011, 10:48

madzens, oni nie podali nr telefonu, cyba zdjęli bo w kilku negatywach było że nie odbierają telefonu albo zbywaja ludzi. jest gg do nich ale też nic. zero odzewu.
Dobra ja poczekam, tylko nie wiem na co, skoro nic kompletnie nie odzywają się nadal. Jutro minie tydzień i 1 dzień od wpłaty. Poczekam jeszcze, ale jak nadal nic, to zgłoszę zespołowi allegro. :ico_olaboga: jeszcze się nie spotkałam z taka sytuacją.

[ Dodano: 11-08-2011, 10:51 ]
JoannaS, już minął tydzień od kad wygrałam aukcje i wpłaciłam im pieniądzę.

gdybym chciała tyle czekać zapłaciła bym za poczte a nie kuriera. Specjalnie chciałam żeby szybko doszła a tu tydzień czekam i nadal cisza.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2011, 10:53 przez cyn_inspiration, łącznie zmieniany 1 raz.

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

11 sie 2011, 10:51

cyn_inspiration, to nie ma co czekac tylko to zgłoś.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

11 sie 2011, 10:55

cyn_inspiration, nie czekaj tylko ślij maile do nich ,masz tam opcje że zadaj pytanie sprzedawcy i poprzez to zadaj mu pytanie :ico_sorki:
Ostatnio zmieniony 11 sie 2011, 10:56 przez mal, łącznie zmieniany 1 raz.

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

11 sie 2011, 10:56

askra, masz rację ale jak postanowiłam i napisałam czkam do jutra, jak nie odezwą się i nie dojdzie paczka, zgłaszam ich i koniec nie będę się z nimi cyckać, bo to są jacyś naciągacze.

[ Dodano: 11-08-2011, 10:57 ]
mal, no wiem a tych e-maili wysłałam już dużo i nic.

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

11 sie 2011, 10:57

nie ma co się cackać to racją. Jak pisałaś mają już kilka negatywów także pewnie nie będziesz pierwsza, która ich zgłasza :ico_oczko: a o swoje trzeba walczyć!

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

11 sie 2011, 11:00

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi widać zdarza sie i tak, w każdym razie do jutra jak nadal tak będzie zgłaszam ich do allegro. :ico_oczko:

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość