Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

Lipcowo-sierpniowe maluszki 2011

18 sie 2011, 07:41

Lipcowo-sierpniowe dzieciaczki 2011

Kalinka córeczka ladybird23 Urodzona 29 czerwca 2011 Waga 3160 wzrost 53cm

Obrazek

Liwia córeczka Malinkax33 Urodzona 7 lipca 2011 Waga 3000 wzrost 53cm

Obrazek


Antoś synek martasz Urodzony 9 lipca 2011 Waga 3320 wzrost 51cm


Obrazek

Maja córeczka Zirafka Urodzona 23 lipca 2011 Waga 3000 wzrost 53cm

Obrazek

Oliwier synek Aguś Urodzony 26 lipca 2011 Waga 3400 wzrost 54cm

Obrazek

Filipek synek beti Urodzony 27 lipca 2011 Waga 3390 wzrost 54cm

Obrazek

Bartuś synek GosiaA urodzony 28 lipca 2011 Waga 3670 wzrost 55cm

Obrazek

Markus synek Joanna24 Urodzony 29 lipca 2011 Waga 3140 wzrost 51cm

Obrazek

Alanek synek nina0226 Urodzony 5 sierpnia 2011 Waga 3760 wzrost 57cm

Obrazek


Weronika córeczka Katelajdka Urodzona 18 sierpnia 2011 Waga 4120 wzrost 60cm


Obrazek

Aleksander synek in.your.mouths Urodzony 23 sieprnia 2011 Waga 3300 wzrost 52cm

Obrazek


Tosia córeczka Karolina1980 Urodzona 31 sierpnia 2011 Waga 3470 wzrost 55cm


Obrazek

Podajcie mi wszystkie dane do suwaczków z waga i wzrostem maluszków.[/b]


5 dziewczynki i 7 chłopców
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2011, 21:44 przez Joanna24, łącznie zmieniany 7 razy.

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

18 sie 2011, 09:26

Hej! Mój Alanek urodził się 5.08.2011roku ważył 3760g i miał 57cm

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

18 sie 2011, 10:00

No to witam na nowym wątku...
Maja ważyła 3 kg i miała 53 cm.
Gdyby to było u mnie na buzi to zakwalifikowałabym to do jutrzejszego wyciskania hyhy Takie coś macie też czy jeszcze inne?

doslownie tak jak ja.. mi sie wydaje,ze to jeszcze hormony i gdzies wyczytalam ze tradzik tez może się pojawic... pamiętam ze zdjęć, ze Kuba tez w tym okresie miał takie samo i zeszło mu to po jakiś dwóch tygodniach...
Kurcze laski ale mialam dzisiaj noc :ico_brawa_01: z jedną pobudka o 3 :-D i potem o dopiero o 7... jestem super wyspana!!!!!
A Kube dałam do złobka bo wczoraj nawet nie wiecie co mi zrobił... poszlismy kupowaźć pantofle do przedszkola no i ja przy kasie juz stoję czekam na resztę a Kuba mi mówi, ze idzie pojeździć sobie na tych autkach za 2 zł ja wychodze a jego nie ma :ico_szoking: to było najgorsze chyba 5 min w moim zyciu, nogi sie ugięły podemną ... latam jak ten głupek po sklepach z wózkiem i z małą i szukam Kuby a jego nie ma nigdzie , czarne scenariusze przed oczami :ico_olaboga: no i pani w sklepie powiedział mi zebymn szybko biegła do ochrony bo oni mają wszystko na kamerze nagrane... no to ja w te pędy a tam siedzi juz jedna pani i tez szuka dziecka ... b osz... i płacze i mówi ze ma nadzije ze ich nikt nie wywózł nigdzie to ja tez w płacz ... no i na kamerze wyszło,z me wchodzą do apteaki i z niej nie wychodzą wiec pobiegalm tam no i widze dwóch gagatków siedzących w kącie i bawuiących się klockami i nie zdających sobie sprawy co się działo poza apteką :ico_olaboga: no normalnie taka byłam roztrzesiona ze od razu wrócilismy do domu... a dzisiaj poszedł do żłobka choć jest troche przeziębiony, ale tam przynajmniej nigdzie nie zginie!!

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

18 sie 2011, 10:02

rozumie ze ja choc czerwcowa tez tu moge sie dopisac :ico_oczko:
Kalinka 29.06 53 cm 3160 g :-D

Malinka co do diety to wiesz jak konsultujesz z lekarzem to ok, mi sie wydawalo ze takim maluchom nie podaje sie kleikow, ewentualnie te lecznicze zageszczacze, mi lekarka o nich wczoraj mowila, ale stwierdzila ze najpierw nalezy wyprobwac inne metody zwalczania ulewania, dobre odbicie, potrzymanie w pozycji pionowej, kladzenie pod lekkim katem, bo uk. poker. jeszcze sie wyksztalca i ulewanie to normalka.. no chyba ze twoja ulewa na potege i dlatego co chwile glodna, ale z tego co piszesz co 2 godz to raczej norma przy cycu :ico_noniewiem:

dziewczyny a czym przemywacie buzki maluszkow?myjecie im buzie rano?
bo ja sie tak zastanawiam czy moze takie chrostki na buzce nie pojawiaja sie tez moze od zlego mycia twarzy?..bo ja myje letnia przegotowana woda, zazwyczaj watka, ost dwa dni przemywalam pieluszka, ale roznicy nie widze..stosujecie jakis kremik na twarz?czy moze lepiej nie myc, tylko oczka przemywac? :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

18 sie 2011, 10:03

malinka a po co chcesz juz zageszczac mleczko? ja Milence zaczelam zageszczac po 4 m-cu
tez jestem zdziwiona :ico_szoking: czy to nie za wcześnie??????

[ Dodano: 18-08-2011, 10:04 ]
dziewczyny a czym przemywacie buzki maluszkow?myjecie im buzie rano?

ja myję tez letnią woda przegotowana rano i wieczorem wacikiem i oczka też przemywam... a krostki jak sa tak są z tym, ze jak np jesteśmy na spacerze to wcale ich nie widać dopiero jak jesteśmy w domu to sa widoczne i normalnie mnie denerwują :ico_zly:

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

18 sie 2011, 10:06

zirafka ja mialam podobne przezycie wiec cie doskonale rozumie, tez bylismy na zakupach, ale jeszcze z moja siostrzenica i ona pilnowala Mili, ale ta niewiadomo kiedy wyszla jej z takiego autka i Sima nie zauwazyla gdzie poszla :ico_olaboga: przychodzi do nas i pyta czy mamy Mile ze soba bo ona jej nie widzi :ico_olaboga: ja tez od razu w placz i latanie gdzie dziecko, a Mala sobie poszla do drogerii :ico_zly: masakra, szczegolnie jak sie tyle slyszy o porwaniach dzieci :ico_olaboga: a dzieci sobie nie zdaja sprawy z powagi sytuacji :ico_noniewiem:

[ Dodano: 18-08-2011, 10:07 ]
Kalinka ma najwieciej tych krostek w okolicach oczek, takie drobne jakby kaszaczki :ico_noniewiem:

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

18 sie 2011, 11:41

Kalinka ma najwieciej tych krostek w okolicach oczek, takie drobne jakby kaszaczki
mój Alanek też ma dwa przy oczku, ale od razu się z takimi urodził. Pani położna jeszcze w szpitalu powiedziała, żeby tego nie wyciskać, ani nic z tym nie robić. Z czasem samo zejdzie.

U nas nocka też dziś boska, bo Alanek poszedł spać o 21, a wstał dopiero o 1, a potem jak tatuś szedł do pracy, także też się wsypałam. Za to teraz nie wiem o co chodzi, ale moje dziecko co godzinę krzyczy "jeść!". Cycki nie zdążają się napełnić, ale twardo go przystawiam, bo nie chcę go dokarmiać, za wszelką cenę chcę go na cycu tylko karmić! Zresztą pani położna powiedziała, że im mniej przystawia się do cyca, tym mniej jest mleka, no i im więcej tym więcej piersi produkują, więc może zanim mu się wszystko nie unormuje, będzie trzeba go karmić czasem i co godzinę. Powiedziała też, że jak da się nawet 30ml mleka modyfikowanego, to o te 30 będzie mniej w cycach. Więc się nie poddam mam nadzieję i nie dokarmię go. Może tylko dziś ma taki gorszy dzień i będzie mi co chwilę dojadał :ico_noniewiem:
A tak w ogóle to jutro mój synek skończy 2tygodnie, niesamowite jak ten czas szybko leci :ico_szoking:. Jutro jedziemy go zważyć i zmierzyć... oj coś czuję, że niezły klocek z tego mojego synalka, i już podwójną bródkę ma grubasek jeden nooo :-P

zirafka współczuję stresu

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

18 sie 2011, 12:09

nina ale nie masz tak ze Maly sie w pewnym momencie denerwuje przy cycach?
bo ja tez przystawiam tylko do piersi, ale jak widze ze Kalinka wypije jednego i sie szamoce przy nim, daje drugiego i ta dalej sie szamoce to wtedy robie sztuczne i dopiero potem jest spokoj..choc nie zawsze, bo jak jest przejedzona to zas swiruje i albo uleje albo zrobi mega kupe i dopiero jest spokoj :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

18 sie 2011, 12:10

Antoś-9.07.2011-waga 3320-51cm

zirafka współczuję stresu :ico_olaboga:

ladybird jak przemywam wodą przegotowaną zaraz ma krostki, dlatego za radą położnej i taty używam rumianku i buzia jest czysta i jak wylezie potówka szybko znika :-)

Niuniek poprzedniej nocy zasnął po 21, obudził się o 4, a potem o 7 akurat jak małż wstawał, byłam w szoku, ale jak się wyspałam :-) dzis pobudka byla po 2.
Mamy popołudniu gości, jakoś nie mam dziś ochoty na wizyty, ale cóż..czuję, że mam niskie ciśnienie eh..mamuski karmiace piersia pijecie czasami kawę?
Ostatnio zmieniony 18 sie 2011, 12:13 przez martasz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

18 sie 2011, 12:12

Mój maluszek waży 3930 i ma 54cm. Pani doktor powiedziala ze bardzo ładnie i dobry mam pokarm. Wiec butelek dalej nie wyparzam. niech leza w kartonie :)Dostalismy pierwszy syropek i kropelki. Mały ma od tygodnia katar bo zarazil sie od starszego i coraz gorzej mu ssać pierś. Sól fizjologiczna juz nie dawala rady a zaczely mu tez ropiec oczka. Wiec lepiej teraz jak ma przejśc na dolne drogi oddechowe. No i miał pobieraną krew z pięty na badania chorób genetycznych. Biedny tak płakał aż mi się łezki w oczach kręciły. Ale mamy juz za sobą. Szczepienie mamy 30 sierpnia.

[ Dodano: 18-08-2011, 12:15 ]
zirafka, juz tez przeszłam zniknięcie mojego dziecka. Biegałam i ryczałam bo to na deptaku. A on siedział w sklepie pod wieszakami i bawił się samochodzikiem.

nina0226, ja miałam dni jedzenia co godzinkę. Teraz codziennie piję Karmi i rano i wieczorem herbatke na laktacje.

[ Dodano: 18-08-2011, 12:22 ]
mamuski karmiace piersia pijecie czasami kawę
Ja na razie jeszcze nie piłam bo jak mnie w ciązy odrzuciło tak na razie nie mam ochoty.
dziewczyny a czym przemywacie buzki maluszkow?myjecie im buzie rano?
Ja przemywam płatkami Dzidzius i zwykłą przegotowana wodą. A kremik uzywam nawilżający z Nivea.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość