gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

zgubiona karta pojazdu

26 sie 2011, 09:36

kupiliśmy samochód od szwagra w maju, teraz chcę go zarejestrować ale nigdzie nie mogę znaleźć karty pojazdu. Nie wiem czy szwagier ją dał czy nie. On twierdzi że chyba dał. No i zależy mi bardzo na czasie bo akurat wolne mam 1 i 2 września i chcę zarejestrować samochód.
Wiem że szwagier mógłby zgłosić w wydziale komunikacji że zgubił i z tym zaświadczeniem bym poszła do mojego WK i po kłopocie. Ale szwagier nie zdąży. Mieszka w Poznaniu my w Siedlcach, teraz go nie ma. A w internecie niektórzy piszą że wystarczy moje oświadczenie że ja zgubiłam kartę. Miałyście taką sytuację?

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

26 sie 2011, 09:56

Dzwoniłam do siostry bo ona pracuje w ubezpieczalni i sie zapytałam i niestety nie wie ale mowi ze najlepiej i najpewniejsza informacje bedziesz miec jak zadzwonisz do wydziału komunikacji.
Tam ci na 100% powiedza co zrobic bo wlasnie w wydziale komunikacji rejestruje sie auto.

Wiec na necie sprawdz numer i szybko dzwon.

Powodzenia.

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

26 sie 2011, 10:16

najpewniejsza informacje bedziesz miec jak zadzwonisz do wydziału komunikacji
dzwonię od 9 rano. Ale nikt nie odbiera :ico_zly: :ico_zly:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

26 sie 2011, 10:23

Dzwoń do skutku i napisz co Ci powiedzieli .

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

26 sie 2011, 10:29

Dzwoniłam do swojego Wydz. Komun i tam pani powiedziala ze jesli ty zgubilas to najpierw szwagier musi wyrejestrowac auto u siebie i mozesz z wydz.komun zabrac takie oswiadczenie ze karta byla wydana i to w tym wydziale w ktorym auto jest obecnie zarejestrowane.
trzeba tez napisac takie oswiadczenie pod odpowiedzialnoscia karna o zgubieniu takiej karty pojazdu.

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

26 sie 2011, 10:38

JoannaS, dzięki :ico_sorki: :ico_sorki:
tak czy siak nie obejdzie się bez wizyty szwagra w wydziale komunikacji :ico_zly:
mozesz z wydz.komun zabrac takie oswiadczenie ze karta byla wydana i to w tym wydziale w ktorym auto jest obecnie zarejestrowane.
to ja muszę do Poznania jechać po to zaświadczenie? Bo w Poznaniu zarejestrowany jest samochód. Czy mogę to już u siebie złożyć? Bo jeżeli w Poznaniu to bez sensu bym jechała. To może lepiej by szwagier poszedł do siebie i powiedział że zgubił kartę wydadzą mu wtórnik. Może będzie mniej roboty :ico_noniewiem:

a ja do swojego wydziału dalej się nie mogę dodzwonić :ico_zly: :ico_zly:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

26 sie 2011, 10:52

Powiedziala ze tam gdzie auto jest zarejestrowane.

tez mi sie wydaje ze lepiej jak szwagier powie ze on zgubil, bo z tego co zrozumialam to szwagier auta jeszcze nie wyrejestrował tak?

[ Dodano: 26-08-2011, 10:53 ]
a ja do swojego wydziału dalej się nie mogę dodzwonić
zadzwon do mojego tam ci powiedza wszystko ;-)

wydz komun tychy wpisz w google :ico_haha_01:

bo pani mnie pytala o rozne rzeczy wiec zmyslalam i nie wiem czy z prawda sie minelam czy nie.

ale powiedzialam ze auta jest zarejestrowane w innym miescie a bedzie zarejestrowane teraz jeszcze w innym :-P

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

26 sie 2011, 11:03

Powiedziala ze tam gdzie auto jest zarejestrowane.
no właśnie już poczytałam trochę i jest tak jak mówisz. A chciałam zadzwonić do swojego wydziału może jakoś łaskawiej by na to spojrzeli ale nie ma co się łudzić :ico_zly:
A szwagier niewyrejestrował samochodu bo w ogóle zastanawialiśmy się czy rejestrować na nas ale on ma składki na OC wyższe bo w Poznaniu mieszka i na ten sam samochód różnica 150zł :ico_szoking:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

26 sie 2011, 11:06

ma składki na OC wyższe bo w Poznaniu mieszka i na ten sam samochód różnica 150zł :ico_szoking:
spora różnica. ale na waszym miejscu zarejestrowałabym na was bo odpukac jakby sie cos stalo z waszej winy to szwagier traci znizki i moze miec małe ale do was pozniej. wiesz jak to z rodzina.
mialam taka sytuacje i juz wiem ze lepiej miec na siebie.
ja za to ze mialam kiedys na ojca stracilam 1,5 tys :ico_placzek:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

26 sie 2011, 11:28

bo odpukac jakby sie cos stalo z waszej winy to szwagier traci znizki i moze miec małe ale do was pozniej. wiesz jak to z rodzina.
no właśnie wiem. Tym bardziej że nowy drogi samochód kupili.

Do Siedlec nie mogę od 9 się dodzwonić a do Poznania od razu odebrali. Widać jak w moim urzędzie chce im się pracować :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:
No i jednak najszybszy sposób będzie jak szwagier wyrejestruje samochód i wtedy w moim wydziale komunikacji (ale nie mogę się do chamów dodzwonić :ico_zly: ) jeśli mają dostęp do bazy danych i mają dobrą wolę to sprawdzą w systemie że była taka karta więc wystarczy moje oświadczenie. Jeśli nie mają dostępu do bazy lub dobrej woli to muszę pisać do Poznania wydziału Komunikacji o takie zaświadczenie oni mają 7 dni na wysłanie mi zaświadczenia płacę za to 17zł. Lub szwagier z moim upoważnieniem może to odebrać ( za upoważnienie drugie 17zł) ale nie wiem czy to od ręki dają i nie chcę szwagra tak ganiać.

Jeszcze zadzwonię do Tych muszę się o coś dopytać.

[ Dodano: 2011-08-26, 11:47 ]
zadzwoniłam do Tych jejku czemu tam urzędnicy odbierają bez problemu a u mnie nie :ico_zly:

no i zmieniam zdanie. Najprostszy i najszybszy sposób to szwagier pójdzie do wydziału komunikacji wyrejestruje samochód i powie że zgubił. Zapłaci 17zł i od ręki mu wydadzą zaświadczenie o karcie które mi wyśle pocztą. Tylko gdyby nawet to w poniedziałek zgłosił (a wątpie że ma czas) to i tak nie zdążyłabym zarejestrować.

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość