salomea
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2011, 09:00

co robić by dostać wymarzoną pracę?

05 wrz 2011, 09:06

witam,
kto z Was chce się podzielić radami, jak skutecznie szukać pracy?? Czekam na wszelkie przydatne wskazówki, spostrzeżenia na temat prowadzonych rekrutacji.. :)

nathalie
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 08 wrz 2011, 08:56

08 wrz 2011, 09:00

witam,
trafiłam na to forum i wątek, szukając podobnych informacji. Mianowicie, coraz częściej od kandydatów wymaga się by podczas rekrutacji wypełniali dziwne testy ( myślenie analityczne, czy testy numeryczne). czy macie może pomysły jak można się przygotować też na takie testy?

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

08 wrz 2011, 10:42

nathalie, skoro piszesz z tego samego IP co salomea, a wcześniej ilona22 to może one tobie pomogą rozwiązać ten problem :ico_oczko:

znajoma
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2011, 10:58

11 paź 2011, 11:10

Przede wszystkim trzeba szukać pracy aktywnie. Z pewnością duże znaczenie ma też to, jakiej pracy szukasz. Dla niektórych dobrym rozwiązaniem jest rejestracja w urzędzie pracy. Tam są specyficzne oferty pracy, to fakt, ale przynajmniej można liczyć na dodatkowe świadczenia oraz pomoc w znalezieniu pracy. Poza tym polecam przeglądanie portali z pracą, można się zarejestrować i dostawać newsletter z interesującymi ofertami pracy. Można także skorzystać z usług Zielonej Linii, czyli ogólnopolskiej infolinii urzędu pracy. Dzwoniąc pod numer 19524 można zapytać zarówno o aktualne oferty pracy, jak też o inne formy pomocy z urzędu. Polecam też wyszukiwanie firm, w których potencjalnie chcesz pracować i po prostu wysyłanie do nich CV, ewentualnie dostarczanie osobiście. Stosowanie kilku takich metod prędzej czy później powinno skutkować znalezieniem odpowiedniej pracy. Powodzenia:)

Awatar użytkownika
Angelita
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 128
Rejestracja: 04 paź 2011, 13:46

23 lis 2011, 18:11

Nie należy polegać zbytnio na UP jeśli się nie jest murarzem, tynkarzem ani zbrojarzem. Szukanie pracy to godziny wertowania ofert głównie w internecie.

janka735
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 16 lis 2012, 15:53

Re: co robić by dostać wymarzoną pracę?

24 paź 2013, 13:57

Ja bym dodatkwo zainwestowała w porządne szkolenie, bo to świetny wpis do cv. Najważniejsze tylko, żeby to szkolenie było naprawdę przydatne dla pracodawcy, bo tylko takich zwróci Ci się koszt. Ja np. polecam takie z zarządzania projektami, bo to jest bardzo popularne podejście, stosowane w zasadzie w każdej firmie, więc w każdej branży się przyda.. Ja gdybym mogła coś od siebie tutaj polecić to http://success-story.pl/index.php/pl/of ... rezultatow bo sama tam byłam, a pan prowadzący był naprawdę świetny - przede wszystkim było widać jak na dłoni, że sam prowadzi biznes i wie jak to wygląda od strony praktycznej.

Monisia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2013, 10:15

Re: co robić by dostać wymarzoną pracę?

18 lis 2013, 16:01

Ja stosowałam często afirmacje sukcesu - tak mi poradził psycholog.
Jeśli nastawimy się na sukces to nic nas nie powstrzyma przed jego osiągnięciem - poczytajcie więcej o tym na stronie: http://hepika.pl/
Naprawdę świetna sprawa.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: co robić by dostać wymarzoną pracę?

09 gru 2013, 08:40

Ja np. kosmetyczką zostałam robią same szkolenia zawodowe w new nails, ale sama również ciężko pracowałam nad tym, aby uzyskać zadowalające efekty. Po szkole średniej nie poszłam na studia, wiedziałam, że to strata czasu i teraz nie żałuję tej decyzji. Wiele moich koleżanek z tamtych czasów siedzi na bezrobociu ;/

szarlottka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 264
Rejestracja: 13 sie 2013, 15:54

Re: co robić by dostać wymarzoną pracę?

23 mar 2014, 09:02

Ja cały czas szukam pracy i nic

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: co robić by dostać wymarzoną pracę?

23 mar 2014, 09:04

Ciężko jest coś znaleźć. Ja przeglądam oferty na http://www.gowork.pl/ i rozsyłam CV. Jeśli nikt nie odezwie się do końca przyszłego tygodnia zapiszę się na jakiś kursy. Zawsze to lepsze od siedzenia w domu i będę miała co wpisać do CV

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość