zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

Pierścień/krążek dopochwowy, antykoncepcyjny

21 wrz 2011, 12:34

Jak w temacie, czy któraś z Was stosowała? W przyszły piątek zakładam pierwszy, do tej pory używam plastrów Evra, ogólnie jestem z nich bardzo zadowolona, ale w ostatnich miesiącach po okresie jak naklejałam plaster robiło mi się słabo i ogl nie dobrze... dlatego zmieniam żeby sprawdzić czy to plaster był przyczyną, a dodatkowo muszę zrobić badania tj. lipidogram, aspat alat, cokolwiek to jest heh...
No ale przejdźmy do rzeczy, czy któraś z was miała doczynienia z krążkami, jeżeli tak to czy miałyście jakieś problemy z tym, a może jest bardzo dobry taki krążek. Jak na pierwszy raz to boję się czy dobrze go umieszczę...

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

21 wrz 2011, 15:21

zuzzka3, zajrzyj tutaj http://www.naobcasach.pl/forum/viewtopi ... 77&start=0
ale przeczytaj cały wątek, bo panna która go założyła troche spanikowała :ico_haha_01:

ja go używałam przed ciażą (wyjełam przed staranami o drugie dzieciatko)
i jestem bardzo zadowolona
na pewno wróce do niego :ico_sorki: bo jest wygodny w stosowaniu :ico_oczko:
polecił mi go gin z racji bardzo posuniętej sklerozy, o tabletkach zapominałam notorycznie wiec żaden cykl nie był w 100% taki jak być powienien, plastry gin mi odradził ze wzgledu własnie na te skutki uboczne
a ten krążek jest na prawde godny polecenia :ico_sorki:

[ Dodano: 21-09-2011, 15:22 ]
Jak na pierwszy raz to boję się czy dobrze go umieszczę...
na pewno nie da sie go włożyć źle :ico_nienie:
jak umiesz włożyc tampon to umiesz też krążek :ico_oczko: bo wkłąda sie go tak samo :-D

zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

21 wrz 2011, 20:24

izuś_85, no to super dziękuję bardzo za informacje :ico_sorki:
no ogl ginekolog też porównała to do wkładania tampona, tylko mówiła, że trzeba jakoś palcem rozłozyć żeby było wokół szyjki, czy jakoś tak..

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

22 wrz 2011, 08:39

no ogl ginekolog też porównała to do wkładania tampona, tylko mówiła, że trzeba jakoś palcem rozłozyć żeby było wokół szyjki, czy jakoś tak..
nic nie trzeba rozkładać :ico_nienie: ten krązek jest taki plastikowy, jak kółeczko od prezerwatyw troche
musisz je najpierw zagnieśc w palcach zeby wsunąć :ico_oczko: a ono samo sie usadowi jak już wsuniesz :ico_haha_01: wyjmujesz także zaczepiając koniuszkiem palca za brzeg kółeczka :ico_oczko: nic trudnego

zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

22 wrz 2011, 10:58

izuś_85, damy radę :)

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

22 wrz 2011, 11:20

Dobrze, że trafiłam na ten wątek i poczytałam inny temat o krążkach. Troszkę się tam uśmiałam, ale reszta przydatnych informacji. Ciekawa jestem czy można krążek karmiąc stosować. Koszt miesięcznie porównywalny do tabletek, a przynajmniej się nie zapomni pigułki ;-)

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

22 wrz 2011, 12:24

Ciekawa jestem czy można krążek karmiąc stosować
no włąsnie tez miałam gina zapytać :ico_sorki:
ale jesli nie to u nas niestety tylko prezerwatywy będą szły w ruch bo tabletek wziać ja nie bede pamiętała wcale :ico_olaboga: wiec nici z ich działania :ico_wstydzioch:
po karmieniu jakby co wróce do krążków :-D

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

22 wrz 2011, 12:27

Po tabletkach miałam zbyt wiele skutków ubocznych, więc nie sądzę bym do nich wracała. Poza tym zdarzało się właśnie zapomnieć. Przy długim i regularnym stosowaniu nie miało to mega znaczenia, ale jednak jakaś obawa zawsze istniała. Jeszcze przy małym dziecku to gdzie ja głowę do brania tabletek będę miała. Zresztą one zdajsie w większości kolidują z karmieniem.
no włąsnie tez miałam gina zapytać
Zapytaj proszę i daj znać, bo ja na moją wizytę jeszcze trochę czekać muszę. :-)

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

22 wrz 2011, 13:22

Zapytaj proszę i daj znać, bo ja na moją wizytę jeszcze trochę czekać muszę. :-)
dam znać, wizyte mam jutro, mam nadzieje ze nie zapomne :ico_sorki:

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

22 wrz 2011, 20:28

o dla mnie temat na czasie :-D pytałam o te krążki po urodzeniu Wojtusia, ale mój ginek powiedział że to zawsze hormony (bo działa na podobnej zasadzie jak plaster) i odradził stosowanie podczas karmienia. Ale w ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy się z cycem i myślę o tej formie zabezpieczenia. Mówił mi też że zaleca sie wyciąganie takiego krążka przed stosunkiem i wkładanie po. izuś_85, jak to wygląda w praktyce/

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość