Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

początek przyjmowania pigułki

27 wrz 2011, 08:35

Dziewczyny, pomózcie, bo jakas niepewna jestem, kiedy mam zaczać brać cerazette :ico_olaboga: wtedy, gdy zaczęło mi się normalne krwawienie czy gdy był pierwszy dzień małego plamienia?
Może któraś z was dysponuje jakims zyciowym doswiadczeniem na ten temat? :-D
Ja, oczywiscie, zakręcona jestem i zapomniłam zapytac swojego ginka... :ico_puknij:

lilo

27 wrz 2011, 08:37

Dona, miałam podobny dylemat bo u mnie zazwyczaj okres zaczyna się plamieniem i czasem to trwa 2 dni - mi lekarz powiedział że mam wziąć tabletkę jak zacznie się plamienie, nie czekać na większe krwawienie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

27 wrz 2011, 10:22

Dona, W pierwszy dzien ale normalnego krwawienie :-) Ja tez mam plamienia przed @ to lekarz mi kazal brac w dzien krwawienia :ico_noniewiem:

lilo

27 wrz 2011, 10:38

No to mamy już dwie wersje :ico_oczko: Ciekawa sprawa.

Na forum dotyczącym antykoncepcji gdzie odpowiedzi udziela podobno lekarz na pytanie
w sobotę dostałam niewielkie plamienie, natomiast w niedziele już normalne krwawienie. Wtedy właśnie (w niedziele) przyjęłam pierwszą tabletkę. Czy jestem już zabezpieczona
jest odpowiedź:
Plamienie uznawane jest za początek krwawienia, więc teoretycznie powinna Pani przyjąć tabletkę w sobotę. Myślę, że dla całkowitej pewności warto stosować dodatkowe metody antykoncepcji przez kolejnych 7 dni.
Więc tak jak mówił mój lekarz.

W innym miejscu przeczytałam że jeśli plamienia są długie to czekać do krwawienia, ale się zabezpieczać przez pierwszy miesiąc.


Ale Dona, jak ufasz swojemu lekarzowi to po prostu zadzwoń do niego i zapytaj :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

27 wrz 2011, 12:48

Dona, przy początku okresu. Czyli jak się zaczyna plamienie. Mi tak kazał ginek.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

27 wrz 2011, 13:17

ja tez brałam jak zaczęło się plamienie :ico_sorki:
zresztą ten dylemat masz tylko 1 raz - pozniej 7 dni przerwy i juz nie bedzie watpliwosci :-D

Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

27 wrz 2011, 14:56

Dzięki , dziewczyny :ico_sorki: :ico_sorki:
Dzwpniłam do ginka, ale się nie zglasza. :ico_noniewiem:
Hmm, czyli wczoraj powinnam wziąć pigułkę. No nic, w takim razie poczekam jeszcze miesiąc.

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

27 wrz 2011, 15:29

A ja w Belgii biorę cerazette od 4tyg po porodzie,tak mi kazała ginekolog bo cerazette to mini pigułka ktora chroni podczas karmienia piersią inaczej nie jest skuteczna .Inne pigułki owszem bierze się gdy tylko zaczyna się plamienie bo to oznacza początek złuszczania nabłonka macicy i ti oznacza początek miesiączki.

Pozdrawiam

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość