cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

Bunt samo decydowanie o sobie dwu i pół latki?

21 paź 2011, 23:06

ostatnio nie chce wychodzić na dwór w tym w co ją ubieram, robi mi awantury i tylko skitka,- sukienka, bo spodnie fuuuuuu i bleee są. Może to się wydać :ico_haha_01: ale bywa kłopotliwe zimno jest i nie może chodzić w sukienkach cały czas. Poza tym miała prawie same letnie. Jak naprawdę muszę wyjść coś załatwić to mam problem bo nie chce iść i koniec.

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

21 paź 2011, 23:28

cyn_inspiration, no taki dwulatek stawia juz wlasne warunki :-D Trzeba jednak pokazac ze jeszcze nie ma przewagi nad doroslymi :ico_sorki: Moze sprobuj ja przekonac w stylu "ze jest zimno i mama ma spodnie ubrane" to moze sie przekona :-D Poprostu moze schow ubranka w stylu sukienki letnie :-) Powiedz ze spodnie sa modne itp. :-)

lilo

22 paź 2011, 07:47

cyn_inspiration, a może pójść na kompromis i założyć jej spodnie np polarowe i na to sukienkę??? Ja czasem tak robię i fajnie to wygląda i jest cieplej :ico_oczko:

Spróbuje też wyjąć 2,3 pary spodni i zapytać które chce włożyć - dać jej wybór ale ograniczony.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

22 paź 2011, 09:23

o dokładnie jak pisze lilo, dawaj wybór, ja mojej córci zawsze pokazuję po dwie reczy i ona wybiera i ma satysfakcję z tego że sama dokonała wyboru:)

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

22 paź 2011, 10:33

cyn_inspiration, a może pójść na kompromis i założyć jej spodnie np polarowe i na to sukienkę???
zakładam jej pod sukienkę taką na ramiączka - sztruks, leginsy, ale mam ją tylko jedną i bywa to kłopot znowu się nie chce ubrać, a w domu zimno. Muszę sobie jakoś poradzić sprbuje wująć z szafki kilka rzeczy zobaczymy :) dzięki za rady :)

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

22 paź 2011, 18:08

Tak jak dziewczyny piszą.
robiłam to samo z Hania bo Maja tak nie miała.
A ten pomysł wzielam od doroty zawadzkiej z superniani.
wyciagałam 2 pary spodni/spodenek/rybaczki/sukienki/bluzki i wybierała sama.
ewentua;lnie ukladalam na łóżku np. bluzka z dł rekawem wkladalam sukienke na ramiaczkach na ta bluzke czarne getry na getry mozesz zalozyc teraz ocieplacze zeby bylo jej cieplej . moje cory je kochaja nosic.
Obrazek
Obrazek

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

03 lis 2011, 12:18

Oj próbowałam, ale nie daje to skutku. najlepiej chodzić w rajstopach ;) na dwór nie o rety cięzko bywa.
nic się jej nie podoba ciekawe po kim ma taki charakterek.... :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:

[ Dodano: 03-11-2011, 11:21 ]
JoannaS, super te ocieplacze :))) ale to dopiero muszę jej kupić. Bo nie ma takich.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

03 lis 2011, 12:28

cyn_inspiration, efektów też od razu widać nie będzie :ico_sorki:

powiem wam,że z tym wyborem np które spodnie wybrać to nie powinno się go dawać 2-latkowi...ostatnio czytałam w gazecie którejś,że taki wybór budzi jeszcze większą frustrację u dziecka bo te spodnie ładne i te i się zdecydować nie może :ico_noniewiem: taki wybór najwcześniej można dać dopiero 3-latkowi :ico_noniewiem:

ja buntu nie przechodziłam z Hanią to szczerze nie wiem co doradzić :ico_sorki: najważniejsza jest jednak konsekwencja,jeśli chce spóniczkę to załóż jej grubsze rajtuzki i kozaczki i problem z głowy,a jak nie chcesz jej zakładać spódnicy/sukienki na dwór to pochowaj te ciuchy :ico_noniewiem:

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

03 lis 2011, 23:33

Ona ma jedną taką uniwersalną ze tak powiem, sztruksowa różowa na ramiączkach zapinana. I jak mam czystą od ręką to zakłądam jej ją na bluzeczkę z dł rękawem oczywiście i pod to leginsy różowe. na razie może być ale jak przyjdzie zima to nie przejdzie chyba że pod kombinezon, ale za raz, za raz on pewnie też będzie fuu i bleee. :ico_haha_01:

LuckyGirl
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2012, 11:22

Re: Bunt samo decydowanie o sobie dwu i pół latki?

23 lis 2012, 11:42

Ja mam chłopca i póki co nie mam takiego problemu ;) Niemniej bunt dwulatka u mojego Jaśka objawia się budzeniem w nocy i wszczynaniem awantury za to że z nim nie śpię... Ma wtedy przeważnie atak histerii. Nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić...

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość