Awatar użytkownika
mamatoja
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 24 maja 2011, 10:24

Joga???

09 lis 2011, 12:24

Czy ktoś z Was chodził na jogę przez dłuższy okres czasu???
Pytam bo słyszałam, że aby widzieć efekty trzeba chodzić przynajmniej pół roku. Podobno można się dobrze rozciągnąć, tylko niekoniecznie schudnąć, to prawda?

trinitty
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 29 lis 2011, 10:41

Re: Joga???

29 lis 2011, 21:52

Czy ktoś z Was chodził na jogę przez dłuższy okres czasu???
Pytam bo słyszałam, że aby widzieć efekty trzeba chodzić przynajmniej pół roku. Podobno można się dobrze rozciągnąć, tylko niekoniecznie schudnąć, to prawda?
ja chodziłam przez jakiś czas, ale lekarz mi odradzil, bo mam chory kregoslup .. :/ a bylam przekonana, ze wlasnie joga jest dla chorych na kregoslup, tzn. majacyhc problemy z postawą, tylko trzeba unikac pewnych cwieczen. i teraz zglupialam :P

Awatar użytkownika
Delikatna
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 84
Rejestracja: 07 wrz 2011, 01:55

Re: Joga???

04 gru 2011, 20:02

Czy ktoś z Was chodził na jogę przez dłuższy okres czasu???
Pytam bo słyszałam, że aby widzieć efekty trzeba chodzić przynajmniej pół roku. Podobno można się dobrze rozciągnąć, tylko niekoniecznie schudnąć, to prawda?
ja chodziłam przez jakiś czas, ale lekarz mi odradzil, bo mam chory kregoslup .. :/ a bylam przekonana, ze wlasnie joga jest dla chorych na kregoslup, tzn. majacyhc problemy z postawą, tylko trzeba unikac pewnych cwieczen. i teraz zglupialam :P
ja ćwiczę jogę choć mam problem z kręgosłupem. Co to za lekarz? Wiadomo, że nie wszystkie ćwiczeia możesz wykonywać, ale dobry instruktor powinien dostosować program specjalny dla ciebie i siup!!!
Wg. mnie joga to bardzo dobry sposob na osiagniecie harmonii i figury rownież, takiej jaką sie wymarzy :)

Awatar użytkownika
mamatoja
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 24 maja 2011, 10:24

15 mar 2012, 16:25

Kurde to mnie z tą jogą i kręgosłupem zabiłyście też byłam święcie przekonana że joga właśnie takim osobom dobrze robi ;-) pewnie jak większość też mam chory - skolioza boczna, drętwienie ręki!!!
Co do mojej decyzji to postawiłam jednak na basen (dla dobra kręgosłupa) z aerobikiem na zmianę (to strasznę ale musze to niestety powiedzieć trzeba się wziąć za siebie na lato!!!) Mam od miesiąca kartę multi więc mogę w zależności od nastroju wybrać optymalną opcję- t:-( Mam nadzieję że uda mi się osiągnąć obydwa cele.
A co jogi to stawiam na to że jednak za jakiś czas spróbuję... ażeby się rozciągnąć troszeczkę!!!

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

15 mar 2012, 18:36

ażeby się rozciągnąć troszeczkę!!!
Jeżeli chodzi o rozciągnięcie się, to chyba lepszy będzie pilates :-)

Awatar użytkownika
penelope12
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 14 mar 2012, 22:17

16 mar 2012, 10:26

Mi tez sie wydaje pilates najlepszy na rozciągnięcie, basen na kręgosłup joga na równowagę:)

Awatar użytkownika
mamatoja
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 24 maja 2011, 10:24

04 maja 2012, 09:21

Mi tez sie wydaje pilates najlepszy na rozciągnięcie, basen na kręgosłup joga na równowagę:)
hehehe dobre ;-)
i jeszcze aerobik na tłuszcz ;-)

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

04 maja 2012, 23:53

mamatoja, też myślę, że są lepsze sposoby na pozbycie się zbędnych kilogramów, niż joga :ico_oczko: Mało w niej takiego energicznego, szybkiego ruchu...

Co do kręgosłupa, to wydaje mi się, że postawy w jodze po prostu obciążają go i dlatego może część lekarzy ją odradza.

Ja chodziłam na jogę również, chociaż nie za często, bo mogłam z wielu rodzajów zajęć korzystać, więc mieszałam na maxa :ico_oczko:
Chodziłam na jogę, aerobik, aerobik latino, pilates, step, nie pamiętam czy na ABS-ie byłam... I według mnie najbardziej można schudnąć po stepie :-) Oj daje wycisk! Ja po pierwszych zajęciach myślałam, że zejdę :ico_szoking: Mąż jak mnie zobaczył po pierwszym stepie, pytał czy się dobrze czuję :ico_haha_01: Byłam bordowa na twarzy jeszcze dwie godziny po :-D
A najbardziej przypadł mi do gustu aerobik latino - połączenie aerobiku i tańca, szybkie, ale i przyjemne, no i bioderka non stop w ruchu :-D

Z kolei rzeczywiście pilates chyba najbardziej rozciąga, więc dla każdego coś miłego :ico_oczko:
Ja też muszę powrócić do aktywności, bo ciążą, teraz karmienie... i dupsko się zastało :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

05 maja 2012, 12:28

I według mnie najbardziej można schudnąć po stepie :-) Oj daje wycisk!
Oo, no proszę, ja szczerze mówiąc zawsze myślałam, że to takie zupełnie lajtowe jest i dlatego nigdy się na te zajęcia nie wybrałam :ico_oczko: Ale skoro mówisz, że tak się można zmęczyć, to może się kiedyś wybiorę :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

05 maja 2012, 12:39

Agunia, mam tylko nadzieję, że każdy instruktor jest tak energiczny jak mój :ico_oczko: Jeśli tak to polecam z czystym sumieniem! :-) Ja czasem nie wyrabiałam, obowiązkowa woda i króciutkie przerwy nam kobitka robiła, bo byłyśmy wycieńczone :-D No i widać było początkujące, jak nie wyrabiały się w rytm muzyki :ico_oczko: robiły co drugi krok :ico_oczko: (ja na początku też rzecz jasna :ico_oczko: )

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość