NICOLA_1985

hydroxyzinum - opinie

28 lis 2011, 23:33

jak w temacie...
czy któraś z Was podawała ten lek swojemu dziecku? jakie macie zdanie na ten temat?
nam lekarka przepisała ponieważ córka ma 4 latka i potrafi obudzić się w nocy nawet do 10 razy... :ico_noniewiem:

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

29 lis 2011, 08:10

Pediatra przepisał ten lek mojemu synowi bo również budził się w nocy 6-7 razy
Różne są zdania,na pewno nie można podawać go dziecku stale,bo jest silny i przypuszczam,że w końcu uzależni dziecko
Natomiast myślę,że podanie go od czasu do czasu nie jest szkodliwe,z tego,co wiem czasem pediatrzy przepisują go dzieciom,które mają problemy ze snem
nie pamiętam dokładnie jak mieliśmy stosować,ale chyba przez 3 wieczory pod rząd po 5 ml,potem 1 noc przerwy,żeby nie uzależnić i znowu 3 noce...

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

29 lis 2011, 08:42

NICOLA_1985,BeataW, - z tego co wiem - nie uzależnia - pracowałam z tym lekiem . Go sie również przepisuje - w dużo większych dawkach osobom uzależnionym od innych leków nassenych, antydepresyjnych - uspokajających - żeby stosować i nie uzależnić . działa tez świetnie przeciświądowo :) , myślę, że możesz spokojnie zastosować.

Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

29 lis 2011, 08:54

NICOLA_1985, ja dostałam go będąc w ciąży bo cierpiałam na bezsenność...lekarz twierdził, że jest jak najbardziej bezpieczny.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

29 lis 2011, 09:36

NICOLA_1985, moja córa kiedyś tez miała ten lek przepisany przez pediatrę ,powiem tobie że tak sobie jej pomagał ,była bardziej senna i bardziej drażliwa czy to noc czy to dzionek był ,miałam wrażenie że sen ma płytszy nie budziła się tak jak dzieci wyspane skore do zabawy i psot, ,miała takie "szklane oczy" przypuszczam że bolała ją głowa ,po konsultacji z pediatra odstawiłam lek .....na pewno nie można go długo podawać bez konsultacji z lekarzem , na to uczulała nas pediatra

NICOLA_1985, a co wasz lekarz na to mówi

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

29 lis 2011, 10:46

Ja podawalam ten lek mając na celu dzialanie przeciwwymiotne i sie sprawdzil :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

NICOLA_1985

29 lis 2011, 10:54

NICOLA_1985, a co wasz lekarz na to mówi
że jedyne co może mi zaproponować to hydroxyzinum i zeby uważać z dawkowaniem bo jedne dziecko reaguje na 1 ml syropu iśpi a inne dziecko dopiero na 5 ml.. mam zwiększać dawkę jeśli córka będzie się budzić... pierwsza noc za nami i 4 pobudki :ico_noniewiem: dałam 1 ml pół godziny przed snem .. więc dzisiaj dam 2 ml i zobaczę jaka reakcja :ico_noniewiem:

BeataW, u nas lekarka kazała uważac z dawkowaniem i każała zacząc podawać od 1 ml :ico_noniewiem:
z tego co wiem - nie uzależnia - pracowałam z tym lekiem
no toś mnie zdziwiła bo wszedzie gdzie czytam to podobno uzaleznia :ico_noniewiem:
ja dostałam go będąc w ciąży bo cierpiałam na bezsenność..
na syropie pisze "nie stosowac w czasie ciąży" :ico_noniewiem:

dzięki dziewczyny :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

29 lis 2011, 11:20

NICOLA_1985, trzymam kciuki aby się powiodło,bo na dłuższą metę to jest na pewno uciążliwe dla wszystkich a szczególnie dla dziecko które z jakiegoś powodu nie może przespać spokojnie nocy

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

29 lis 2011, 12:57

na syropie pisze "nie stosowac w czasie ciąży" :ico_noniewiem:
mnie tych szprychowali w szpitalu w ciazy jak bylam pozniej dostalam to do domu i jak przeczytalam ulotke odstawilam, az tak zle ze mna nie bylo :ico_oczko:

NICOLA_1985

29 lis 2011, 18:39

jak przeczytalam ulotke odstawilam, az tak zle ze mna nie bylo :ico_oczko:
ja w szpitalu dostałam krople do nosa na których pisało "nie stosowac w czasie ciąży" i aż do mnie ordynator wparował dlaczego odmawiam leczenia? jak mu pokazałam na ulotce napis to spasował.. co on sobie myślał przepisując mi lek dla kobiety ciężarnej który się dla niej nie nadaje... wysłałam męza po sól morską do płukania nosa i przynajmniej ani dziecko nie ucierpiało ani ja nie miałam wyrzutów sumienia :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_oczko: ja jak nie było to bezwzglednie konieczne to nie używałam w ciązy żadnych leków , tylko te które były bardzo konieczne aby utrzymać ciąże i zatrzymać skurcze :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
NICOLA_1985, trzymam kciuki aby się powiodło,bo na dłuższą metę to jest na pewno uciążliwe dla wszystkich a szczególnie dla dziecko które z jakiegoś powodu nie może przespać spokojnie nocy
no nawet nie wiesz jak bardzo to jest uciążliwe... nie spać 4 lata... :ico_noniewiem: dla wlasnej wygody nigdy bym nie podawała dziecku żadnego leku ale w tej sytuacji nie mam wyjścia bo ona nie spi tyle co powinna, ma nadpobudliwość psycho - ruchowa i pewnie to jest jeden z powodów ... :ico_noniewiem: próbowałam już innych sposobów, meliski, wyciszania itp.. nic nie działa :ico_noniewiem: dzięki za kciuki - przydadzą się :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość