Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

Fenoterol

17 kwie 2007, 16:02

Dziewczyny, może któraś z Was brała w ciąży Fenoterol. Po dzisiejszej wizycie u gina dowiedziałam sie, ze muszę brać te tabletki wraz z Isoptinem. Są one przeciw skurczom macicy i przedwczesnemu porodowi. Napiszcie, jeśli bierzecie lub brałyście i od kiedy i do kiedy i jak reagowałyście na ten lek. Lekarz uprzedził mnie, że mogę reagować dziwnie.

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

19 kwie 2007, 08:08

ja brałam fenterol najpierw w kroplówkach, gdy leżałam w szpitalu i reagowałam fatalnie. Ale każda z nas tak reagowała - drżenie rąk i całego ciała, kołatania serca, rozdrażnienie. Po to jest isoptin- żeby łagodzić te objawy. Potem przeszłam na tabletki - brałam 16x dziennie po pół tabletki. Odstawiono mi te leki tak w 32 tygodniu, ale urodziłam i tak 7 dni po terminie :-)
Nie martw się - dużo z nas musiało rożne medykamenty łykać, ale czego się dla naszych Skarbków nie robi. I jeszcze jedno - pamiętaj o bezwzględnym nakazie leżenia! Żadne leki tak nie pomogą, jak brak ruchów niepotrzebnych...

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

20 kwie 2007, 23:05

Dzięki. Leżę, ale od wizyty i gina/ Najgorzej, że musiałam zrezygnować z pracy. Po lekach rzeczywiście dziwnie się czuję. Ale jestem dobrej myśli.

Aga78
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 965
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:00

20 kwie 2007, 23:08

Yvone jestem w ciąży z drugim dzieckiem i tym razem też mnie dopadł fenoterol. :ico_placzek: Czuję się po nim tragicznie - trzesę się, serce kołacze, wręcz ciężko mi z kimś rozmawiać... ale biorę co prawda powinnam brać 4 razy na dobę po całej tabletce a biorę po 1/2 i to trzy razy dziennie a czasem i mniej...
Po ostatniej ciąży i fenoterolu (tak mnie się zdaje, ze to po nim, bo wcześniej nie miałam żadnych problemów) mam arytmię serca i te dawki mnie dobijały całkowicie.... staram się odpoczywać i dużo leżeć a tabletki no cóż..... jak je ograniczyłam nie czuję pogorszenia, nawet na wizycie lekarskiej gin powiedziała, że bardzo ładnie brzuszek mięciutki..........więc myślę, że jak zawsze potrzeba dużo rozwagi i obserwacji siebie.. lekarze dla świętego spokoju teraz ładują te tabletki....
w sumie to sobie tak gadam (może chcę się usprawiedliwić :-) ) ale fakt jak trzeba to trzeba.... się poświęcić dla małego słoneczka :-D

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

07 maja 2007, 23:24

idę pojutrze do gina i mam nadzieję, że może odłoży mi te leki. Nie są one chyba zbyt dobre dla mnie, choć organizm się już do nich przyzwyczaił.

Awatar użytkownika
mama_Dominika
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 545
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:04

07 maja 2007, 23:39

Ja też na fenoterolu jestem od 24 tygodnia, więc już sporo, u mnie wprowadzenie go było koniecznością, gdyż miałam takie skurcze, bóle i twardnienia brzucha ze nie mogłam chodzić, nawet gdy je biorę nie zawsze mi te objawy mijają, Isoptinu nie brałam bo czułam i czuje sie nawet dobrze, drżenia i kołatanie miałam na samym początku może przez 1 tydzień, potem mi przeszło i tak jest do dziś. Cieszę się bardzo i czekam do czwartku, bo od tego dnia już nie będę brała Fenoterolu.

Yvone ja myślę że te leki bardziej Ci pomogą niż zaszkodzą, nigdy nie wiadomo co bybyło gdybyś ich nie brała, w końcu przepisał Ci je Twój lekarz więc wie co robi, no i jak dziewczyny mają rację - musisz dużo odpoczywać i nie przemęczać się. Życzę zdrówka :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
pestka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2033
Rejestracja: 16 mar 2007, 09:46

08 maja 2007, 13:10

Ja brałam fenoterol przez ostatnie 2 miesiące ciąży. I również była to konieczność. Maluszki bardzo śpieszyły sie na świat a było za wcześnie. Na wszelki wypadek dostałam też lek na przyspieszenie rozwoju płuc u dzieci w zastrzyku, niestety nazwy nie pamiętam.

eve.ok pisze:drżenie rąk i całego ciała, kołatania serca, rozdrażnienie

Po pierwszej dawce miałam dokładnie to samo ale mnie nie poinformowano, że może być taka reakcja. Najadłam się strachu :ico_olaboga: myślałam, że dzieje się coś niedobrego i zaalarmowałam cały oddział. Na szczęście wszystko wróciło do normy i już więcej nie pojawiły się takie objawy.
Yvone, nie martw się, wszystko będzie dobrze.
eve.ok pisze:pamiętaj o bezwzględnym nakazie leżenia! Żadne leki tak nie pomogą, jak brak ruchów niepotrzebnych...

:ico_brawa_01:
i słuchaj dobrych rad :-)

agasco
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 162
Rejestracja: 11 mar 2007, 13:12

04 cze 2007, 14:21

Ja też biore fenoterol 3x0,5 tbl.i isoptin osłonowo3x1 tbl. to juz kilka dni i nadal trzęsę się mam kołatanie serca okropne uczucie :552: czuje się bardzo rozdrażniona :-/ musze oczywiście duzo leżec :ico_ciezarowka:
Obrazek
Obrazek Obrazek

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

12 lip 2007, 19:24

Czekam do przyszłego tygodnia i odkładam nareszcie leki. :ico_haha_01: A brałame je długo.
Agasco nie martw się. Ja też przez pierwsze tygodnie czułam się fatalnie. Raz nawet tak mnie złapało, że zasłabłam. Po to masz Isoptin. Z czasem organizm lepiej reaguje. Pamiętaj też o tym, żeby jeść dużo produktów, które zawierają potas. Tak mi powiedział lekarz. Dobrze jest też tak przed lekiem wypić pół szklanki soku z marchwi. Na pewno będzie dobrze. I pamiętaj leż i leż i jeszcze raz leż.
Na pewno będzie dobrze.

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

28 sie 2007, 21:16

mam rade jak łykać żeby nie mieć drgawek..najpierw isoptin a dopiero po 45,55 minutach fenoterol..ja robiłam przerwy pół godzinne i trochę mną telepało a jak zwiększyłam różnicę czasową to jest ok. :ico_ciezarowka:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość