Cooffee
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 18 kwie 2007, 15:31

wysoki cholesterol!

18 kwie 2007, 15:38

witajcie
mam problem i potrzebuje rady..
na targach medycznych zrobiłam sobie test na poziom cholesterolu i wyszedł mi wynik 230. To powyżej normy eehh
czy powinnam iść do lekarza po jakieś leki czy może samej coś pokombinować - wiem ze np. czosnek obniża poziom cholesterolu

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

18 kwie 2007, 19:57

Cooffee nikt nie odwazy sie tak na odloglosc powiedziec tobie tak czosnek ci pomoze ! Musisz odwiedzic lekarza ,a on na pewno bedzie wiedzial jak ma tobie pomoc i nie zwlekaj tylko idz :-)

Awatar użytkownika
Aneta 30
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2137
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:54

20 kwie 2007, 18:22

Cooffee, ja tez niestety mam problemy z choresterolem i lekarz przepisal mi leki wiec radze idz najlepiej do lekarza bedziesz spokojniejsza ,a lekarz bedzie juz wiedzial co ci podac za leki.A moze tylko dieta pomoze zycze powodzenia

Melluzna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2007, 11:19

09 maja 2007, 11:29

podobno cholesterol obniża sie jak sie uprawia jakiś sport. Więc jazda na rower!
należy też dobrze dopasować swój sposób żywienia do swojego trybu życia. zrezygnuj z masła, a zastąp go tak jak ja flora pro.activ. Gwarantuję że ci się cholesterol po pewnym czasie obniży.

Awatar użytkownika
sony
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 05 wrz 2007, 13:46

05 wrz 2007, 14:05

a ja polecam biegnie bo skutecznie obniża poziom cholesterolu.
obniża też ciśnienie, częstotliwość bicia serca oraz powoduje spadek wagi ciała, a przy chronicznych dolegliwościach związanych z kręgosłupem lub migreną regularny trening daje szybką poprawę.

meggi24
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 12 lip 2007, 10:07

20 wrz 2007, 12:30

mi tez sie wydaje, ze nie trzeba od razu brac lekow zeby obnizyc poziom cholesterolu. mozna probowac dzialac "malymi kroczkami" - wyeliminowac tluszcze, alkohol, papierosy, nadmiar slodyczy i zaczac cwiczyc.
no i wazne sa regularne badania krwi. czy wiecie ze polskie towarzystwo kardiologiczne juz po 20 roku zycia zaleca badania cholesterolu co 5 lat?

Awatar użytkownika
Paulina82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2301
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:26

22 wrz 2007, 20:58

A powiedzcie mi czy przy wysokim cholesterolu są jakieś objawy????bo ja ostatnio źle sie czuje mam zawroty głowy nudności często boli mnie głowa częściej tez niż zawsze sie pocę :ico_szoking: i w sumie nie wiem od czego i dodam ze ciąża odpada :-D ....

meggi24
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 12 lip 2007, 10:07

24 wrz 2007, 11:11

wysoki cholesterol nie daje jakis wyraznych objawow, chyba ze sytuacja jest juz naprawde zla.
gdy nadmiar cholesterolu nie może być dostatecznie szybko usuwany z organizmu i osadza się w ścianach tętnic prowadzi to do ich pogrubienia i rozwoju miażdżycy.
jedyna rada to zrobienie sobie badania krwi. jesli w pierwszym badaniu norma bedzie przekroczona to zrobia Ci drugie i wtedy juz bedzie wiecej jasne.
poza tym "profilaktycznie" warto zadbac o swoja diete, obnizyc zawartosc tłuszczów nasyconych, a wzbogacić ja o kwasy tłuszczowe omega-3, błonnik i witaminy.
no i zaczac sie ruszac :))

bartoszkamel
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2014, 20:09

Re: wysoki cholesterol!

13 lut 2014, 20:10


irena
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 36
Rejestracja: 06 lut 2014, 19:35

Re: wysoki cholesterol!

19 lut 2014, 14:06

bartoszkamel artykuł na prawdę spoko ;) najgorsze jest to, że w wielu przypadkach ta dolegliwość jest po prostu dziedziczna. Znam wiele osób, którzy są na prawdę szczupli i mają problem z wysokim cholesterolem. Niestety trzeba wówczas podejść do sprawy profilaktycznie. Najlepiej zapisać się na jakiś sport i może wprowadzić zwyczaj jedzenia ryb raz w tygodniu. No i zapomnieć o boczku i śmietanie :(

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 1 gość