moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Soczewki

13 sty 2012, 15:06

Czy macie jakieś sprawdzone firmy?
Mój mąż kupił sobie Oasys i jest średnio zadowolony. Po dniu noszenia bolą go oczy. Są to jego pierwsze soczewki.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

13 sty 2012, 19:54

moni26, nie poradzę tobie w tym bo nie noszę soczewek ,
syn mój nosi soczewki ale on skorzystał z usług saloni vision express czy jakoś tak(jak się nie mylę ) i oni tam mu dali najpierw gratis jakieś soczewki (na czas próbny za darmo miał ),potem skorzystał z ich propozycji bo mu podpasowały,ale ani razu nie narzekał że go oczy bolą albo że coś się dzieje

a może niech się przejdzie tam gdzie kupował i powie co jest ,może jakiś błąd niechcący zrobił albo wzrok musi się dostosować do nowego ,tak tylko zgaduje :ico_sorki:

Awatar użytkownika
surtsey
4000 - letni staruszek
Posty: 4271
Rejestracja: 06 mar 2007, 19:27

13 sty 2012, 20:44

moni26, ja używam baush & lomb od lat, takich do zdejmowania wieczorem i do noszenia ciągłego. Mi pasuja, ale np. mojej koleżance już nie. Soczewki to niestety sprawa indywidualna. jest też mozliwość, ze nie bedzie mógł wcale nosic. Ja nie moglam w poprzedniej ciąży, wciąż czulam jakbym miała piasek pod powiekami

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

13 sty 2012, 21:07

Czy macie jakieś sprawdzone firmy?
mnie raz okulista polecił soczewki firmy Zeiss, chyba mało popularne, bo firma bardziej znana z akcesoriów fotograficznych :-D
Ja byłam zadowolona, potem kupiłam inne i gorzej wypadły.
Te sa naprawdę cieniutkie (wszystkie są cienkie, ale chodzi mi o to,że tych wogóle nie czułam).
A teraz i tak mam okulary :-D
Ale pewno kupiłabym te Zeissy jakbym kupowała.

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

13 sty 2012, 22:05

kilka lat temu miałam Johnson'a nosiłam je cały tydzień-dzień i noc, siódmego dnia zdejmowałam tylko na noc i następnego dnia zakładałam rano i znów cały tydzień bez zdejmowania-przez 6 tygodni jeden komplet. Pamiętam, że na początku bolały mnie oczy i czułam właśnie taki piasek pod powiekami, jak ktoś już wspomniał, z czasem było lepiej, przeszkadzały tylko przez chwilę zaraz po założeniu. Jak u męża ten dyskomfort będzie się nadal utrzymywał, to niech przejdzie się do okulisty, albo spróbuje załozyć inne soczewki (zakładam, że dobrze je aplikuje).

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

13 sty 2012, 23:33

Dzięki dziewczyny :ico_sorki:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

13 sty 2012, 23:37

Johnson'a
Ja niedawno nosiłam właśnie tej formy i sobie chwalę, teraz noszę twarde soczewki (stabilnoształtne) HECHT ale z tego co wiem produkują albo produkowały tez coś z miękkich ale trzeba popytac o nie, bo są dobre.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2012, 23:39 przez Małgorzatka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

13 sty 2012, 23:38

moni26, ja rok noszę soczewki i szczerze polecam air optix. Są droższe od oasys, ale bardzo wytrzymałe. Jeśli mąż czuje "piasek" pod soczewkami, może to znaczyć, że trzeba je wyczyścić- pewnie okulista pokazał mu jak to się robi.No i płyn do przechowywania jest również bardzo ważny. Mi optyk polecił iWear Supreme, ale oczy mnie po nim bolały tak, że nie mogłam ich otworzyć. Siostra poleciła mi Renu i nie zamienię go na żadne inne. Na priv wyślę Ci stronę na której kupuję soczewki. Przyda Ci się jeśli nie korzystacie ze sprzedaży internetowej. Zaoszczędziłam 80 % kosztów.
Aaaaa i jeszcze są rewelacyjne krople dające uczucie komfortu noszenia soczewek- Hyal-Drop Multi. Najlepsze sztuczne łzy jakie miałam hehe

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

13 sty 2012, 23:42

yal-Drop Multi
tak dobre są. Teraz je mam.

z płynów polecam Bostona i B5 active z Eyeye.

Awatar użytkownika
brownskin
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 30 gru 2011, 17:34

15 sty 2012, 18:55

Ja noszę soczewki trzymiesięczne i zastanawiam się czy ich nie wymienić na jednodniowe. To chyba większy komfort użytkowania, chociaż niby z 3 miesiecznymi nie mam problemu, czy ktoś uzywał takich i takich? widać jakąś dużą różnicę?

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość