Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

okres po porodzie

28 sty 2012, 19:50

hej kobietki!
Mam na szybkiego male pytanie jak było u Was z regularnoscią @ po porodzie?? U mnie, po Bartusiu, od razu zaczęłam regularnie miesiaczkowac po 6 m-cach od porodu. Tym razem, w grudniu dostałam pierwszą @ i teraz cisza :ico_szoking: Prawdopodobieństwo :ico_ciezarowka: jest znikome bo bardzo uważamy ale mimo tego zachodzę w głowę czy to normalne, taka przerwa znowu :ico_noniewiem: Jak u was z tym było? :ico_sorki:
Dzięki z góry za info :ico_sorki:
Doadam jeszcze, że nadal intensywnie cycujemy :ico_sorki:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

28 sty 2012, 19:57

po 1 porodzie @ dostałam po 3 miesiącach i była regularnie

po 2 już tak kolorowo nie było :ico_sorki: @ dostałam już 2 miesiące po porodzie i zaczęłam tabletki anty brać cerazette i najpierw @ przyszła potem już nie,ale przy tych tabletkach tak jest :ico_sorki: teraz mam regularnie bo plastry stosujemy

może pomyślcie a ontykoncepcji co by uregulować cykle? do ginka się wybierasz?

jak karmisz piersią to może tak być :ico_sorki:

Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

28 sty 2012, 20:01

może pomyślcie a ontykoncepcji co by uregulować cykle? do ginka się wybierasz?
no własnie w tym rzecz, że cerazette nie mogę brać bo cały czas krwawię przy jej stosowaniu (przynajmniej tak było po pierwszej ciąży), waham się co do spiralki :ico_noniewiem:
Zabezpieczamy się prezerwatywą ale wiadomo, że zadna metoda nie daje stu procent pewności.
Mam nadzieję, że to hustawka hormonalna :ico_sorki:
A do ginka się własnie wybieram i może raz jeszcze zaryzykuje to cerazette :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

28 sty 2012, 20:31

aniafs, ja karmilam jedno i drugie dziecko cycusiem i po odstawieniu @ przychodzila po ok miesiacu i byla juz co miesiac,z mniejszym lub wiekszym poslizgiem ale byla :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

28 sty 2012, 21:20

Ja przez cały okres karmienia piersią nie miałam okresu.
Przy pierwszej córce karmiłam rok i tyle nie było @ i od odstawienia piersi dokładnie 4 tygodnie przyszła @ i była regularnie co msc tzn tylko 2 lub 3 razy bo potem druga :ico_ciezarowka: i znowu przerwa i druga core karmilam 4 msc i tez nie miałam @ i jak odstawiłam piers @ po 4 tyg przyszła.
a potem mirene załozylam i nie mam @ do dzis.

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

28 sty 2012, 21:50

aniafs jeżeli często karmisz, to możesz mieć @ nieregularnie, bo poziom prolaktyny jest wysoki.

A co do antykoncepcji to jest jeszcze trzecie wyjście poza pigułami i spiralą - komputery cyklu. Nie trujesz organizmu hormonami i nie ryzykujesz powikłań jakie niesie stosowanie spirali.
Obrazek
Obrazek

Wpisz sobie w Google "Lady Comp" i wejdź na stronę dystrybutora.
Ja stosuję i jestem zadowolona.

Awatar użytkownika
PaulinaS
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1157
Rejestracja: 21 sty 2009, 10:51

29 sty 2012, 14:28

Ja miałam szybko, karmiłam tylko miesiąc tak pierwsze jak i drugie dziecko. Po zakończeniu karmienia równy miesiąc minął i dostałam @ ...

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

29 sty 2012, 15:02

Ja tak długo jak karmiłam to nie miałam @ (chyba około 9miesięcy-piękne czasy ) :ico_haha_01: . Jak przestałam karmić to po kilku tygodniach dostałam regularnie.

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

29 sty 2012, 15:18

Ja starszego syna karmiłam piersią kilka tygodni tylko i okres dostałam koło 8 tygodnia p-o porodzie.
Teraz młodszego karmię piersią cały czas, ale okres dostałam po 4 miesiącu. Z tymże z antykoncepcją czekałam aż dostanę okres i myślałam, że jakieś pół roku conajmniej nie będę miała wcale, a tu już po 4 miesiącach wrócił. Wtedy też zaczęłam brać Cerazette. Najpierw miesiączkę miałam z tydzień czasu, potem po niespełna trzech tygodniach znowu dostałam, ale było to obfitsze plamienie, które się ciągnęło ze 2 tygodnie. Kończę teraz drugi kartonik Cerazette i właściwie to okresu nie mam tylko co jakiś czas plamienia.

Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

30 sty 2012, 09:17

ten Lady Comp moze dobry ale rowniez drogi cena 2 tys zl... ;/

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość