JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

06 lut 2012, 10:30

Moja siostra urodziła 6 grudnia 2011 i od 4 dni nosi corke w chuscie bo tez nie chce sie jej znosic wozka.
Tylko ze boi sie nosic dziecko na kutce i nosi je pod kurtka. ubiera siebie cieplej bo jednak gore kurtki musi miec otwarta.
Bała sie na poczatku , ale po kilku dniach juz sie nauczyła i bez problemu nosi corke w chuscie.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

06 lut 2012, 10:37

juz do siostry dzwonie i ja zapytam.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

06 lut 2012, 10:46

wysłałam ci pw z linkiem do all gdzie siostra to kupila.
pytalam mowi ze chusta zdaje egzamin i nie zaluje kupna.
trzeba ja wyprac przed pierwszym uzyciem.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

06 lut 2012, 10:55

Nie ma za co :-)
Na pewno jeszcze się znajdzie chustowa mama i podpowie jaką ma chuste i coś wybierzesz.
Do marca jest jeszcze kawał czasu :-)

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

06 lut 2012, 11:11

Gabi, u nas w kosciele jest taka babeczka,co niedziele na mszy ja widywalam - najpierw z brzuchem,potem jakies 2-3 niedziele jej nie bylo i ostanio jak jest,to ma tego maluszka w chuscie pod plaszczem :ico_sorki: Ona ma taka wiazana i widzialam jak sobie ta chuste poprawiala - maluszek nie byl w typowym kombinezonie,tylko w takim cieplym pluszowym pajacu :ico_sorki:

Obrazek

o tak to wygladalo z boku jak ja podgladalam i na to ona miala swoj plaszcz zalozony :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

06 lut 2012, 11:24

Gabi, znalazłam taki wąteczek może on się jakoś przyda

http://www.naobcasach.pl/forum/viewtopi ... sc&start=0

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

06 lut 2012, 11:26

no wlasnie mowie ci,ze ona byla w ciazy,potem jej 3 tygodnie nie bylo i potem juz byla z tym maluszkiem w chuscie :ico_sorki: Wiec te maluszek mogl miec ma 3-4 tygodnie :ico_sorki:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

08 lut 2012, 00:40

Gabi, postaram się pomóc :ico_oczko:

Otóż w chuście można nosić dziecko od momentu narodzin :-) Wiązania wybiera się odpowiednio do wieku, np. noworodka wiąże się w kołyskę. A wiązań jest od groma. Wraz z chustą dostaniesz instrukcję :-)

Ja zaczęłam nosić Nikosia jak miał ok. 5 miesięcy. I szczerze mówiąc żałowałam, że tak późno, bo męczyliśmy się z kolkami, a chusta jest tu jak na zbawienie. Jak zakupiliśmy chustę (Mikołaj przyniósł nam pod choinkę w zeszłym roku) to jeszcze Nikoś miał problemy z zasypianiem. I jak się okazało, zamotany w chustę potrafił usnąć w niecałą minutę :ico_brawa_01: Także w domu używałam sporo.

Co do spacerów, to zimą nosiliśmy się. Ja akurat zakładałam swoją kurtkę, Nikosia ubierałam w kombinezon i normalnie wiązałam. Zaraz pokażę Ci fotki :-)
Ja wiązałam już w kieszonce, czyli pionowo, a nóżki na żabkę. Przy czym Nikoś na początku główkę miał przytuloną do mnie zawsze i to pomagało Mu usnąć w tempie natychmiastowym. Nawet na spacerach.

Jeśli chodzi o wybór chusty, to mogę oczywiście doradzić, ale osobiście wypróbowałam jedną, pożyczoną od koleżanki i kolejna już była nasza :-)
Polecam naszą, a mamy Nati Baby, wiązaną, tkaną, kolor Amazonia. Nie kupuj elastycznej, bo ponoć dobra tylko na początek, dla noworodka, potem czuć obciążenie.
Polecam jeszcze Lenny Lamb, tą akurat miałam pożyczoną.
Nati i Lenny Lamb są bardzo dobrej jakości i w rozsądnej cenie jak za taki produkt. Nati kosztuje ok. 170zł, LL ok. 190zł, chyba że używkę kupisz.
Nie kupuj żadnego Womara, Azimi, czy innego g... w cenie 60zł...
Wejdź sobie na allegro, znajdziesz tam parę Nati (ja kupowałam na all) i Lenny Lamb i poczytaj o nich, również na stronkach tych firm. Na prawdę warto! :-)

Mam nadzieję, że troszkę pomogłam :-) POWODZONKA :-)
A no i jakby co to pytaj :ico_oczko:
Nasze chustowanie :ico_brawa_01:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

08 lut 2012, 10:13

Gabi, ja polecam chuste nati baby, tez kupilam na all
mam zwykla, nie kolkowa
w poradniku dolaczonym do chusty, te pozycje pionowe sa od momentu jak dziecko samodzielnie trzyma glowke

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

08 lut 2012, 11:30

karo-22, super wyglądacie :ico_brawa_01:
Fajna sesja domowa, hehe, zanim się skończyła to synek zasnął :-D

Ja właśnie kupiłam tą azimi :ico_noniewiem:
Właśnie dlatego,że tania jest, a nie chciałam dużo kasy wydawać, bo jakbym sobie nie poradziła to co z nią wtedy. A nie miałam od kogo pożyczyć na wypróbowanie, zresztą w Tarnowie to chyba raz widziałam na kimś chustę :ico_szoking:

Też miałam plan chodzić po Zuzię z nią, ale raz byłam i ... kiepsko, musiałam Zuzi pomóc się ubrać, a nawet schylić się nie mogłam (Maciek miał wtedy z miesiąc). A potem zimno już było, teraz zima i chusta leży nie używana. Zresztą, nie jestem pewna czy dobrze wiążę, czy jednak się nie poluzuje, nie ma mi kto sprawdzić :ico_noniewiem:
A te wszystkie filmiki na youtube to albo na lalkach, albo na większych dzieciach.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość