Łukasz1984
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 21 lip 2011, 12:56

Drogie Panie prosze o pomoc w sprawie pierwszych kosmetyków

25 lut 2012, 21:51

mianowicie , dzisiaj przywiozłem do domku moje dwa najwieksze skarby , żone i synka Wojtusia , wiemy juz ze Wojtuś ma bardzo delikatna skórke która wymaga uwagi , w aptece kupiłem olejek do kapieli BALNEUM , chcialem do tego dokupic balsam ktorym sie smaruje niemowlaka zaraz po kapieli ale nic nie moglem dostac z tej firmy, pani w innej aptece polecila mi balsam , podobno rownie dobrej firmy EMOLIUM ( emulsja do ciala ) i tu jest moje pytanie , czy bezproblemowo moge stosowac preparaty dwóch róznych firm ??? czy nie bedzie to w jakis sposob ze soba kolidowalo ??Teoretycznie pani w aptece powiedziala ze to sie zasadniczo rozni firma i nazwa , a kazdy z tych srodkow powinien dzialac w wlasciwy dla siebie sposob . Ale czy na pewno moge spokojnie stosowac olejek do kapania BALNEUM i balsam po kapieli EMOLIUM ???
bardzo prosze o pomoc i rozwianie moich watpliwosci .

Awatar użytkownika
PaulinaS
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1157
Rejestracja: 21 sty 2009, 10:51

26 lut 2012, 08:41

Ja stosowałam balsam z oliwką firmy PENATEN, nie łączyłam dwóch różnych firm. Nie stosowałam nigdy płynów do kąpieli, tylko mydełko dla dzieci też tej firmy:) Jak balsam sie skończył smarowałam dzieci po kąpieli tylko oliwką. Każdy ma inne zdanie, ja wolę używać jednej firmy.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

26 lut 2012, 11:31

najlapeiej stosowac kosmetyki jednej firmy,bo jak cos uczuli maluszka,to wiadomo co odstwic - a jak sie ma szampon firmy X,balsam firmy Y,a zel do kapieli firmy Z - to nie wiadomo ktory winny :ico_oczko: Jak kapiecie w Balneum,to ono juz pozostawia na skorce taka powloczke,wiec nie wiem czy jest sens smaorwac jeszcze czyms dodatkowo :ico_sorki:

No i gratuluje synka :-D

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

26 lut 2012, 13:14

Łukasz1984, ja też myślę, że lepiej stosować kosmetyki jednej firmy, przynajmniej na początek. Ja bardzo sobie chwalę Nivea Baby, wszystko stosuję tej firmy od urodzenia Synka, przy czym mój Nikoś nie miał problemów skórnych.
Raz pojawiło się u nas uczulenie i skóra była w tym miejscu wrażliwa i sucha to stosowałam Atoperal, olejek do kąpieli i potem emulsję do smarowania po kąpieli i byłam bardzo zadowolona. Atoperat też kupuje się w aptece.
Z kolei nie lubię oliwki. Według mnie jest za tłusta, kiepsko się wchłania i ponoć powoduje potówki (tak nam mówili w szkole rodzenia;)) Np. mleczko do ciała Nivea Baby jest cudowne, szybciutko się wchłania, super nawilża, jest delikatne, sama często używam :-)
Powodzonka! :-)

Łukasz1984
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 21 lip 2011, 12:56

26 lut 2012, 15:38

wiec moze od poczatku , w drugiej dobie u mojego synka pojawil sie rumien noworodkowy, lekarze stwierdzili ze Wojtus bedzie mial delikatna skóre ktora bedzie wymagala lagodnych produktow .
Od przedwczoraj rumien zaczal znacznie lagodniec , podobno szybko przychodzi i tak samo szybko odchodzi i tak wlasnie bylo. Wczoraj mielismy pierwsza kapiel w domu , do tej kapieli dodalismy odrobinke olejku Balneum , a po kapieli nasmarowalismy synka balsamem EMOLIUM ktory ma zatrzymywac wode i wszystkie dobre skladniki . Teraz sam juz nie wiem czy zostawic wszystko tak jak jest skoro jest dobrze ??
Czy moze powinienem kupic olejek do kapieli EMOLIUM z tej samej firmy co balsam ??? Jednak to bedzie zmiana....na ktora nie wiadomo jak zareaguje ..... sam juz nie wiem co mam robic , dla mnie i dla żony jest to najwiekszy skarb pod sloncem , dlatego tak bardzo sie boje zeby nie popelnic jakiegos bledu , wiele osob pewnie nawet by sie nad tym nie zastanawialo czy robia dobrze, a ja tak bardzo sie przejmuje zeby nie zaszkodzic synkowi.....
Bardzo dziekuje wszystkim Paniom za pomoc i odpowiedzi...
szczerze dziekuje i pozdrawiam , jesli ktoras mama moze jeszcze cos poradzic to bardzo prosze !!!

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

26 lut 2012, 16:34

jezeli juz zastosowaliscie i to i to i jest ok - to zostancie przy tym :ico_sorki:

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

26 lut 2012, 18:40

Ja synka na początku kąpałam w Oillan, ale on za słabo nawilżał jego skórę dlatego zmieniłam na Oilatum. Emolium czy Balneum mają to samo zadanie, to wszystko są emolienty, bardzo łagodne dla skóry. Wg mnie możecie spokojnie stosować łącznie Balneum i Emolium. Mój synek ma AZS i balsam Emolium pięknie nawilża i wygładza mu skórę. Oliwek nie zaleca się stosować, tak samo jak samej ciekłej parafiny, gdyż zatykają pory.

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

26 lut 2012, 20:50

Łukasz1984, wszystko robicie dobrze, bez obaw, nie zrobicie krzywdy swojemu dziecku :-)
Jeśli po takim zestawie nie dostanie żadnego uczulenie to nie ma potrzeby go zmieniać. Stosujcie jedno i drugie z powodzeniem. To są bardzo delikatne kosmetyki dostosowane do wrażliwej skórki dziecka :-)
A odnośnie rumienia, to mnie się wydaje, że nie jest wyznacznikiem tego czy skóra będzie wrażliwa i sucha, czy problemowa, bo mój Synek też miał delikatny rumień na buźce jako noworodek, a skórę ma ładną, bezproblemową. Także głowa do góry! :-)

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

27 lut 2012, 12:34

Łukasz1984, moja cóka takze miała rumień noworodkowy
i też musieliśmy uzywać emolientów takich jak Emolium, Oilan, Balneum....

powiem cio ze obojetnie co kupisz z tej grupy kosmetyków to one podobnie działają

dziewczyny pisza ze kosmetyki jak sie tosuje to powinno sie jedenj firmy trzymać ale jeśli chodzi i emolienty to sa specjalne preparaty któe nie uczulają, są do skóry atopowej, wrazliwej wiec po nich nic nie powinno sie dziać

emolium to tańszy polski odpowiednik balneum :ico_oczko:
jak wykorzystasz balneum mozesz kupic emulsje do kapania czy olejek z firmy emolium i tez bedzie ok :ico_oczko:

Łukasz1984
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 21 lip 2011, 12:56

27 lut 2012, 13:30

Ślicznie dziekuje wszystkim Paniom za odpowiedzi i rozwianie moich watpliwosci.......
Wiedzialem kobietki ze na Was można zawsze liczyc , jestescie kochane , dziekuje i pozdrawiam !!!!
szczesliwy tatus !!!

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość