dwarmus
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 01 kwie 2012, 18:33

BADANIA PRENATALNE

02 kwie 2012, 14:01

Witam.
Drogie Panie ,czy miałyście badania prenatalne? Troche czytałam na ten temat , ale szczerze mówiąc język medyczny , momentami nie jest zrozumiały . Wiem na czym badanie polega, aczkolwiek chciałabym abyście podzieliły swoimi doświadczeniami , mam także pytanie czy dowiedziałyście się na badaniach jaka jest płeć maluszka? Ja badanie mam za 3 dni , i troszkę nie mogę się doczekać , to już trzeci miesiąc , wreszcie badania us będzie inne i zobacze maluszka.
Pozdrawiam !

lilo

02 kwie 2012, 14:10

Drogie Panie ,czy miałyście badania prenatalne?
Zależy co masz na myśli pisząc badania prenatalne - podstawowe badanie usg ma każda kobieta ciężarna.

W 3 miesiącu określenie płci maluszka jest jeszcze bardzo niepewne.

Tu masz podobne tematy http://www.naobcasach.pl/forum/viewtopic.php?t=10014
http://www.naobcasach.pl/forum/viewtopic.php?t=6244

Zadaj sobie troszkę trudu i spróbuj znaleźć interesujący cię temat zamiast powielać je.


Tutaj piszą dziewczyny z podobnym terminem - na pewno cię przyjmą ciepło :ico_oczko: http://www.naobcasach.pl/forum/viewforum.php?f=6

dwarmus
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 01 kwie 2012, 18:33

02 kwie 2012, 18:57

Ja wiem że badania a raczej strikte usg ma każda kobieta w ciąży , jednak właśnie mam skierowanie na badania ze względu na niski poziom żelaza , zawsze miałam problemy z anemią i się to teraz na mnie odbija .

lilo

05 kwie 2012, 16:30

jednak właśnie mam skierowanie na badania ze względu na niski poziom żelaza
Dalej nie rozumiem o co ci chodzi - niski poziom żelaza to sprawdzą ci morfologią a ty piszesz o badaniach prenatalnych i poznaniu płci dziecka :ico_noniewiem:

PreMediCare
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2012, 10:10

29 sie 2012, 10:11

Szanowne Panie,

kobiety w ciąży często nie wiedzą, że mają prawo do wykonania bezpłatnych badań prenatalnych. Dlatego warto zapamiętać, że w ramach państwowego ubezpieczenia zdrowotnego przysługują one: 1/ każdej kobiecie, która jest w ciąży, a ukończyła już 35. rok życia, a także 2/ kobietom w ciąży, u których istnieje zwiększone ryzyko urodzenia dziecka dotkniętego chorobą genetyczną (czyli tym, które urodziły już wcześniej dziecko z taką wadą lub takie przypadki występowały u nich w rodzinie), oraz 3/ pacjentkom, u których lekarz prowadzący podejrzewa pewne nieprawidłowości udokumentowane wynikami aktualnych badań, np. niewidoczna kość nosowa lub zbyt szybka akcja serca).

Jeśli przyszła mama spełnia powyższe kryteria, powinna zostać skierowana przez lekarza ginekologa na bezpłatne badania prenatalne w ramach NFZ. Każda ciężarna może też zgłosić się na takie badania sama bez konieczności posiadania skierowania i wykonać je odpłatnie. Badania prenatalne już w początkowej fazie ciąży umożliwiają wykrycie, a także leczenie wielu wrodzonych i genetycznych wad oraz stanowią niezwykle istotne źródło informacji o rozwoju dziecka. Dlatego warto je wykonać.

Zespół Centrum Badań Prenatalnych PreMediCare

Jajeczko
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 12 cze 2018, 00:13

Re: BADANIA PRENATALNE

06 wrz 2018, 17:53

Właśnie dlatego też wykonałam swoje badanie prenatalne. To niesamowite zobaczyć swojego maluszka już w tym czasie. :) A przy okazji mogę wam doradzić panią doktor Rozmus-Warcholińską z Częstochowy. Ja właśnie skorzystałam u niej z bezpłatnej oferty badań dla młodych kobiet. USG 3D akurat mi zrobiła i to było coś niesamowitego. :D Następnym razem na pewno wybiorę 4D! Poza tym pani doktor ma świetną opinię, którą ja również jej podwyższać bo jest naprawdę świetna. Bardzo precyzyjna i doskonale tłumaczy. :)

fantastka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 30 maja 2016, 23:47

Re: BADANIA PRENATALNE

16 wrz 2021, 15:53

Badania warto zrobić, ale w naszym kraju i tak nikt nie pomoże jeśli będzie coś nie tak. Inaczej sprawa wygląda w Czechach. Tam aborcja jest legalna. Wiele kobiet z niej korzysta. Informacje można znaleźć np. na stronie https://aborcja.cz

emgiem
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 14 gru 2020, 16:42

Re: BADANIA PRENATALNE

31 sty 2022, 14:26

Dokładnie więcej na ten temat można przeczytać na https://klinikastonava.cz/do-ktorego-tygodnia-mozna-usunac-ciaze-w-czechach/

adaska31
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 09 kwie 2017, 14:33

Re: BADANIA PRENATALNE

19 cze 2022, 21:42

Tu nie chodzi tylko o to, a raczej o możliwość natychmiastowego leczenia dziecka po porodzie. Dlatego zdecydowaliśmy się z mężem na testy sanco w laboratorium diagnostyki, żeby od razu wiedziec jak się przygotowac na ewentualne komplikacje podczas porodu, by jeszcze gdy był na to czas załatwić specjalistyczne kliniki i transport maleństwa, by szybko działać po prostu

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość