cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

jakie dokumenty są potrzebne do zapisania do przedszkola?

11 kwie 2012, 14:55

chciałam się WAS zapytać jakie dokumenty są do tego potrzebne i o co chodzi, z dokumentem potwierdzającym odprowadzanie podatku- chodzi o pit już ten złozony do Us? ja nie pracuje nie rozliczam się a ubezp mam w U Pracy. czy potrzebne są dwa takie zaswiadczenia czy jednego z rodziców wystarczy? - ojciec dziecka pracuje. Ja nie, czy w związku tym tez czegoś potrzebuję jeszcze? bo ja się z zera nie rozliczałam. z góry dzięki za pomoc acha ojciec rozliczal sie przez internet czyli jakieś papiery trzeba będzie drukować?

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

11 kwie 2012, 15:12

u mnie jest tak
na stronie przedszkola podana jest stronka www na której on line można zapisać dziecko do przedszkola
potrzebny Ci pesel dziecka i dane
zaznaczasz tam tylko pytania dot.pracy wybierasz przedszkola do jakich chcesz zapisac dziecko(u mnie możliwe było wpisanie ich 3 ) i drukujesz
zanosisz do przedszkola ten druk wraz z zaświadczeniami z pracy ew.z Urzedu Pracy jeśli jesteś zarejestrowana i tyle
jeśli nie masz możliwości wtdrukowania wniosku wszystko zrobią za ciebie w wybranym przedszkolu potrzebne tylko te zaświadczenia

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

11 kwie 2012, 15:56

a stronie przedszkola podana jest stronka www na której on line można zapisać dziecko do przedszkola
u mnie tego nie ma, jest tylko podanie i informacje co potrzeba oprócz tego donieść.
skąplikowaną mam sytuację strasznie chyba najlepiej będzie jutro tam iść i się wszystkiego dowiedzieć. Dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

11 kwie 2012, 15:59

w sumie tak będzie najlepiej
powodzenia :)

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

11 kwie 2012, 16:02

u mnie w przedszkolu zanosi się tylko wypełniony wniosek wzięty z przedszkola
tam wpisuję gdzie pracują rodzice i w jakich godzinach
więc ja tylko wpisuję że pracuje ojciec na 3 zmiany a ja bezrobotna
do tego pesel dziecka,adres zamieszkania i kto będzie oprócz nas odbierał w razie czego dzicko
nic więcej się u nas nie wymaga
ale widac co przedszkole to co innego :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

11 kwie 2012, 17:21

i o co chodzi, z dokumentem potwierdzającym odprowadzanie podatku-
- o rany,pierwsze slysze zeby takie cos chceli?! :ico_szoking:

U nas sklada sie on-line podanie,potem trzeba ti wydrukowac i zaniesc - jak juz sie okaze,ze dziecko przyjete,to tylko kwity z pracy sa potrzebne,zeby potwierdzic zatrudnienie i w naszym przypadku orzeczenie o niepelnosprawnosci Zuzki,bo byl u nas dodatkowy punkt przyznany za to,ze jest w rodzinie dziecko niepelnosprawne :ico_sorki:

Awatar użytkownika
surtsey
4000 - letni staruszek
Posty: 4271
Rejestracja: 06 mar 2007, 19:27

11 kwie 2012, 18:13

u nas jest rekrutacja elektroniczna, program przyznaje punkty za wypełnione pytania. Jeśli juz sie dziecko dostanie, co nie jest takie oczywiste :ico_zly: wyppełnia sie tylko umowe miedzy rodzicem a przedszkolem

Najlepiej Nikus dowiedziec sie u źródła

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

11 kwie 2012, 18:42

cyn_inspiration najlepiej bedzie jak zadzwonisz do sekretariatu przedszkola do ktorego chesz posłać swoją córke, bo z mojego doświadczenia wiem, że w każdym przedszkolu jest inaczej nawet jeśli jest to w tym samym mieście.
Do tego przedszkola co moje córki chodzą to trzeba bylo wypełnić karte zgłoszeniową i tam dane dziecka i rodzicow oraz dane pracodawcy i pieczatka z pracy.
a do tego przedszkola co złożyłam miesiac temu (innego niz teraz chodzą) w sekretariacie na miejscu wystarczylo wypełnic karte zgłoszeniową.

O składaniu jakiegoś PITu pierwsze słysze :ico_olaboga:

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

11 kwie 2012, 23:44

składaniu jakiegoś PITu pierwsze słysze
no ja też, nie wiem o co chodzi, ale jutro pójdę i się dowiem bo widzę, że co przedszkole to zwyczaje.
ja oczywiście zdaję sobie sprawę, że pewnie nie dostanie się do p-la bo ja nie pracuje, - jak ja kocham ten kraj :ico_zly: jak tu iść do pracy, jak nie ma się opieki dla dziecka, to chyba logiczne, jest, ze szuka się jej jak dziecko chodzi do przedszkola i ją ma. Potem ich nie obchodzi teraz na to patrzą. i kółeczko się zamyka, a ja nie będę siedziała z nią do 6 tego roku życia. :ico_olaboga:

[ Dodano: 11-04-2012, 23:45 ]
surtsey, nie wiedziałam że mnie kojarzysz ;) :ico_oczko: :ico_haha_02:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

12 kwie 2012, 08:46

cyn-inspirationa nie masz możliwości, żeby ktoś Ci podbił pieczatke ze u nich pracujesz ?
Ja tak robiłam , moja siostra miała firme i ona mi podbijała ze u niej pracuje. :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość