Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

BIUSTONOSZ-obwód

06 maja 2012, 20:37

Dziewczyny porsze o radę. Chcę dziś kupić sobie biustonosz markowej firmy przez internet, ale nie wiem na jaki rozmiar się zdecydować 75 czy 80 B. Jest drogi i boję się, że źle dobiorę a nie mam kiedy podejść na miasto.

Mierząc się pod biustem mam 78 (mierząc ciasno), więc łapię się już na 80tkę (wg tabelki tam zamieszczonej) ale kurcze nie wiem czy jak się mi rozciągnie czy nie będzie mi spadał. Nie wiem czy to się ma mierzyć na pierwszej najszerszej czy na najmniejszej klamerce?
Wogóle to pomyślałam, żeby kupić 75 i w razie czego przedłużkę sobie dokupić.

Czy Wy kupujecie cisnę obwody i biustonosz zapinacie na tą najszerszą czy już na tą najwęższą? Wydaje mi się, że przecież się rozciągnie i trzeba zwęzić coraz bardziej, prawda?

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

06 maja 2012, 20:40

OBWÓD

Obwód to najważniejszy element biustonosza, to na nim opiera się 90% ciężaru piersi. I to właśnie obwód (a nie ramiączka !!!) utrzymuje biustonosz we właściwym miejscu, zapewniając właściwe podtrzymanie biustu. W celu ustalenia prawidłowego obwodu zmierz się pod biustem na wydechu, jak najściślej. Od wyniku odejmij 5 cm, np. jeśli Twój obwód po zmierzeniu to 78 cm, to po odjęciu 5 cm otrzymasz 73 cm. Wynik zawsze zaokrąglij w dół do najbliższego rozmiaru. W tym przypadku będzie to 70 cm. Tak obliczony obwód daje pewność, że biustonosz nie będzie za luźny. Pamiętaj, że prawidłowo dobrany biustonosz powinien ciasno opinać obwód, a gdy jest nowy powinien być zapięty na "najluźniejszą" haftkę. Nie może też utrudniać oddychania lub ranić ciała. Pamiętaj jednak, że miseczka np. F przy obwodzie 70 to zupełnie inne F niż przy obwodzie 80. Zatem po ustaleniu odpowiedniego obwodu biustonosza powinnaś ustalić również nowy rozmiar miseczki.

MISECZKI

Dobierając rozmiar miseczki, musisz znów dokonać pomiaru. Tym razem zmierz obwód w biuście jak najluźniej, w jego najszerszym miejscu. Jeśli obwód Twojego biustu wynosi np. 96 cm, a pod biustem (zmierzony wg powyższych zasad) 70 cm, to powinnaś wybrać rozmiar biustonosza 70F lub 70 FF. Warto wypróbować oba te rozmiary i zdecydować, który z nich układa się lepiej. Pamiętaj, że tabela jest punktem wyjścia do ustalenia właściwego rozmiaru. Ostateczną decyzję, czy biustonosz leży właściwie, podejmujesz mierząc go!
Miseczka stanika powinna obejmować całą pierś – koniec fiszbiny musi celować w środek pachy. Jeśli fiszbina wbija się w pierś i tworzą się „bułki”, oznacza to, że miseczka jest za mała. Pierś nie może też „wylewać się” górą lub bokiem. Jeśli tak się dzieje, również oznacza to, że miseczka jest zbyt mała. Nigdy nie idź na kompromis, godząc się na „nieco za małą” miseczkę. Lepiej wybrać odrobinę za dużą, ponieważ przy odpowiednio dobranym rozmiarze, biust z czasem „migruje” i pierś „dorośnie” do tej większej miseczki.
źrodlo: magic-bra.pl

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

06 maja 2012, 20:41

Małgorzatka, zawsze radzą, żeby się zapinać na najwęższą haftkę,jak się kupuje, bo właśnie stanik się rozciągnie.
Ja bym wzięła ciaśniejszy, bo jak piszesz- zawsze przedłużkę możesz kupić, a jak będzie a duży to nie zwęzisz :ico_noniewiem:
Ja tak raz kupiłam przez neta i teraz w kosz się nadaje :ico_noniewiem:

[ Dodano: 06-05-2012, 20:43 ]
:ico_szoking: Małgorzatka, ma kupić 70???
Ja mam podobne wymiary i kurde, ale w życiu nie miałam 70, nawet niektóre 75 mnie cisną :ico_olaboga:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

06 maja 2012, 20:51

70 :ico_szoking: kurcze...chyba tak w sam raz będzie to 75.

Teraz będę męczyc miseczki...eh, zawsze był B ale mierzyłam cisno...a tu pisze luźno...

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

06 maja 2012, 20:52

Ja bym kupiła 75 :ico_noniewiem:
wydaje mi sie ze jak kupisz przez net to powinno byc chyba 10 lub 14 dni na zwrot lub ewentualną wymianę.

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

06 maja 2012, 20:54

Zawsze jest opcja zwrotu towaru do 10dni od momentu dostarczenia ;-) jesli wchodzi wysylka w gre

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

06 maja 2012, 20:56

Tez tak pomyślałam.

[ Dodano: 06-05-2012, 20:57 ]
A kupowałyście kiedyś przez neta biustonosz?

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

06 maja 2012, 21:01

A kupowałyście kiedyś przez neta biustonosz?
no ja tak i nie byłam zadowolona :ico_noniewiem:
Tak, przy zakupach przez neta można odstąpić od umowy, ale co z tego, jak trzeba na własny koszt odesłać :ico_noniewiem:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

06 maja 2012, 21:32

Nie polecasz w takim razie?

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

06 maja 2012, 21:45

ja bym nie kupiłam biustonosza przez internet.
Chyba że masz idealne piersi i każdy kupiony biustonosz leży ok nawet ten bez wcześniejszego przymierzenia.

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość