gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

zaparcia

26 kwie 2007, 13:57

Dziewczyny moje dziecko ma straszne zaparcia. Wiec moze doradzicie jaką dietę powinnam stosowac?
Wiem że ryż trzeba odstawić, słodycze i rzeczy zmiksowane. A co dalej?

Awatar użytkownika
benten
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1434
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:11

26 kwie 2007, 20:19

Jak Kapcio ma zaparcie to mu zaraz daje Kubusia-Smakusia bez marchwi i cherbatki koperkowa ,rumiankowa lub tzw na Lepsze trawienie i u nas skutkuje :ico_oczko:

Awatar użytkownika
mama Edzia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 08 mar 2007, 23:12

26 kwie 2007, 22:02

Sprubój może Lactulosum czyt.laktuloza.Jest to syropek w pełni bezpieczny o dwóch róznych smakach pomaranczowym i bananowym. Nie mam do niego ulotki bo wyrzuciłam, ale możesz poczytac sobie na jego temat w necie.Ja podaje mojej Juli już od ok 5 mies. i jest naprawde dobry polecam.Moje dziecko tez ma zaparcia tylko od leków niewiem jak twoje? Spytaj lekarza czy mozesz mu to podawac , jest bez recepty i kosztuje ok10 zł :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Kathrin
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1664
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:46

27 kwie 2007, 00:38

gosia888, ja tu zaczęłąm szukać czegos w necie a tu wystarczy wejśc na strone główna tt:
http://www.tik-tak.pl/publikacje.php?id=153
mama Edzia, gosia już stosuję ten syrop :ico_noniewiem:

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

27 kwie 2007, 09:36

Moja corcia cierpi na zaparcia już ponnad pol roku i ponad pol roku dostaje syrop lactulosum. dajemy jej tez sliwki z jablkiem z gerbera. Stosujemy diety zmienialismy mleka ale nic nie pomaga. lakarz twierdzi ze to samo jej przejdzie, ale ciekawa jestem kiedy. Nie moge juz patrzec jak sie meczy codziennie nie mogac zrobic aa.. podaję jej tez do mleka ziolka "colon c" (1/3 lyzeczki), ale to tez nie wiele daje. pije caly czas herbatki ulatwiajace trawienie. nie daje jej bananow,czekolad i gotowanej marchewki,

boranna
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:10

27 kwie 2007, 10:18

My stosowaliśmy śliwki suszone Gerbera, pomogły!
W kryzysowych sytuacjach czopek glicerynowy dla dzieci.
Okazało się że zaparcia wywołał kleik ryżowy.. Lepszy jest kukurydziany, nie powoduje tego typu sensacji!

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
aaneta25
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1158
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:21

29 kwie 2007, 14:33

Też mieliśmy problem z zaparciami.Mały kupki nie robił 5 dni.Podejrzewam,że miał teki problemy albo od kleiku ryżowego albo od groszku z zupki krem Hippa.Pomógł mu dopiero czopek.Teraz profilaktycznie na lepsze trawienie dostaje rano troszkę jabłka i problemy znikły.

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

08 maja 2007, 17:31

no u nas nic nie pomaga, odstawilismy kaszki, stosujemy rozne diety i nic...

Awatar użytkownika
pestka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2033
Rejestracja: 16 mar 2007, 09:46

09 maja 2007, 07:14

mojamaja.corcia, ja miałam ten problem u Piotrusia. Ale zczęło być lepiej odkąd porusza się w chodziku i wogóle jest bardziej aktywny. Dobrze też działają na niego jogurty i jabłuszko, które pochłania w ogromnych ilościach. Twoja córcia jest sporo starsza więc nie wiem co może być problemem. Mojej siostry córcia teraz ma 3,5 roku też miała takie straszne zaparcia i to badzo długo. Do dzisiaj zrobienie kupki to problem ale przynajmniej już robi sama. A może zwróć się z tym do pediatry, w końcu lekarz powinien coś poradzić. :ico_noniewiem:

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

11 maja 2007, 16:48

zadałam pytanie i zapomniałam o tym a dyskusja się rozwinela.
Byłam u lekarza przepisała syrop debridat 3 razy dziennie. Nie dziala doraznie ale przy systematycznym uzyciu ma pomoc. No i dieta. Musielismy zrezygnowac z gotowych zupek ze sloika. Kaszek ryzowych i w ogole ryzu. Do sokow mam dodawac 1 łyzke buraka. Slodzic wszystko miodem. Dawac duzo jablek zwlaszcza do gryzienia. I nie dawac zadnych papek. Zeby jadl normalne rzeczy.
Sliwki gerbera srednio co drugi dzien 2 opakowania mu daje. Jest troche lepiej nie robi juz z takim bolem ale i tak nie jest super. Problem jest w tym ze pare razy go bolalo i teraz jak siedzi na nocniku i zaczyna mu sie chciec to wstaje jak oparzony i zaciska dupinke.

Lactulosum lekarka powiedziala ze to w ostatecznosci. A powiedziala ze jesli ta dieta nie pomoze i syrop to bedziemy musieli udac sie do chirurga i zbadac czy nie ma on jakiejs wady.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość