Awatar użytkownika
isiawarszawa
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1760
Rejestracja: 26 lut 2009, 15:16

cukrzyca (ciążowa)

24 maja 2012, 12:00

hej!czy znajdzie się tu koleżanka z cukrzycą? moze być ciążową. potrzebowałabym przysługi w postaci recepty na paski do glukometra, bo jestem na etapie diagnozowania cukrzycy zwykłej i nie przysługują mi jeszcze, tylko 100 % a to 42 zł, kurcze duzo.
moze któraś z dziewczyn mogłaby pomóc? sprawa trochę pilna bo zostało mi około 20 pasków jeszcze z ciąży i juz sie konczą
mogę odwdzięczyć się igłami do pena bo mam dużo
pokrywam koszty wysyłki recepty do mnie

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

24 maja 2012, 17:04

hej,ja niestety nie pomoge jesli chodzi o przeslanie recepty/paskow ale chetnie pomoge w zakresie wiedzy cukrzycowej,moja Maya ma cukrzyce typu 1,a Ty piszac cukrzyca zwykla masz na mysli typu 2 ? :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
isiawarszawa
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1760
Rejestracja: 26 lut 2009, 15:16

24 maja 2012, 23:08

GLIZDUNIA, chyba tak, ale u mnie to wogóle osobna historia
jestem po resekcji trzustki w dziecinstwie i spodziewałam sie cukrzy, teraz badania musze zrobić
zapisali mnie na 6 czerwca na badanie krwi :ico_olaboga: masakra jakas, gdyby nie to ze mam nie tylko cukier ale i morfo próby wątrobowe i cos tam jeszcze to poszłabym prywatnie
ale kasy brak, długi jak chole*a wiec kazdy grosz sie liczy :( stąd moja prosba o pomoc w załatwieniu tańszych pasków puki nie mam diagnozy...

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

25 maja 2012, 10:27

sluchaj,a kazali Ci mierzyc cukier jeszcze zanim Cie zdiagnozuja tak? :ico_noniewiem: szkoda ze nasze paski nie pasuja do Twojego glukometru bo mam troche na stanie :ico_noniewiem: ...a powiedz czy jestes juz na insulinie czy dopiero po badaniach zaczniesz dzialac?no i czy insulina bedzie potrzebna,jestes mloda i tak dumam czy to nie bedzie po resekcji jednak typ. 1 insulinozalezny :ico_noniewiem: tak,czy inaczej zycze powodzenia! :ico_sorki:

Awatar użytkownika
isiawarszawa
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1760
Rejestracja: 26 lut 2009, 15:16

25 maja 2012, 11:45

GLIZDUNIA, narazie nic nie wiem, bo ostatnio pije jak smok, duzo spie (10 godzin na dobe) a czuje sie zmeczona, rano sie nie moge z łóżka podnieść
wiec mnie tkneło by zmierzyć cukier no i na czczo mam 120-150
2 h po posiłku 120-130 przy czym niestosuje żadnej konkretnej diety, jem zwykłe posiłki, białe pieczywo itd
nie pamietam dokładnie norm ale na czczo napewno jest za duza
pani doktor nie kazała narazie mierzyc wiec nie mierze bo pasków mi zostało moze z 10, no a mierzyć chciałam bo wiadomo lepiej wiedziec a lekarze napewno bedą pytać jaki mam, wiec przed wizytą pomierze ze 2 dni
czekam na badania które zrobie dopiero 6 czerwca
no a ta resekcja była 26 lat temu po czym mi zostawili jeszcze żółtaczke B
juz sama nic nie wiem, wiec czekam na badania a potem sie zobaczy

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

26 maja 2012, 19:06

no tak,moze masz stan przed cukrzycowy :ico_noniewiem: skoro i tak jestes w grupie wyzyka ,bo po posilku nie jest zle :ico_noniewiem: ....
przy typie 1 cukrzycy czyli takim typowo insulinozaleznym przede wszystkim duuuuzo sie sika,a co za tym idzie duzo sie pije...no i chudnie przede wszystkim :ico_noniewiem: ....moze Tobie wystarczy tylko dieta? :ico_noniewiem: no oby!powodzenia!

mager
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2015, 15:15

Re: cukrzyca (ciążowa)

27 lis 2015, 15:21

jeśli chodzi o cukrzycę ciążową to bardzo ciekawe informacje są na http://diagnosis.pl/edukacja/przyczyny- ... -ciazowej/ , sama miałam ale na szczęście stopniowo z czasem choroba ustąpiła.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2016, 10:25 przez mager, łącznie zmieniany 1 raz.

hienko
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 07 gru 2015, 15:35

Re: cukrzyca (ciążowa)

07 gru 2015, 15:42

oj mnie to chyba czeka. Własnie kilka dni temu byłam ba tescie obciążenia glukozą. Wyniki pokazują, ze coś jest nie tak. Już zaczynam się martiwć ;(

Pietro123
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 20 lis 2015, 15:23

Re: cukrzyca (ciążowa)

10 gru 2015, 14:29

Spokojnie wszystko będzie dobrze :) nawet jeśli to cukrzyca ciążowa, to nie znaczy, że będziesz mieć cukrzycę do końca życia! Gdyby okazało się, że potrzebujesz jednak glukometru, to polecam http://diagnosis.pl

monik2233
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 06 kwie 2016, 11:54

Re: cukrzyca (ciążowa)

06 kwie 2016, 11:58

Sama jeszcze w ciąży nie jestem, ale bardzo chciałabym być. Moja mama urodziła (razem ze mną) 3 dzieci i w przypadku dwóch ciąż (mnie i brata) miała cukrzycę, a po ciąży nic :)

Jak masz wątpliwości idź do lekarza. Obecnie chciałabym zajść w ciążę, ale mogą być pewne problemy. Byłam u różnych lekarzy ginekologów i każdy mówi coś innego. Jedni to jakby byli tylko od wypisywania recept, kasa w łapę i do widzenia

Jeśli jakaś z was jest z lublina to polecam tę placówkę http://donnavita.pl/ typowo dla kobiet w ciązy :-) :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość