lilo

Odnawianie mebli

05 cze 2012, 11:50

Czy ktoś się może w to bawi?

Zamierzam parę mebli, takich rodzinnych pamiątek, odnowić i przydałaby mi się pomoc kogoś kto to już robił.

Jak najlepiej pozbyć się starych warstw farb, jakie farby najlepiej użyć do drewna, czym wiklinę można malować itp.

Najbardziej interesuje mnie technika shabby chic itp.

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

05 cze 2012, 13:20

tematem tez jestem ciekawa bo właśnie kupiśmy mieszkanie i robimy generalny remont,niestety nie na wszystko starczy wiec chciałabym jakoś odnowić meble kuchenne,wogóle szukam inspiracji na cale mieszkanie...i powiem tak......jak dla mnie to jest bardzo trudne :ico_sorki:

lilo

05 cze 2012, 13:50

aga216, nie przejmuj się, dla mnie też :ico_oczko: Nie jestem zbyt dobra w te klocki :ico_oczko:
Niektórzy mają łatwość w urządzaniu, dobieraniu kolorów, faktur itd, dla mnie to nie jest niestety bułka z masłem.

Wejdź sobie na portal deccoria, ludzie wklejają tam fotki swoich wnętrz, można się zainspirować :ico_oczko:
Co niektórym wściekle zazdroszczę że potrafią wyczarować takie magiczne wnętrza, najczęściej własnoręcznie robiąc ozdoby, odnawiając meble itp. :ico_oczko:


Co do szafek kuchennych to można zmienić fronty, pomalować, okleić. Czasem zmiana blatu i ściany między szafkami już dużo daje :ico_oczko:

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

05 cze 2012, 14:00

lilo, właśnie dużo oglądałam na decorii,praktycznie co dzień w tym siedzę,w oczach mi się troi i dwoi.
Co do szafek kuchennych to można zmienić fronty, pomalować, okleić. Czasem zmiana blatu i ściany między szafkami już dużo daje
no właśnie planuje mienić fronty i miedzy szafki dać szkło,za to na lodówkę widziała fajne naklejki i chyba się zdecyduję :ico_sorki:

lilo

05 cze 2012, 14:16

właśnie dużo oglądałam na decorii,praktycznie co dzień w tym siedzę,w oczach mi się troi i dwoi.
Hehe mi też :-D Uwielbiam mimo wszystko to miejsce :ico_oczko:


Czyli u ciebie będzie nowocześnie, mi się podoba retro i dlatego też postanowiłam parę mebli uratować po babci. Jak to mówią "ocalić od zapomnienia" :ico_oczko:


Powodzenia!

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

05 cze 2012, 14:19

lilo, dziękuje ,chciałabym już być przy końcu,bo na razie wygląda tam strasznie

lilo

05 cze 2012, 14:21

To tak jak u mnie, aż nie wierzę że to się skończy kiedyś i będzie wyglądać po ludzku, no ale jak się zaczęło to i skończyć się musi :ico_oczko:

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

05 cze 2012, 14:25

lilo, na szczescie nie muszę w tym remoncie mieszkać,tylko jesteśmy jeszcze na starym,raz to przeżyłam.....nigdy więcej...

lilo

05 cze 2012, 15:08

Ja też nie mieszkam tam ale i tak jestem przerażona :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

05 cze 2012, 15:39

lilo, aga216, Ja właśnie ostatnio "odnowiłam" kilka gratów mieszkalnych, zaczęło sie od łóżka z drewna, które kolorystycznie do niczego nam nie pasowało :ico_haha_01: Mężowy zalupił białą farbę olejną do drewna i metalu, starł lakier, potem wiadomo przeczyścił szmatką i przemalował :ico_sorki: :ico_sorki:

Efektem jesteśmy tak zaskoczeni, w pozytywnym tego słowa znaczeniu że przemalowałam (tym razem już ja ) łóżeczka maluszków, troszke obawiałam sie efektu ale nie żałuje tych dwóch dni odnawiania :-D
Następne do golenia poszły taborety z kuchni, sposób prosty tani i idealny na odświeżenie staroci :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Jak ktoś jest ciekawy moge wkleić fotki :ico_oczko:

Teraz zastanawiam sie nad przemalowaniem ławy :-D

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość