Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

stale zeby za mleczakami

17 lip 2012, 18:30

Dziewczyny właśnie mój 5-cio letni syn przyszedł do mnie i mówi,ze coś mu w buzi wyrosło - zaglądam,a tam za zdrowymi mlecznymi jedynkami na dole,wyszedł nowy ząb - sądząc po szerokości,to ząb stały !!! :ico_szoking: Co teraz? Na pewno jutro pójdę z nim do dentystki ale wcześniej może dowiem się od was czegoś? Czy ktoś miał taki przypadek? Dodam,że mleczaki ma zdrowe i nie ruszają się :ico_olaboga:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

17 lip 2012, 18:38

Oczywiście, takie rzeczy się zdarzają i ja jestem tego przykładem. Przez całe dzieciństwo Nosiłam aparat ortodontyczny a i tak dzięki takiemu właśnie wyrostowi zębów mam krzywe. Proponuje jak najszybciej do dentysty i ortodonty iść nawet prywatnie. Podejrzewam, że mleczaka wyrwą i aparat będzie nosił.

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

17 lip 2012, 18:39

iw_rybka, u nas to samo było, to są szóstki zęby stałe i wychodza między 5 a 6 rokiem życia dziecka :) nie ma się czym przejmować :) u córki też zaden mleczak nie wypadł jeszcze

[ Dodano: 17-07-2012, 18:40 ]
my byliśmy u dentysty i mowil ze to jest normalne

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

17 lip 2012, 18:44

u nas to samo było, to są szóstki zęby stałe i wychodza między 5 a 6 rokiem życia dziecka :) nie ma się czym przejmować :) u córki też zaden mleczak nie wypadł jeszcze
Normalne jest tylko to, że wypadają i na ich miejsce rośnie stały a nie obok przed czy za mleczakiem. Pierwsze ma się rusza i wypaść potem ma wyrosnąć stały lub nowy wypchać we właściwym miejscu starego.

Nie czekaj, naprawdę szkoda dziecka i pieniążków na aparaty, tanie nie są, im później pójdziesz tym gorzej.
A duży już wyrósł ząbek ten stały?

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

17 lip 2012, 18:56

Iwcia ja jestem pewna, że dentysta wyrwie tego mleczaka, żeby stały miał miejsce na wyrastanie.

lilo

17 lip 2012, 19:00

Rozumiem, że ząb wyrósł z boku dziąsła? Nie chodzi o to, że wyrosły w wolnym miejscu dziąsła za ząbkami jak pisze Monika?

Jeśli tak no to dentystka wyrwie mleczaka raczej, u mnie w rodzinie był taki przypadek :ico_sorki:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

17 lip 2012, 19:03

duzy nie jest,musial wyjsc dzis w nocy,narazie widac go troche,taka kreseczka wystaje ponad rozpulchnione dziaselko :ico_olaboga:

Poczytalam na spokojnie internet i umowilam go na 6 sierpnia do pedodonty,wyczytalam,ze najlepiej isc wlasnie do specjalisty,a nie zwyklego stomatologa. Kobieta mowi,ze musi malego obejrzec,ale jesli to jest zab staly,to mowi,ze mleczaka bedzie musiala wyrwac :ico_szoking:

Czy go to bedzie bolalo?Macie jakies doswiadczenia? Matko,zawsze cos :ico_placzek:

[ Dodano: 17-07-2012, 19:05 ]
Rozumiem, że ząb wyrósł z boku dziąsła?
- tak tak,jakby w 2 rzedzie,ewidentnie to stala dolna jedynka :ico_olaboga:

lilo

17 lip 2012, 19:08

iw_rybka, współczuję :ico_sorki: Musisz synka nastawić pozytywnie, na pewno dostanie znieczulenie :ico_sorki: Słyszałam że mleczaka łatwiej wyrwać, że słabiej się trzymają ale nie wiem ile w tym prawdy.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

17 lip 2012, 19:10

Iwcia nie dało rady na wczesniej sie umówić?
6 sierpień to kawał czasu jest , no ale podejrzewam, że takie mają terminy. ale moze poszukaj jeszcze innego specjalisty.
Współczuje , na pewno bedzie to stres dla niego i dla Ciebie.

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

17 lip 2012, 19:42

iw_rybka, aa myslałam, ze ten ząbek wyszedł za piątkami :) musisz nastawić Synka, że u dentysty nie jest źle, najlepiej przygotować tez-powiedzieć - co dentysta będzie mu robił :) moja córcia bardzo lubi chodzić do dentysty, a ma już kilka wizyt za sobą, bo własnie wczesniej ją przygotowałam, na to, co tam będzie :)

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość