Awatar użytkownika
Alka30
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 116
Rejestracja: 08 lip 2012, 23:00

Jakie menu na roczek???

26 lip 2012, 08:54

Witajcie!
W tą sobotę robie roczek swojemu synkowi, może pomożecie mi ustalić menu. Jutro jade na zakupy, to może coś jeszcze mi doradzicie! Będzie 10 dziecieczków i 20 osób dorosłych :)
Czekam na wasze propozycje :)

lilo

26 lip 2012, 09:06

Alka30, :ico_szoking: trochę współczuję takiej dużej imprezy, jedzonka trochę trzeba będzie przygotować :ico_oczko:

Tutaj masz podobny wątek http://www.naobcasach.pl/forum/viewtopic.php?t=7911


A biorąc pod uwagę sezon dobrze chyba przy takiej ilości gości sprawdziłby się grill - można przygotować wcześniej szaszłyki, kiełbasę, warzywa, potem tylko na grill, raz-dwa i gotowe. Tylko przy tej ilości to grill też musi być spory albo dwa :ico_noniewiem:


Zresztą nie wiem czy mają być ciepłe dania czy tylko przekąski i ciasta. Zawsze dobrym pomysłem są sałatki - łatwo je podzielić, do tego wędlina, pieczywo itd.

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

26 lip 2012, 18:00

A mi przyszły na myśl babeczki (muffiny). Można ciasto przygotować samemu albo kupić takie w kartonikach, gdzie trzeba tylko połączyć proszek z jajkami, wodą i olejem. Robią się szybko, a są lubiane zarówno przez dorosłych jak i przez dzieci (pewnie też dlatego, że można chwycić to w rękę i iść gdzieś, a nie trzeba siedzieć przy stole i nad talerzem jeść koniecznie, jak typowe ciasta) :-)

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

26 lip 2012, 22:52

Alka30, u mnie była podobna liczba gości na roczku ;-) zrobiliśmy grila,były kiełbaski,4 sałatki,karkówka,kaszanka,tort oczywiście,skrzydełka i pałki z kurczaka też na grilu pieczone,dla dzieci soczki,chipsy,no i jadły też mięsko z grila i sałatki :-)
teraz taka pogoda,że gril jednak wg mnie najlepszy na taką imprezkę

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

27 lip 2012, 00:14

Alka30, my mieliśmy niedawno imprezkę z okazji 2 latek Nikosia :-) U nas było podobnie z ilością, bo chyba 22 osoby dorosłe i 4 dzieciaczków.

Robiliśmy grilla, bo uznałam, że tak będzie najszybciej i najwygodniej! Tyle tylko, że my mieszkamy w domu na wsi, mamy sporą działkę i altanę, więc warunki do tego typu imprez idealne.

Na grillu były kiełbaski, kaszanka, karczek w ziołach prowansalskich i szaszłyki drobiowe (pierś z kurczaka w kawałkach zamarynowana wcześniej w przyprawie do drobiu, boczek, papryka, pieczarki, cebula). W piekarniku dodatkowo robiłam pyszne golonki, ku uciesze męskiej części imprezki :ico_oczko: Kupiłam golonki, takie nieduże porcje w siateczkach, one były jedynie słone, zasypałam przyprawą do wieprzowiny i do piekarnika. Wyszły super!

Do tego porobiłam fajne dipy, tj sos tzatziki (można kupić przyprawę do tegoż sosu i zrobić według przepisu na odwrocie :-) ), dip z ogórkami konserwowymi (bardzo rozdrobnione ogórki konserwowe, do tego majonez i ketchup łagodny, np 4 łyżki majonezu i 2 ketchupu) i jeszcze sosik ze świeżym koperkiem, do niego jogurt naturalny, majonez, łyżka chrzanu, sól pieprz, są pycha :-D

Na słodko mieliśmy oczywiście torcik, sernik z brzoskwiniami (Teściowa mi piekła), szarlotkę (Babcia M piekła), piernik marchewkowy (ja piekłam) i sernika na zimno z malinami (również mojej roboty). Jeszcze dla dzieciaków galaretki z owocami :-)

Gdybyś chciała mogę podać przepis na pyszny piernik marchewkowy i sernika na zimno, robi się je szybko, a marchewkowe bardzo szybko :ico_oczko:

Powodzonka i daj koniecznie znać jakie menu zarządziłaś :-)

Awatar użytkownika
Alka30
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 116
Rejestracja: 08 lip 2012, 23:00

27 lip 2012, 11:22

Karo-22 proszę o przepis na ciasto marchewkowe – myślę ze dzieciom by smakowało 
No to tak – tez mieszkam na wsi i mam gigantyczna działkę, wiec pomysł z grillem bardzo mi się podoba – myślę ze mężowi tez się spodoba!! Pogoda ma być ładna, wiec już postanowione (tylko 2 grilla od taty muszę pożyczyć)
Dziś kupie, karczek, boczek, kaszankę, mięso na szaszłyki, skrzydełka i kiełbaskę (wszystkiego po trochu), mój tata lubi grillować, wiec myślę ze będzie zadowolony 
Zrobię sałatki i kupie dzieciom chipsy, soczki, zrobię galaretki z owocami i jak znajdę jeszcze czas to muffinki (fajny pomysł – dzięki!!)
Piec ciasta uwielbiam i podobno mi wychodzą, wiec jakbyście chciały jakiś przepis na nowe ciasto to służę pomocą. Torta upiekłam wczoraj (z jabłkami i bita śmietaną) , do tego sernik z kokosem, snikers (z masą toffi) i cytrynowiec (z bita śmietaną – właśnie mam ją dziś po pracy ubić bo wczoraj nie zdążyłam)
Tzatziki umiem zrobić, karo-22, ale przepisy na sosiki na pewno wykorzystam!!!!
Mały już wczoraj dostał świetne prezenty!!! Był taki szczęśliwy!!! Niech żyją szczęśliwe dzieci 

[ Dodano: 27-07-2012, 11:25 ]
Miałam się zwolnic dziś z pracy, ale przy grillu nie ma aż tyle pracy, wiec posiedzę do 13, jakby jeszcze cos fajnego przyszło wam do głowy to piszcie!
Aha kupie dzieciakom balony żeby miały za czym biegać i śmieszne czapeczki 
Dzięki jeszcze raz za wszystkie pomysły!!!!!!!!!!

lilo

27 lip 2012, 11:55

Alka30, karo-22, co do przepisów to tutaj jest wątek kulinarny (jest dział potrawy, dział wypieki co kto potrzebuje) i jakbyście wklejały to weźcie tam, więcej osób będzie mogło skorzystać :ico_sorki: http://www.naobcasach.pl/forum/viewforum.php?f=130


Miłej imprezy :-)

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

27 lip 2012, 14:02

Alka30, proszę bardzo:)

http://www.naobcasach.pl/forum/viewtopi ... 92#5747692

A ja poproszę przepisy na wymienione przez Ciebie ciasta, łącznie z tortem:D Ale to oczywiście już po imprezce :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Alka30
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 116
Rejestracja: 08 lip 2012, 23:00

27 lip 2012, 21:32

Dzięki za przepis, już dziś padam na "pysk", ale faktycznie szybkie to ciasto wiec je jeszcze machne :) przepisy podam po imprezce! Jutro wielki dzien!!!!!!

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

27 lip 2012, 22:10

przepisy podam po imprezce!
Super, chętnie sama coś nowego wypróbuję :-)

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość