liluśka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2011, 15:41

Po jakim czasie trzeba zacząć się martwić?

19 sie 2012, 21:37

Jak myślicie jaki czas starań o dziecko jest jeszcze dopuszczalny zanim podejmie się radykalniejsze kroki? Moja koleżanka od ponad roku nie może zajść w ciążę, myślę, że to jeszcze nie tak długo, ale jest na tyle zdesperowana, że myśli już nawet o sztucznym zapłodnieniu...

karolgaro
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 08 lut 2012, 12:37

20 sie 2012, 10:51

rok to jeszcze mało, niech jeszcze nie ingeruje tak w swoją kobiecość, niech próbują z mężem jeszcze normalnie. Moze niech wspomaga się bardziej naturalnie np. różnymi żelami. Uważam, że to będzie lepsze rozwiązanie dla nich, mniejsza ingerencja, naturalność, niech się rozluźnią i nie myślą ciągle o tym, że im się nie udaje:)

Awatar użytkownika
gosha
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1957
Rejestracja: 01 lis 2010, 17:26

20 sie 2012, 14:13

Podobno po 2 latach współżycia regularnego i bez zabezpieczeń powinno się zacząć martwić ....
Sprawdzić ...

szpileczka1
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 21 paź 2011, 23:45

20 sie 2012, 16:10

Rok to rzeczywiście za mało, żeby mówić o ewentualnej niepłodności. Najlepszy sposób wyluzować, nie naciskać na partnera i kochać sie dla przyjemności, a nie po to żeby zajśc w ciąże. W 100% w takich sytuacjach najważniejsza jest psychika i odpowiednie nastawienie.

Awatar użytkownika
tradycyjka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2012, 23:00

21 sie 2012, 22:40

Dla mnie in vitro to już naprawdę ostateczność i na pewno nie podjęłabym takiej decyzji tak szybko. Rok to jeszcze nie jest długo, może niech na jakiś czas odpuszczą starania i idą na żywioł. Niech przestaną liczyć dni płodne, testować co chwilę i "kochać się" na zawołanie.
Co do wspomnianych wyżej żeli, to rzeczywiście są takie, które zapewniają optymalne środowisko dla plemników, imitując naturalny śluz o odpowiednim ph. Jednym z takich żeli jest pre seed, jest jeszcze kilka innych, ale nazw nie znam, niech zapyta swojego gina albo w aptece.

liluśka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2011, 15:41

23 sie 2012, 22:33

hm to może rzeczywiście lepsze rozwiązanie niż in vitro, nie wiedziałam, że są takie żele, ona raczej też nie, porozmawiam z nią, może pomoże a to w miarę jeszcze naturalny sposób. Wyluzować się ciężko, jak się bardzo chce, to się tylko łatwo mówi niestety:/

lawenslin
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 03 lis 2012, 04:53

Re: Po jakim czasie trzeba zacząć się martwić?

03 lis 2012, 04:59

ok to jeszcze mało, niech jeszcze nie ingeruje tak w swoją kobiecość, niechwww.brautundabendkleider.com próbują z mężem jeszcze normalnie. Moze niech wspomaga się bardziej naturalnie np. różnymi żelami. Uważam, że to będzie lepsze rozwiązanie dla nich, mniejsza ingerencja, naturalność, niech się rozluźnią i nie myślą ciągle o tym, że im się nie udaje:) Link usuniety przez obsługe forum !!

angelikan
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 51
Rejestracja: 06 gru 2012, 09:19

Re: Po jakim czasie trzeba zacząć się martwić?

06 gru 2012, 09:37

Ja bym sobie dała czas jak odpuści to szybciej zajdzie w ciąże niż zdązy powiedzieć - dziecko:) Tak było w moim przypadku :D

Morgan
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 12 gru 2012, 18:42

Re: Po jakim czasie trzeba zacząć się martwić?

14 gru 2012, 16:45

żeby stwierdzic niepłodność to raczej potrzebne są specjalistyczne badania,lekarz,a nie czas.

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Po jakim czasie trzeba zacząć się martwić?

17 gru 2012, 12:07

U nas po pół roku poszłam do lekarza bo bardzo chcieliśmy a wydawało mi się że coś jest nie tak .No i miałam niestety racje .Jest problem i ze mna i z mężem . Po roku leczenia zaszłam w ciąże z córcią .Teraz byłam z drugim w ciąży ale nie utrzymało się dzieciątko.

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość