malgosia1980
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 13 cze 2011, 15:58

Problem krwawiące dziąsła

30 sie 2012, 15:32

od dłuższego czasu mam problem z krwawiącymi dziasłami, kupiłam nawet specjalną pastę, która przy dziąsłach ma niby pomagać, ale nie pomogła. nie wiecie czym może to być spowodowane. czy iść z tym do lekarza czy dzialac na wlasna reke?

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

31 sie 2012, 09:22

Krwawiące dziąsła są oznaką ich nadwrażliwości, a taka nadwrażliwość może mieć różne źródła (bo może to być np. zarówno jakiś stan zapalny, jak i podrażnienie po zabiegu, albo parodontoza). Najlepiej jest odwiedzić dentystę (bo nawet jeśli nie bolą Cię zęby, to mogą jakieś być chore i stąd mogą też dziąsła boleć), ale jednocześnie dbać też o zęby i dziąsła w domu. Z własnego doświadczenia mogę z czystym sumieniem polecić Ci: pastę Elmex Sensitive (to ta w zielonkawym czy turkusowym opakowaniu) i koncentrat pasty do zębów Ajona Stomaticum (ze względu na to, że to koncentrat bierze się na szczoteczkę maleńką ilość tego). Elmexa dostaniesz prawie wszędzie, a Ajonę w aptece, bez recepty. Z tego co wiem dobry jest też Meridol, ale ja akurat nie miałam okazji go stosować. Warto też płukać zęby płynem (Elmex, Meridol lub Sensodyne) i czyścić DELIKATNIE nicią dentystyczną (bo zbierające się bakterie tworzą tzw. kieszonki i przez to dziąsła mogą się obniżać). Ja osobiście używam nici Jordan Expanding z fluorem.

Mam nadzieję, że pomogłam i nie przestraszyłam. Im szybciej pójdziesz do dentysty tym lepiej (sama jestem mądra po swojej szkodzie...). Trzymaj się! :ico_pocieszyciel:

malgosia1980
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 13 cze 2011, 15:58

31 sie 2012, 10:36

dzięki, pomogłas i to bardzo. teraz musze sobie znaleźć dobrego stomatologa, ktory juz stale bedzie mnie prowadzil, bo przez ostatbnie lata zmienialam, co uwazam ze nie jest dobre. lepiej jak jeden lekarz juz prowadzi, zna historie i tym podobne

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

31 sie 2012, 18:29

Zgadza się, ale czasem, żeby znaleźć tego dobrego to trzeba niestety sporo się nabłąkać po różnych nie najlepszych. Obyś trafiła na dobrego specjalistę :-)

małpeczka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 20 lip 2011, 11:34

31 sie 2012, 21:55

też mam ten problem, przy każdym myciu krwawią mi dziąsła. kupowałam różne pasty, zmieniłam szczoteczkę na delikatną ale to nic nie daje. koleżanka poleciła mi sprawdzonego dentystę i za kilka dni ma wizytę. jak chcesz mogę podać Ci namiary jeśli wszystko będzie ok!

Awatar użytkownika
ajoaska
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 07 sie 2012, 11:31

06 wrz 2012, 12:34

Oj, krwawiące dziąsła to ostatnio mój wielki problem. Szczerze mówiąc nie znalazłam jeszcze idealnego lekarstwa na własną rękę, następnym razem przy kontroli u dentysty zapytam o preparat na receptę.

malgosia1980
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 13 cze 2011, 15:58

Re: Problem krwawiące dziąsła

25 wrz 2012, 09:58

też mam ten problem, przy każdym myciu krwawią mi dziąsła. kupowałam różne pasty, zmieniłam szczoteczkę na delikatną ale to nic nie daje. koleżanka poleciła mi sprawdzonego dentystę i za kilka dni ma wizytę. jak chcesz mogę podać Ci namiary jeśli wszystko będzie ok!
chętnie, jeśli masz namiary na dobrego dentyste to skorzystam :)
Oj, krwawiące dziąsła to ostatnio mój wielki problem. Szczerze mówiąc nie znalazłam jeszcze idealnego lekarstwa na własną rękę, następnym razem przy kontroli u dentysty zapytam o preparat na receptę.
własnie najlepiej skonsultowac ten problem z lekarzem, bo czasami wystarczy zmienic paste do zebów i po problemie a czasami to jest za mało :/

małpeczka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 20 lip 2011, 11:34

Re: Problem krwawiące dziąsła

26 wrz 2012, 15:46

też mam ten problem, przy każdym myciu krwawią mi dziąsła. kupowałam różne pasty, zmieniłam szczoteczkę na delikatną ale to nic nie daje. koleżanka poleciła mi sprawdzonego dentystę i za kilka dni ma wizytę. jak chcesz mogę podać Ci namiary jeśli wszystko będzie ok!
chętnie, jeśli masz namiary na dobrego dentyste to skorzystam :)
Oj, krwawiące dziąsła to ostatnio mój wielki problem. Szczerze mówiąc nie znalazłam jeszcze idealnego lekarstwa na własną rękę, następnym razem przy kontroli u dentysty zapytam o preparat na receptę.
własnie najlepiej skonsultowac ten problem z lekarzem, bo czasami wystarczy zmienic paste do zebów i po problemie a czasami to jest za mało :/
Jeśli chodzi o mojego dentystę to byłam w Dormedzie pod Warszawą. ja co prawda pierwszy raz, ale moi znajomi sie tam leczą i są zadowoleni pierwsza wizyta tez udana, więc chyba będę stałą pacjentką :)

malgosia1980
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 13 cze 2011, 15:58

Re: Problem krwawiące dziąsła

27 wrz 2012, 14:23

o to pod warszawa? to troche daleko dla mnie, gdyby mi tam przyszlo pojechac na wizyte apotem np jakis zrobic rengen zęba to bym sobie tak mogla jeżdzić w tę i z powrotem po calym miescie :P

layla
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2009, 23:49

Re: Problem krwawiące dziąsła

30 wrz 2012, 10:56

A po czym poznać dobrego dentystę? Po rozmowie. :) Wystarczy mi wstępna konsultacja by stwierdzić, czy dentysta to zwykły biznesmen idący na ilość wizyt czy "z powołania". Jeśli chodzi o pasty to podobnie jak Agunia, polecam dobrą pastę. Mnie najczęściej lekarz zalecał elmex ale kto co woli, bo past na dziąsła w aptece jest kilka wartych uwagi. Dodam jeszcze, że na problemy z dziąsłami, stanów zapalnych w jamie ustnej dobra jest pasta z szałwią oraz pasta z propolisem z manuka health. O tym, że krwawiących dziąseł nie wolno bagatelizować nie muszę przypominać.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość