zioło
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 wrz 2012, 23:14

Problem z żylakami

06 wrz 2012, 18:12

pisze bo mam dość niefajny problem i potrzebuje porady, zauwazyłam że na mojej łydce wyskoczyła żyła niestety jest dość mocno widoczna. W moja mama ma też spore problemy związane z zylakami ( nie wiem czy to dziedziczne czy nie) ale zastanawiam się czy metoda operacyjna to jedyna dobra forma wyleczenia się z zylaków ? Troche panicznie podchodzę do wszelkich operacji stąd pytanie czy moze korzystałyście z innych metod - nie operacyjnych, które okazały się skuteczne?

bede wdzięczna za porady, jeśli któraś z was zdecydowała się na operacje to będe wdzięczna za polecenie dobrego specjalisty.

pozdrawiam

D.

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

06 wrz 2012, 20:06

nie wiem czy to dziedziczne czy nie
Same żylaki nie są dziedziczne, ale predyspozycje do ich posiadania owszem.
czy metoda operacyjna to jedyna dobra forma wyleczenia się z zylaków
Wiem, że są różne zabiegi m. in. laserowe oraz iniekcyjne. Niestety nie wiem na ile to wszystko jest skuteczne. Moja mama ma żylaki, ale nigdy z żadnych zabiegów nie korzystała ze względu na ich koszt.

alfaomega
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2012, 20:29

10 wrz 2012, 20:49

Aby nie mieć żylaków to najlepiej za wczasu stosować specjalistyczne pończochy uciskowe, zrezygnować ze szpilek i generalnie dbać o wagę ciała. Ale skoro problem juz jest to najlepiej żyły leczyć laserowo, tzw. metodą EVLT, mocno ten temat wcześniej zgłębiałam, widziałam się z kilkoma specjalistami i ostatecznie polecam doktora Adama Zielińskiego. Po samym zabiegu już po godzinie mogłam wrócic do normalnego funkcjonowania! Tak wiec od razu mówie że to NIE PRAWDA ze jest sie unieruchomionym przez 2 tygodnie.
Zapoznaj się ze stroną doktora http://www.chirurg-naczyniowy.pl tam dosc przejrzyscie jest opisana sama metoda jaką leczy z żylaków i jego doświadczenie.
ja zachęcam do operacji ale ostateczna decyzja pozostaje po twojej stronie. http://www.chirurg-naczyniowy.pl

zioło
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 wrz 2012, 23:14

Re: Problem z żylakami

24 wrz 2012, 22:17

te laserowe operacje na żyłach wydają się ciekawą opcją, ale zastanawiam się ile takie coś kosztuje.
AlfaOmega, wiesz może jakie są (chociaż orientacyjnie) koszty takiej operacji ?
będe wdzięczna za informacje ;)

kasikk001
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2013, 23:30

Re: Problem z żylakami

03 lut 2013, 23:43

Właśnie moim lekarzem był dr Adam Zieliński:) i na szczęście problem żylaków mam już poza sobą:) Jestem z Wawy a on pracuje w kilku miejscach, a znalazłam go w internecie i to był strzał w 10!!!. . Miałam właśnie laserową operację żylaków systemem EVLT. Faktycznie (jak już wcześniej było wspomniane) potwierdzam, że po godzinie mogłam normalnie funkcjonować. Z tego co zdążyłam się zorientować, jest to jedna z najlepszych metod obecnie dostępnych. Teraz po czasie mogę stwierdzić, że miałam ogromne szczęście , że trafiłam do dra Zielińskiego. Pełen profesjonalizm, szacun dla wiedzy i podejścia do pacjenta. Oby takich lekarzy jak on bylo jak więcej!

lilo

Re: Problem z żylakami

04 lut 2013, 09:48

kasik a ile zapłaciłaś za operację?

impresja_switu
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 65
Rejestracja: 16 lut 2009, 19:08

Re: Problem z żylakami

07 lut 2013, 16:46

A znacie jakieś domowe sposoby na żylaki?

MedPolonia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2012, 10:39

Re: Problem z żylakami

25 cze 2013, 10:04

Szanowni Państwo,

według statystyk z powodu żylaków cierpi co trzeci Polak. Żylaki spowodowane są nadmiernym ciśnieniem krwi w żyłach, które rozpycha mało sprężyste ściany naczyń żylnych. Za powstanie żylaków szczególnie odpowiadają uwarunkowania genetyczne, ale także siedzący tryb życia, brak ruchu, zbyt obcisłe ubrania czy wysokie obcasy. Niewydolności żylnej sprzyja też przyjmowanie leków hormonalnych, przebyta ciąża, otyłość, płaskostopie i wady postawy. Pierwszymi zwiastunami problemów z krążeniem są bóle, obrzęki, drętwienie i pieczenie nóg, a także uczucie ich ciężkości i zmęczenia.

Łagodzić dolegliwości wywołane przez żylaki pomagają środki farmakologiczne i różnego rodzaju zabiegi. Jednym z nich jest małoinwazyjna metoda VNUS. Podczas tego zabiegu wykorzystywane są fale radiowe. Przez niewielkie, kilkumilimetrowe nacięcie na skórze do żyły wprowadza się specjalny cewnik, dzięki któremu żyła zostaje podgrzana, zapada się, a następnie po wycofaniu cewnika zamyka się. Krew zostaje skierowana do innych, zdrowych naczyń. Opracowania na podstawie danych klinicznych potwierdzają, że zabieg VNUS zapewnia trwałe ustąpienie dolegliwości związanych z refluksem żylnym, a dzięki minimalnej ingerencji chirurgicznej taki zabieg nie wiąże się z koniecznością długotrwałego pobytu w szpitalu i rekonwalescencji. Po jego wykonaniu można natychmiast powrócić do normalnej aktywności.

Zespół poznańskiego Szpitala Med Polonia

KatarzynaB
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 12 lip 2013, 19:56

Re: Problem z żylakami

12 lip 2013, 20:21

- gdy praca wymaga stania, stosujemy profilaktycznie podtrzymujące, elastyczne rajstopy uciskające łydkę, zapobiegające zastojom krwi,
- osłabienie tkanki łącznej, otyłość, zaburzenia hormonalne, papierosy, zła dieta, to przyczyny niewydolności żylnej,
- zażywamy duże dawki witaminy C z flawonoidami (rutyna),
- zioła; arnika górska, kwiat i liść kasztanowca, ruta zwyczajna, ziele nostrzyka, kora kruszyny, korzeń arcydzięgla, ziele marzanki, kąpiel sosnowa,
- odpoczywaj z nogami uniesionymi do góry, więcej ruchu, spacery, basen, sporty,
- jedz produkty bogate w witaminę C, rutynę; kasze, aronia, soki warzywne, owocowe, witaminę E,
- pij sporo zielonej herbaty,
- unikaj gorących kąpieli, natryski naprzemiennie ciepłe i zimne,
- uwaga na pigułki antykoncepcyjne,
- można stosować delikatne napinania i rozluźniania mięśni łydek, bardzo ostrożne masaże limfatyczne w kierunku serca (przy dużych żylakach wykluczone),
- nie zakładać nogi na nogę, stosujemy dietę lekkostrawną, odchudzającą, przeciw zaparciową,
- można przykładać kompresy z kory dębu,
- noś wygodne buty na płaskich obcasach,

silvia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 04 kwie 2012, 17:40

Re: Problem z żylakami

16 lip 2013, 22:00

Czy masz jakieś rady co do diety wspomagającej leczenie żylaków?

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość