Awatar użytkownika
Miluśka
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1883
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:46

Jak dobrze suszyć owoce?

15 wrz 2012, 13:49

Dziewczynki jak w temacie. Nigdy nie suszyłam owoców i kompletnie nie wiem od czego zacząć. Póki co w piekarniku bo suszarki jeszcze nie posiadam.

Szczególnie interesują mnie jabłka banany pomidory. Czy po umyciu i pokrojeniu coś z nimi robicie jeszcze? Jak suszyć w piekarniku? Jak długo i na jakiej temperaturze.

jaką suszarkę do owoców i warzyw polecacie?

gugsia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:22

Re: Jak dobrze suszyć owoce?

02 paź 2012, 15:51

Ja sama nigdy nie suszyłam, ale wiem, że moja mama zawsze suszyła owoce na najmniejszej temperaturze w piekarniku, z uchylonymi drzwiczkami - nie pytaj mnie dlaczego, bo nie umiem odpowiedzieć :) Pamiętam jabłka rozłożone na pergaminie ułożonym na kratce w piekarniku i .. tu już się moje wspomnienia zacierają niestety.

Awatar użytkownika
FitBabeczka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 74
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:27

Re: Jak dobrze suszyć owoce?

01 lut 2013, 11:38

Ja dokładnie tak jak Twoja Mama suszę jabłka przy uchylony, piekarniku żeby się nie wysuszyły tak na amen :) i na najmniejszej temp.
Kroję też na ciut grubsze plasterki ale niestety zakończyłam moją przygodę na jabłkach a bardzo chętnie poczytam czy ktoś suszy pomidory i jak to robi?

Blue_Sky
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 03 sie 2012, 14:19

Re: Jak dobrze suszyć owoce?

05 lut 2013, 12:48

oj w piekarniku nie mam pojęcia jak, mam specjalną maszynkę... uwielbiam suszone jabłka - mniam :)

Natalka86
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 05 lut 2013, 13:17

Re: Jak dobrze suszyć owoce?

05 lut 2013, 15:40

Jabłuszka kroje na mniejsze kawałki rozkładam równo na blaszce i wkładam do piekarnika na początku daję wyższą temperaturę, ale później zmniejszam.

Awatar użytkownika
FitBabeczka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 74
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:27

Re: Jak dobrze suszyć owoce?

12 mar 2013, 19:59

Nikt nie suszy pomidorów?

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość