Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

Ciasta które sa dobre z różnymi dodatkami.

07 mar 2007, 17:41

Mam prośbę żeby wstawić tu przepisy na ciasta które moga być z różnymi dodatkami. Jeśli ktoś ma super przepis na ciacho, które wychodzi ekstra tylko z jabłakmi to porosze o założenie oddzielnego tematu.
Dziękuję :-)


Ciasto lane:
- 4 jajka
- 1,5 szklanki cukru
- 1,5 szklanki mąki
- łyżeczka proszku do pieczenia
- 4 jabłak lub inne owoce
Jajka zmiksowac z cukrem do uzyskania bąbelków. Dodać mąkę i proszek do pieczenia.
Ciasto wymieszac z pokrojonymi na cząstki jabłkami (lub truskwakami, jagodami, porzeczkami lub sam biszkopt). Blache nasmarowac margaryną i posypac bułką tartą. Wlać ciasto i piec 40 minut w temp. ok 180 st.

Awatar użytkownika
matula1
Miss zgubnych centymetrów
Posty: 475
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:24

13 mar 2007, 19:14

ja mam taki patent z kruchym ciastem :-D
1 margaryna
1/2 kg mąki tortowej
2 jajka
szkl. cukru
mały cukier waniliowy
łyżeczka proszku
łyżka śmietany 18%

wygnieść z tego ciasto i 3/4 wyłozyc na wysmarowaną i obsypaną formę
i do tego:
a - 3waniliowe budynie ugotować na 1litrze mleka, jak wystygną to wyłożyć na ciasto, na wierzch resztę tego kruchego rozwałkowanego na cieniutko
b - 1,5 kg jabłek zetrzeć na jarzynowej tarce, wyłożyć na ciasto posypać lekko cynamonem, na wierzch rozwałkowane kruche ciasto
c - masę makową z puszki :-D wyłożyć na ciasto, i reszta jw.
Piecze się to cudo 40 minut w 180stopniach

można jeszcze do kruchego ciasta dodać 2łyżki kakao i odjąć 2 łyżki mąki i przełożyć waniliowym budyniem,
albo zrobić zwykłe kruche a budyń ugotować malinowy czy czekoladowy :ico_haha_01:
wszystko wypróbowałam, każdy z tych wariantów i zawsze wychodzi superaśne ciacho, a goście sie nie połapią, że jedli to u was wcześniej :509:

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

16 paź 2007, 19:14

"KWITNĄCY TULIPAN"
- 2 szklanki mąki tortowej
- 1,5 szklanki cukru
- 6 jajek
- kostka margaryny
- 6 łyżek oleju
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 2 łyżeczki kakao
- 1/2 szkolanki maku
- kisiel wiśniowy (w proszku)
Przygotowanie:
Margarynę zmiksować z cukrem na jednolitą masę. Do utartej masy dodać na przemian po jednym jajku, łyżce oleju i czubatej łyżce mąki wymieszanej z proszkiem do pieczenia. Ucierac do uzyskania jednolitej konsystencji.
Ciasto podzielić na 4 w miarę równe części i do jednej dodać kakao, do drugeij mak a do trzeciej kisiel. 4 pozostaje jasna.
Blachę lub tortownicę sparujemy tłuszczem i wysypujemy bułką i na przemian wlewamy warstwy z wszystkich 4 kolorów.
ciasto wstawiamy do gorącego piekarnika (200st.) i pieczemy około 45-50 minut.

Mi sie nie wlawało ciasto tylko nakładałam miejscami w torownicy. a przepis pochodzi z mąki tortowej kupowanej w biedronce :-D

lilo

03 sty 2008, 23:35

A to przepis na ciasto które miesza sie z różnymi owocami i smaży małe placuszki - chyba może być w tym temacie???? Przepis pochodzi od Beatris :ico_oczko:

1 jajko,
szklanka mąki,
3/4 szkl mleka,
2 łyżki cukru
2 banany pokrojone w kostkę, lub inne owoce
żółtko wymieszać z mąką, mlekiem i cukrem, białko ubić na sztywno i dodać do reszty, wymieszać z bananami i smażyć na rumiano na oleju. na koniec cukrem pudrem posypać. można dodać wiórków kokosowych ale wtedy wychodzą b słodkie

aniulek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3286
Rejestracja: 05 gru 2007, 14:16

17 sty 2008, 15:27

lilo, dziś zrobiłam te placuszki,mi bardzo smakowały.

lilo

17 sty 2008, 15:38

Cieszę się - podziękowania należą się Beatris :ico_oczko: Też próbowałam już kilka razy i naprawdę pyszny i szybki deserek :-)

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość