Senna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2012, 15:21

Bóle reumatyczne i bóle stawów

11 paź 2012, 14:46

Witam,

Od jakiegoś czasu odczuwam ból w prawym łokciu, który z dnia na dzień się nasila. Czasem nie jestem w stanie wyprostować łokcia. Czy możliwe, że to początki reumatyzmu? W jaki sposób mogę temu zapobiec? Ból staje się czasem nie do wytrzymania. Błagam o pomoc.

lilo

Re: Bóle reumatyczne i bóle stawów

16 paź 2012, 14:16

Senna wybierz się po prostu do lekarza :-)

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

Re: Bóle reumatyczne i bóle stawów

16 paź 2012, 18:01

Senna wybierz się po prostu do lekarza :-)
- :-D

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

Re: Bóle reumatyczne i bóle stawów

16 paź 2012, 22:07

Zdecydowanie lekarz (w przychodni najpierw jak pójdziesz, skierowanie na pewno dadzą) - byle dobry, popytaj znajomych, rodzinę może ktoś może jakiegoś polecić. A do czasu wizyty dobrze jest stosować jakiś żel przeciwbólowy (ja mogę polecić Olfen).

Senna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2012, 15:21

Re: Bóle reumatyczne i bóle stawów

29 paź 2012, 10:09

No i się wybrałam. Póki co nie są to zmiany zwyrodnieniowe, ale dostałam zalecenie stosowania ocieplacza medycznego na staw łokciowy podczas pracy przy komputerze. Póki co znalazłam tylko te ocieplacze: http://iltex.pl/produkty/produkty-zdrow ... -lokciowy/ Czy ktoś zna tą firmę? Czy ktoś w ogóle używał ocieplaczy z wełny?

Gambi
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 12 lis 2012, 09:49

Re: Bóle reumatyczne i bóle stawów

12 lis 2012, 11:33

Senna, ocieplacze z il-texu to najlepsze ocieplacze na stawy dostępne na rynku. Oprócz tego, że rozgrzewaja, to jeszcze wełna zapewnia mikromasaż, dzięki czemu poprawia krążenie. Możesz je śmiało kupić :)

Platyna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 03 wrz 2012, 08:48

Re: Bóle reumatyczne i bóle stawów

16 lis 2012, 14:08

Senna, ja też stosuję te ocieplacze. Rzeczywiście są bardzo solidnie wykonane, a efekt ich oddziaływania jest bardzo szybko odczuwalny. Iltexowe ocieplacze są w bardzo przyzwoitej cenie: http://iltex.pl/produkty/produkty-zdrow ... -lokciowy/

Senna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2012, 15:21

Re: Bóle reumatyczne i bóle stawów

16 lis 2012, 14:13

Dzięki za odpowiedź. Zastanawiam się czy zamiast ocieplacza mogę użyć stabilizatora, które są dostępne w aptekach i w marketach?

Platyna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 03 wrz 2012, 08:48

Re: Bóle reumatyczne i bóle stawów

16 lis 2012, 14:58

Problem ze stabilizatorami polega na tym, że unieruchamiają one staw, nie można ich długo nosić no i... nie ogrzewają bolącego stawu tak jak wełna. Nie są zbyt bezpieczne, a wiele osób je nadużywa. Ból reumatyczny najlepiej leczyć ciepłem, zatem ocieplacz z wełny będzie tu najlepszym rozwiązaniem.

Dytka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 23 kwie 2012, 09:59

Re: Bóle reumatyczne i bóle stawów

26 gru 2012, 10:57

A ja słyszałam, że elektrostymulacja dobrze robi na taki ból :) a jej szczególną i unikalną cechą jest bezinwazyjność i niezwykła skuteczność i opiera się na istniejących w naszym układzie nerwowym naturalne mechanizmy uśmierzania bólu. Hurtownia medyczna Econova zajmuje się sprzedażą tego typu urządzeń.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość