mamusiaatopowca
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2012, 19:01

Atopowe Zapalenie Skóry

12 paź 2012, 13:31

Witam. Mam na imię Marzena i mam 4 letniego atopowca w domku ( córcia). Problem pojawił się ponad dwa lata temu. Ostatnio jak byłam na spacerze, poznałam inną mamę, która również ma dziecko z AZS. Doradziła mi abym kupiła cetaphil restoradem. Podobno jest skuteczny. Czy któraś z mam go stosowała?

kiniaaa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 26 sty 2012, 17:09

Re: Atopowe Zapalenie Skóry

18 paź 2012, 11:19

Ja i moja córka obie mamy azs. Myjemy się emolientem emolium lub lipikar i smarujemy też tymi samymi. Dobry jest też oilatum do mycia i smarowania ciała. Trzeba pić dużo wody i unikać kakao, ostrych i kwaśnych potraw, bierzemy zyrtec, a w stanach dużego zaczerwienienia pod kolanami i w zgięciach łokci smarujemy protopikiem, maścią. Generalnie trzeba systematycznie smarować skórę całą emolientami, jest ich duży wybór, dla każdej skóry inny będzie pasował. Pozdrawiam

mamusiaatopowca
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 11 paź 2012, 19:01

Re: Atopowe Zapalenie Skóry

18 paź 2012, 12:52

Dziękuję za rady. :) Niestety lipikar i kosmetyki z serii emolium u Julci się nie sprawdziły. Staram się unikać ostrych potraw. Może jednak się skuszę i pójdę do apteki po cetaphil. Może on okaże się pomocny. Po jakimś czasie napisze wam czy widoczna jest u nas poprawa.

Awatar użytkownika
Kornelia_12
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 13 cze 2012, 15:37

Re: Atopowe Zapalenie Skóry

26 lis 2012, 23:51

Ja mam syna z AZS i juz przeszliśmy troche. Stosuje u niego emilienty do kąpieli i balsamy po,oczywiscie w razie potrzeby maści sterydowe, chociaz staram sie nie dopuszczac do takich sytuacji. Przez kilka miesiecy podawałam dziecku do picia Latopic, skóra po nim bardzo sie poprawiła. Teraz dziecko ma syrop Aerius i tabletki Singular, poniewaz jest podejrzenie o wyst. alergii wziewnej.

otylka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2012, 15:13

Re: Atopowe Zapalenie Skóry

11 gru 2012, 15:21

stosowałam cetaphil i nie było źle, ale lepszy okazał się balsam do twarzy i ciała a-derma exomega. podawałam tez córce probiotyk latopic, pomaga w leczeniu azs. warto zawsze spróbować.

layla
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2009, 23:49

Re: Atopowe Zapalenie Skóry

11 gru 2012, 21:29

Nie wiem czy dla dzieci ale jest b. fajna maść konopna - zapytajcie w aptece.

liluśka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2011, 15:41

Re: Atopowe Zapalenie Skóry

09 paź 2014, 20:05

Grunt to dowiedzieć się co dziecko drażni, moją córkę wysypuje na przykład od dymu papierosowego :/ uczuleń pokarmowych nie stwierdzono.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2015, 11:53 przez liluśka, łącznie zmieniany 1 raz.

cebulka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 02 sie 2010, 12:26

Re: Atopowe Zapalenie Skóry

27 lut 2015, 14:30

A ja wam polecę zupełnie naturalny środek :) ja mojego synka kąpałam w przeróżnych emolientach, z lepszym i gorszym skutkiem. Teraz używam jedynie balsamu mediderm (w takim dużym plastikowym słoju).

Najbardziej skuteczny okazał się jednak olej lniany.

Dolewam do kąpieli lub smaruję synka zaraz po (jak mi się nie chce szorować wanny). Bardzo dobrze się wchłania, łagodzi podrażnienia i stany zapalne. Poczytajcie o jego właściwościach. No i spróbujcie - będziecie zaskoczone.

peperomia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 08 lut 2012, 00:46

Re: Atopowe Zapalenie Skóry

27 lut 2015, 23:41

.....
Ostatnio zmieniony 05 mar 2015, 16:55 przez peperomia, łącznie zmieniany 1 raz.

truskaweczka30
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 29 lip 2012, 00:43

Re: Atopowe Zapalenie Skóry

28 lut 2015, 15:36

u naszego dziecka tez niestety pojawilo sie atopowe zapalenie skory, kupilam wiec polecone przez pediatre emolienty: emulsje i krem Latopic, okazalo sie ze to bardzo dobre srodki, lagodne dla skory, przyjemne w aplikacji, a co najwaniejsze skutecznie nawilzajace i regenerujace skore. Oprocz tego podawalam tez probiotyk Latopic, to wszystko sprawilo ze alergia przybrala lagodna forme, powoli ustepowala, a po kilku miesiacach nie bylo juz po niej sladu:)

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość