Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

KUPNO INHALATORA

16 paź 2012, 17:26

W najbliższych dniach chcę kupić inhalator. Mam więc pytania, na co oprócz ceny i firmy mam zwrócić uwagę.

Dziękuję za rady z góry!

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

Re: KUPNO INHALATORA

16 paź 2012, 17:54

hmmm,ciężko poradzić - zobacz czy będą 3 końcówki w sensie do nosa,do buzi i maseczka na twarz i czy jest filtr na wymiane,ogólnie nie ma co szaleć z tym sprzętem,nawet najtańszy spełnia swoja funkcję :) Ja kupowałam 5 lat temu taki średniej klasy i mimo ostrej eksploatacji,służy nam do dziś :)

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: KUPNO INHALATORA

16 paź 2012, 18:19

Tak, na te końcówki patrzyłam właśnie i podobno warto by miał regulacje cząstek. Masz rację, nie ma co szaleć, też tak myślę.

lilo

Re: KUPNO INHALATORA

16 paź 2012, 19:03

Małgorzatka ja kupiłam taki który polecały moje koleżanki, z forum zresztą :ico_oczko:
Był tani, ok. 100 zł, a na nasze potrzeby sprawdza się odpukać super.

My mamy taki, ale regulacji cząstek nie ma


Obrazek

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: KUPNO INHALATORA

16 paź 2012, 19:28

Mój synek ma astmę alergiczną więc myślę, że nam potrzeba to cudo.

Ja oglądam sobie i wypatrzyłam z microlifa -ma regulację cząstek i firma solidna.

A dziewczyny, co można dawać do tego inhalatora? Np. oprócz amolu czy czegoś innego można dolewać wody zwykłej, żeby nawilżyć drogi oddechowe?

Wasze dzieciaki chcą się inhalować?

lilo

Re: KUPNO INHALATORA

16 paź 2012, 19:48

nam potrzeba to cudo.
Stosujecie jakieś leki które będą podawane za pomogą inhalatora?

Tak do zwykłego użytku to nie wiem czy potrafiłabym regulować tą mgiełkę i czym się kierować przy regulacji?
Np. oprócz amolu czy czegoś innego można dolewać wody zwykłej, żeby nawilżyć drogi oddechowe?
Można sól fizjologiczną, my stosujemy taką mgiełkę solankową

Obrazek


Twój synek jest już duży, myślę że jak mu wytłumaczysz nie będzie problemu z inhalowaniem. U nas Piotrus nie robi tego chętnie ale stosuje się do zaleceń :ico_oczko: U Juli to zależy od humoru :ico_oczko:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: KUPNO INHALATORA

16 paź 2012, 19:54

Tak, stosujemy ventolin ale doustny na razie taki ręczny neublizator.

Kochana, jak chcesz to na kg mogę Ci tej zabłockiej przesłać pocztą, szwagierka koło kopali mieszka w Dębowcu i można na kg kupować heh.

lilo

Re: KUPNO INHALATORA

16 paź 2012, 20:21

Hehe - dzięki :ico_oczko:

Ale my już rok męczymy jedną butelkę i zmęczyć nie możemy :ico_oczko:
Na początku często inhalator był w użyciu, teraz przy infekcjach.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

Re: KUPNO INHALATORA

16 paź 2012, 20:22

Mój Andrzejek też ma astmę alergiczną,od kiedy skończył roczek,wciąż był inhalowany,teraz uznali,że jest za duży na inhalację i mamy wziewy na stałe w takiej postaci Obrazek i takiej Obrazek

Teraz głównie Zuzia korzysta z inhalatora,ostatnio na kaszel doktor przepisała nam Mucosolvan do inhalacji,zamiast syropu. No i sama jak widzę,że nos ma zapchany,to wlewam jej samą sól fizjologiczną i wdycha :ico_haha_01:

lilo

Re: KUPNO INHALATORA

16 paź 2012, 20:26

Flixotide brała Jula przez pewien czas...

Współczuję wam tej astmy :ico_sorki:

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość