czara
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 48
Rejestracja: 30 sty 2010, 01:49

Problem z oczami

22 paź 2012, 21:10

Od jakiegos czasu odczuwam znaczne zmeczenie oczu moze dlatego, ze jestem na diecie i nie dostarczam niezbednych witamin dla prawidłowego funkcjonowania narzadu wzroku? Od kilku dni stosuje taki srodek Vislea- polecił mi go okulista, ze bardzo dobry i napewno mi pomoże. Także w necie kapsułki mają dobrą opinie. Czy ktoś z Was zna te tabletki?

sznurka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:29

Re: Problem z oczami

25 paź 2012, 12:08

Ja je łykam i czuję wyrażną poprawę. Mniej mi się męczą oczy i ogólnie dłużej mogę posiedzieć przy komputerze czy książce. Od kąd pamiętam zawsze stosowałam luteinę, gdy ukazała się reklama Vislea trochę o nich poczytałam. Mają bardzo bogaty skład witamin, nie tylko luteinę, które odżywiają oczy więc sobie zakupiłam i jestem bardzo zadowolona.

WaniliaiPieprz
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 39
Rejestracja: 23 lis 2012, 09:10

Re: Problem z oczami

03 sty 2013, 15:53

Krople są bardzo dobrym rozwiązaniem dla zmęczonych oczu. Nawilżają i odżywiają, a także chronią oczy przed wysuszeniem i podrażnieniem.

Awatar użytkownika
grzesznica
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 19 lis 2012, 15:16

Re: Problem z oczami

04 sty 2013, 14:54

ja również korzystam z kropel. Nie lubię tych wszystkich "specyfików"...

braaap
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 180
Rejestracja: 05 gru 2014, 15:47

Re: Problem z oczami

14 kwie 2015, 09:53

Ostatnio miałam problemy ze zdrowiem, ponieważ złapałam jęczmień na oku, który nie chciał stamtąd zniknąć... Nieprzyjemna sprawa, sprawdźcie same http://www.mojeoczy.pl/podstawy-wiedzy/ ... kty-i-mity
nie życzę nikomu tego syfu, więc dbajcie o zdrowie i pamiętajcie o oczach :)

Ewecka85
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 29 paź 2015, 15:43

Re: Problem z oczami

22 lip 2016, 08:46

Krople te z pewnością pomogą Twoim oczom, jednak to jest bardziej zaleczanie objawów niż rozwiązywanie problemów z oczami. Kiedyś na internecie widziałam ćwiczenia oczy i gdy długo siedziałam przed komputerem wykonywałam je co godzinę, warto robić sobie też kilkuminutowe przerwy od patrzenia na ekran.

Dessi
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 16 paź 2014, 22:48

Re: Problem z oczami

22 lip 2016, 10:14

ogolnie uwazam ze takie kompleksowe badanie wzroku by sie przydalo ;)
w krakowie znam dobry gabinet na Kalwaryjskiej - Oko Akcent

Ela1595
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:45

Re: Problem z oczami

09 sie 2016, 09:46

A co zrobić kiedy ma się jedno oko z wadą np -1,5 a drugie normalne zdrowe? Można nosić w takim wypadku soczewkę kontaktową na jednym oku? Czytałam kiedyś artykuł o tym na blogu uszkodzenie płyty głównej( uszkodzenie zasilania karty Wi-Fi, uszkodzenie komponentu BGA bardzo często spotykane w laptopach z układami firmy NVIDIA i AMD). Klawiatura nie działa, kilka przycisków na klawiaturze nie działa, klawisze na klawiaturze są cały czas wciśnięte – Prawdopodobne przyczyny: zalanie klawiatury, uszkodzenie tasiemki klawiatury, uszkodzenie foli wewnętrznych klawiatury, uszkodzenie płyty głównej (uszkodzenie złączki klawiatury, uszkodzenie modułu I/O). Touchpad nie działa lub jeden z przycisków Touchpad nie działa – Prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie Touchpad, uszkodzenie przycisków Touchpad, uszkodzenie tasiemki Touchpad, uszkodzenie płyty głównej (uszkodzenie zasilania Touchpad, uszkodzenie modułu I/O). USB nie działa – Prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie gniazda USB, uszkodzenie płyty głównej ( uszkodzenie zasilania USB, uszkodzenie modułu USB, uszkodzenie komponentu BGA). Laptop nie rozpoznaje HDD ( nie widzi dysku twardego ), uszkodzenie kontrolera IDE lub SATA – Prawdopodobne przyczyny: uszkodzenie złączki dysku twardego, uszkodzenie płyty głównej ( uszkodzenie zasilania dysku twardego, uszkodzenie kontrolera dysku twardego). Napęd optyczny CDR/DVDR nie czyta płyt, nie nagrywa płyt – Prawdopodobne przyczyny: zanieczyszczony lub uszkodzony napęd CDR/DVDR (najczęściej naprawa polega na wymianie napędu na nowy ze względu na niski koszt podzespołu). We własnym zakresie można spróbować oczyścić soczewkę lasera w niektórych przypadkach taka operacja rozwiąże nam problem. W celu wyczyszczenia soczewki należy zaopatrzyć się w wacik na patyczku oraz spirytus względnie perfumy z wysoką zawartością alkoholu a następnie postępować według poniższych wskazówek. Wysunąć tackę napędu oraz wyjąć z niej płytę ( cd, dvd, itp. ) Następnie zwilżamy wacik i przecieramy bardzo delikatnie soczewkę. Soczewka wraz z laserem znajduje się na ruchomym wózku czyszczenie należy przeprowadzać bardzo ostrożnie aby nie wyrwać soczewki z gniazda ( operację dla pewności można powtórzyć ). Problem z zainstalowanie systemu – Prawdopodobne przyczyny: zanieczyszczenie lub uszkodzenie napędu CDR/DVDR, uszkodzenie dysku twardego, uszkodzenie modułu pamięci RAM, uszkodzenie procesora, uszkodzenie płyty głównej (brak poprawnej pracy przetwornic, uszkodzenie komponentów BGA, uszkodzenie układów I/O, uszkodzenie zasilania procesora, inne uszkodzenia) Laptop został zalany, zalanie laptopa – Jest to jedna z gorszych usterek laptopa. Należy pamiętać, że jak najszybciej po zalaniu należy odłączyć zasilacz i wyciągnąć akumulator (baterię). Następnie jak najszybciej zgłosić się do serwisu celem wyczyszczenia laptopa. Czym dłużej ciecz znajduje się w laptopie tym bardziej postępuje korozja. W serwisie laptop zostaje rozebrany wyczyszczony w myjce ultradźwiękowej a następnie podejmowana jest w razie potrzeby naprawa. Czym szybciej sprzęt znajdzie się w serwisie tym prawdopodobieństwo skutecznej naprawy jest większe. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w zakładce naprawa zalanych laptopów. Uszkodzenia mechaniczne złączek i gniazd takich jak USB, zasilających, słuchawkowych, PCMCIA, czytników kart, VGA, DVI, uszkodzenia mechaniczne obudów i zawiasów – wszystkie podzespoły wymieniane są w serwisie na nowe bądź na używane w bardzo dobrym stanie w zależności od decyzji klienta. Więc jeśli mają Państwo problemy z działaniem swojego laptopa/notebooka, netbooka Acer zapraszamy do naszej firmy we Wrocławiu przy ul Długosza 31. Skorzystanie z naszej oferty pozwoli Państwu bez wychodzenia z domu lub firmy oddać sprzęt do naprawy za pośrednictwem firmy kurierskiej w systemie door-to-door, aby po kilku dniach ponownie cieszyć się jego poprawnym działaniem. Natomiast klientów z poza granic Polski chcących skorzystać z usług naszej firmy zapraszamy do skorzystania z oferty EuroSerwisu, która również pozwoli Państwu bez wychodzenia z domu lub firmy oddać sprzęt do naprawy za pośrednictwem firmy kurierskiej w systemie door-to-door, aby po kilku dniach ponownie cieszyć się jego poprawnym działaniem. Ponadto jako jedyny serwis w Polsce posiadamy profesjonalny endoskop do diagnozy w postaci endoskopowej inspekcji połączeń lutowanych ukrytych pod obudowami komponentów BGA.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2019, 15:21 przez Ela1595, łącznie zmieniany 1 raz.

Aslyea
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2016, 09:50

Re: Problem z oczami

10 sie 2016, 15:42

Mój mąż dużo jeździ samochodem i potrzebuje dobrych soczewek, które będą się sprawdzały w podróżach 12-16 godzinnych. Co byście mi polecili?

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: Problem z oczami

16 sie 2016, 11:32

Ja ostatnio mam ciągle problem z oczami przez ciągłą pracę przy komputerze i przez to nie mogę się rozstawać z kroplami do oczu, a wizyty u okulisty mam kilka razy do roku, co jest naprawdę męczące.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość