cebulka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 02 sie 2010, 12:26

Ból kręgosłupa i i chore korzonki

29 paź 2012, 23:07

Czy któraś z was miała podobny problem? Jak sobie radziłyście. To moja druga ciąża i już zaczęły doskwierać mi korzonki. Czasami nie mogę stanąć na lewą nogę. A jeszcze trzy miesiące przede mną do porodu. Żadna farmakologia nie wchodzi w grę bo w tym wypadku stosuje się chyba jedynie blokery na nerwy.

MonikaMilan
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2012, 13:22

Re: Ból kręgosłupa i i chore korzonki

19 lis 2012, 13:27

Ja mam dyskopatię lędźwiowo- krzyżową odcinka L5 S1. Czy któraś z Was miała z tego powodu cesarskie cięcie?

angelikan
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 51
Rejestracja: 06 gru 2012, 09:19

Re: Ból kręgosłupa i i chore korzonki

07 gru 2012, 10:15

JA przy pierwszym dziecku nadwyrężyłam mieście nogi i strasznie mi na nerwy naciskało, a przy drugim prawei nie mogłam chodzić bo nerw jeszcze bardziej był uciskany i strasznie mnie bolało....

marlenna
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 05 lut 2013, 16:09

Re: Ból kręgosłupa i i chore korzonki

05 lut 2013, 16:27

Współczuję Ci bo to jest na prawdę piekielny ból. Szczególnie jak ktoś już wcześniej miał problemy z bolącym kręgosłupem i korzonkami. Na ból kręgosłupa polecam Ci takie specjalne plastry rozgrzewające albo w aptece zapytaj o maść końską. Mi ona bardzo pomagała i jest bardzo wydajna.
________________________________________________________________________________________________________________________________________
pozdrawiam, marlenna

martam
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2013, 19:57

Re: Ból kręgosłupa i i chore korzonki

28 lut 2013, 20:08

Hej
Niestety ale wszelkie maści przeciwbólowe i rozgrzewające przechodzą do krwi wiec nie powinno się ich stosować w ciąży chyba że inne sposoby zawiodą i LEKARZ oceni zyski względem zagrożeń i je zaleci.Najlepszym choć najczęściej ignorowanym przez kobiety sposobem jest ćwiczenie. Jeśli masz dyskopatię to proponuję ci spotkanie z fizjoterapeutą i poczytanie o leczeniu bólu pleców za pomocą takich taśm jakie często widać na kontuzjowanych sportowcach. To wygląda jak kolorowe plastry i jest przyklejane wzdłuż mięśni ale musi to przykleić specjalista rechabilitant. Można też poczytać o sposobach na korzonki pod tym linkiem
http://omgdziecko.blogspot.com/
Trzymaj się To minie

kamila098
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2013, 11:31

Re: Ból kręgosłupa i i chore korzonki

19 lis 2013, 11:39

ja musialam chodzic na manualna terapie. trafilam do Sebastiana Kurbiela i o dziwo masaze mi pomogly :) calkowicie pozbylam sie bolu kregoslupa.

zofiufka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2014, 14:51

Re: Ból kręgosłupa i i chore korzonki

11 lut 2014, 15:01

A czym można wspomagać takie masaże? Nie wiem, basen, jacuzzi, gimnastyka? Polecacie coś? Chodzi mi o takie rzeczy, które możńa zrobić we własnym zakresie, bez masażysty

Aleksandra1982
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 21 paź 2014, 12:51

Re: Ból kręgosłupa i i chore korzonki

21 paź 2014, 13:45

A próbowałaś ćwiczeń na piłce? takiej dużej,dmuchanej. Cwiczenia są bardzo proste,nie wymagajace dużego nakładu siły i energii,a mi bardzo pomagają.

Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: Ból kręgosłupa i i chore korzonki

07 maja 2015, 15:05

Masaże na pewno pomogą, zwłaszcza hydromasaże. Jeśli ktoś ma chroniczne bóle to warto, żeby zainwestował w wanny z hydromasażem Sundance. Hydroterapia jest bardzo ważna w takich schorzeniach. Ponadto trzeba się dużo ruszać, kręgosłup boli z siedzącej pracy głównie.

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: Ból kręgosłupa i i chore korzonki

30 wrz 2015, 18:53

Hydromasaz może bardzo pomóc na ból kręgosłupa i korzonki. Możesz też zobaczyc w sklepie juventas sprzęt rehabilitacyjny. Myślę, że mógłby się przydać. Mój dziadek przez wiele lat chorował na kręgosłup i tylko regularna rehabilitacja mu pomagała

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 1 gość