Mantra
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 26 lip 2012, 12:39

Żywienie w ciąży - ekologicznie

14 lis 2012, 11:24

Lejdis,

Raczej jestem sknerą, ale przed planowaniem ciąży chciałabym dopiąć wszystko na ostatni guzik. Czy któraś z Was zmieniła nawyki żywieniowe przez kupowanie żywności ekologicznej? Poszperałam trochę w necie i zapoznałam się z badaniami (bynajmniej nie autorstwa tzw. "amerykańskich naukowców" tylko naszej prof. Ewy Rembiałowskiej) i okazało się, że te produkty naprawdę są zdrowsze...
Nie wiem, czy warto, szczególnie przy tych cenach. Co myślicie? Któraś żywi się ekologicznie?

jwronski
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 lis 2012, 11:06

Re: Żywienie w ciąży - ekologicznie

14 lis 2012, 13:04

Myślę, że jeżeli dieta będzie zaplanowana z głową to nie koniecznie muszą to być produkty ekologicznie, które wiadomo są baardzo drogie...

Katarynka100
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 15 lis 2012, 15:53

Re: Żywienie w ciąży - ekologicznie

16 lis 2012, 10:32

moim zdaniem wystarczy kupować produkty wiadomego pochodzenia,najlepiej żeby były to produkty regionalne,sezonowe,nie koniecznie jedzenie typy eko, będzie najlepsze,a co za tym idzie nie zawsze smaczne.

Mantra
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 26 lip 2012, 12:39

Re: Żywienie w ciąży - ekologicznie

03 gru 2012, 12:53

no ja jednak przekonałam się do produktów eko... Są trochę droższe, ale przy dobrze zaplanowanych zakupach w Organiku i nabywaniu jedynie potrzebnych rzeczy aż tak nie szczypie po kieszeni. A jeśli chodzi o smak, to wręcz przeciwnie! Produkty eko są o wiele smaczniejsze i intensywniejsze. Jak od babci :)

Awatar użytkownika
kijanka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 246
Rejestracja: 02 paź 2012, 13:57

Re: Żywienie w ciąży - ekologicznie

18 lut 2013, 14:28

Ja pamiętam w ciąży piłam dużo wody. Ilości szły w hektolitrach.




____________________________________________________________________________________________________________________________________

ostropest plamisty - skuteczny i bezpieczny.

KarolinaNaObcasach
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 05 lut 2014, 17:18

Re: Żywienie w ciąży - ekologicznie

01 wrz 2014, 13:49

Warto się zapoznać z tym artykułem - http://naobcasach.pl/odzywianie-w-czasie-ciazy/ - sporo ciekawych informacji

Awatar użytkownika
ZostanRodzicem
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 29 lip 2014, 13:26

Re: Żywienie w ciąży - ekologicznie

25 wrz 2014, 20:15

Tak naprawde dobrze zbilansowana dieta jest podstawa jesli chodzi o zywienie w ciazy. Jesli bedziemy sie nieregualrnie odzywiac a potem kompensowac to sobie eko produktami to nic z tego dobrego nie wyjdzie.
Owszem np. eko morele czyli te bez substancji konserwujacych sa lepsze ale nie tylko dla kobiet w ciazy ale dla wszystkich kobiet.

graszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 39
Rejestracja: 09 paź 2014, 22:15

Re: Żywienie w ciąży - ekologicznie

18 lis 2014, 21:55

Bez przesady, najlepiej, żeby ciąża była niespodzianką, no chyba, że na codzień pijesz i palisz - wtedy warto ją zaplanować. Ja nie planowałam i brałam ecomer forte i zaczęłam panikować, że na pewno zaszkodziłam dziecku (bo o ciąży dowiedziałam się w 3 miesiącu!), ale lekarka mnie uspokoiła, że od tranu nic maluchowi nie będzie, a może nawet nie będzie chorował. No i rzeczywiście > dziecko zdrowe, 4,5 kilowe i nie choruje. Tak więc ta dieta nie ma aż tak złego wpływu na rozwój dziecka. Bardziej szkodliwy jest stres -> im mniej wiesz, tym dłużej i zdrowiej żyjesz, więc nie zaczytuj się za bardzo, jesteś kobietą, więc masz intuicję - polegaj na niej i na lekarzu.

Manastazja
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 19 lis 2014, 12:39

Re: Żywienie w ciąży - ekologicznie

07 sty 2015, 14:19

Ja uważam że nie należy przesadzać, zdrowe odżywianie się jest ok, zwłaszcza w ciąży lub ją planując dopiero. Ale czy ekologiczne odżywianie jest konieczne? Chyba że ktoś nie ma co z pieniędzmi robić, to czemu by nie.


Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość