kasiaoskar23
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2012, 16:27

dziwne suche czerwone łuszczace sie plamy na skórze dziecka

20 lis 2012, 16:40

Witam,jestem mama 7 miesiecznego Oskara.Dziecko ma azs i alergie pokarmowa na mleko krowie do tego dochodzi jeszcze alergia na jabłko,rumianek,kleik ryżowy i emolium(tak podejrzewam). Od 2 miesięcy mały ma suche czerwone plamy najpierw byly na plecach teraz są na klatce piersiowej, brzuszku i w zgięciach łokci.Nasza pani doktor stwierdziła, że dziecko jest alergikiem i wszystko go może uczulić.Nie postawiła żadnej konkretnej diagnozy kazała tylko kąpać małego w emolium i smarować kremem z tej serii.Dodoam,że dziecko od 1,5 mies. życia pije nutramigen i od tamtej pory regularnie jest kąpane właśnie w emolium.Teraz od miesiąca dostaje ketotifen.Po dłuzszym stosowaniu emolium wyskoczyły mu czerwone drobne krostki i czerwone suche plamy pogorszyły się.Nie wiem co mam robić,w czym go kąpać,czym smarować.Proszę pomóżcie bo już nie daję rady :ico_placzek:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: dziwne suche czerwone łuszczace sie plamy na skórze dzie

20 lis 2012, 17:03

może tutaj znajdziesz jakieś informacje
http://naobcasach.pl/forum/azs-t182.html

Awatar użytkownika
kingabioaronc
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 07 paź 2012, 22:13

Re: dziwne suche czerwone łuszczace sie plamy na skórze dzie

11 gru 2012, 00:45

Maluszka może wszystko uczulić. Niestety, aby stwierdzić jednoznacznie co musisz próbować odstawiać potencjalne alergeny i obserwować skutki. U małych dzieci niestety często testy diagnostyczne są niemiarodajne, więc o szczegółową diagnostykę jest trudno...

MISSbutterfly
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 318
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:56

Re: dziwne suche czerwone łuszczace sie plamy na skórze dzie

22 wrz 2016, 12:54

Miałam podobny problem, kiedy dzieciaczki były niemowlakami. Aktualnie na rynku jest cała masa emolientów: do wyboru do koloru. Jak dana seria nie pomoże, to kupujemy drugą i tak do skutku. Jeżeli miałabym coś doradzić, to warto zacząć kupować emolienty poczynając od tych najtańszych, które naprawdę nie mają złych składów, działają, przynoszą ulgę. Do smarowania suchych, pękających zmian na skórze tylko Dermaveel. Stosuję ten krem od wielu lat z bardzo dobrym skutkiem. Używam do tylko na chorobowo zmienione miejsca na skórze. Całą resztę smaruje emolientem.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość