kaska76
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2012, 22:38

buty do joggingu

21 lis 2012, 22:29

potrzebuje rady w sprawie butów do biegania. Nie umiem dobrać sobie bo cały czas cos jest nie tak ;/ podobno te od reeboka easytone sa dobre Link usuniety ze wzgledu na reklame. macie? używacie?

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: buty do joggingu

06 gru 2012, 10:58

Też się zastanawiałam nad tymi butami, ale pan w sklepie wytłumaczył mi, że one nie ułatwiają biegania i nie działają amortyzująco na stawy, ale wręcz utrudniają bieg, żeby trening był bardziej intensywny. Podobno bieganie w nich można porównać do biegu po piasku. Nie wiem ile w tym prawdy, ale mnie skutecznie do nich zniechęcił :).

IwonaWaleczko
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 28 maja 2013, 11:52

Re: buty do joggingu

29 maja 2013, 20:28

Według mnie to bez znaczenia bo przecież to nie buty za nas biegają tylko my sami i buty za nas nie schudną nie wiadomo jakie by były to tylko są buty. Ważne by były wygodne i tyle.

zbychu1992
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 19 sie 2013, 14:02

Re: buty do joggingu

05 wrz 2013, 09:43

Też się zastanawiałam nad tymi butami, ale pan w sklepie wytłumaczył mi, że one nie ułatwiają biegania i nie działają amortyzująco na stawy, ale wręcz utrudniają bieg, żeby trening był bardziej intensywny. Podobno bieganie w nich można porównać do biegu po piasku. Nie wiem ile w tym prawdy, ale mnie skutecznie do nich zniechęcił :).
Uczucie biegania po piasku może być spowodowane nadmierną amortyzacją - stopa po prostu się zapada w bucie. Trzeba dobrać buty z amortyzacją odpowiednią do masy ciała. Jak ktoś chce naprawdę dobry but do już bardziej profesjonalnego biegania to radzę wybrać się do profesjonalnego sklepu sportowego gdzie sprzedawca na pewno będzie nam potrafił doradzić (warto zabrać ze sobą starą parę butów bo można wywnioskować nasz sposób biegania po wytarciu podeszwy: pronator czy supinator). Jeśli chodzi tylko o jogging to wystarczą zwykłe uniwersalne buty do biegania, ważne tylko by były dobrze dopasowane - stopa nie może się w bucie ruszać ani nie może być ściśnięta.

ForPro
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 13 gru 2013, 16:50

Re: buty do joggingu

13 gru 2013, 17:17

Zgadzam się,dlatego tak ważny będzie tutaj dobór odpowiedniego i wygodnego obuwia do uprawiania każdego rodzaju sportu,w tym głównie do biegu. Akurat tym zajmujemy sie na co dzień,wiec chętnie pomożemy oraz doradzimy podczas zakupu.

britnisia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 10 kwie 2014, 15:23

Re: buty do joggingu

22 lip 2014, 09:50

ja postanowilam nie przeplacac jakos mocno,wiec mam takie bardziej no name : http://www.skapiec.pl/site/cat/2232/comp/9497302 :) Ale moze zainwestuje w porządne najaski czy cos :)

Awatar użytkownika
Magorilia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 110
Rejestracja: 22 lip 2014, 15:03

Re: buty do joggingu

22 lip 2014, 15:17

Absolutnie wszystkie buty obcierają mnie na wewnętrznej części stopy. Wszystkie. Po ortopedach łaziłam, kasę płaciłam, nie widzą przyczyny. Firmowe, nie firmowe, jest masakra, więc mój jogging to max 5 km, a potem i tak krew i łzy, wyłączenie z treningów na tydzień :(

BlackStrawberry
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 23 maja 2014, 19:28

Re: buty do joggingu

28 lip 2014, 19:12

Przejdź się do jakiegoś sklepu i oceń sama. Najlepiej jak sprawdzisz to na własnej stopie. Jeśli są w Twoim mieście takie sklepy jak Decathlon, Intersport czy Go Sport to tam znajdziesz sporo możliwości do przymiarki.
A potem proponuję poszukać tych samych butów w internecie. Z pewnością znajdziesz je dużo taniej na Okazje.info, Spartoo, Sarenzie czy nawet Allegro bądź innych sklepach z butami :)
Ja najbardziej lubię Nike Airmax, a mój chłopak buty Pumy. Także każdy powinien sprawdzić na swojej stopie :)

tmlody
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2014, 09:46

Re: buty do joggingu

11 sie 2014, 10:13

Buty to tak naprawdę indywidualna kwestia. Ja mam od dłuższego czasu buty firmy Nike i jestem zadowolony.

alababa321
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 sie 2014, 15:26

Re: buty do joggingu

11 sie 2014, 16:11

Asicsy są bardzo wygodne do bieganie IMO

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość