latka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2012, 15:37

Suche oczy

26 lis 2012, 15:49

pracuje w sporym biurowcu i strasznie "wysychają" mi oczy. Zastanawiam się jak sobie z Tym poradzić. Myślałam o kroplach, koleżanka poleca mi starazaolin hydrobalanc. Mieliście z nimi jakie doświadczenia?

tinka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2012, 12:16

Re: Suche oczy

27 lis 2012, 12:21

krople pierwsza klasa. Używam ich od dłuższego czasu i jestem zadowolona

WaniliaiPieprz
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 39
Rejestracja: 23 lis 2012, 09:10

Re: Suche oczy

03 sty 2013, 15:52

Krople są bardzo dobrym rozwiązaniem dla zmęczonych oczu. Nawilżają i odżywiają, a także chronią oczy przed wysuszeniem i podrażnieniem.

KatarzynaB
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 12 lip 2013, 19:56

Re: Suche oczy

16 lip 2013, 21:27

Garść porad
- sterylne płukanki do oczu (sztuczne łzy),
- okłady gazy z zimną wodą,
- zimne wilgotne torebki z herbatą,
- kup nawilżacz powietrza,
- jedz banany (potas), jedz ryby, dodawaj siemienia lnianego do potraw (tłuszcze, śluz),
- stosuj okulary ochronne, przy pracy, przeciwsłoneczne, do pływania,
- odpoczywaj, zamknij oczy, zmieniaj skupienie wzroku (przy pracy),
- rozgrzej dłonie i przyłóż ciepłe nasady rąk do oczu na kilka sekund,
- okłady z; ogórka świeżego, lodu, miodu i mleka, kolendry, kopru, ziemniaka surowego, kurkumy, nagietka, aloesu, agrestu, soków warzywnych, roztworu soli, wody różanej, rumianku a nawet zimny chleb.
Wszystkie te okłady stosuj ostrożnie, unikając podrażnienia. Duże znaczenie ma oświetlenie w którym pracujesz, czytasz, powinno być równomierne. Jeśli masz tylko lampkę, ciemność w pokoju na który popatrzysz, powoduje niepotrzebną pracę źrenic.. Zawsze podświetlaj monitor komputera i TV. Jeśli masz problemy z widzeniem bliskim, to czas na okulary.

janka735
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 16 lis 2012, 15:53

Re: Suche oczy

24 lip 2013, 13:43

Warto wybrać się do okulisty. Żeby ograniczyć objawy zespołu suchego oka należy starać się mniej przebywać przy komputerze. Stosować sztuczne łzy i nie przebywać w suchym otoczeniu.

Babystore24
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:12

Re: Suche oczy

26 lip 2013, 11:24

Ja mam takie samo zdanie na ten temat,co prawda można używac kropelek na własną rękę,jednak na dłuższa metę mogą okazać się też nieskuteczne w związku z czym lepsza jest wizyta kontrolna u okulisty.

marta_tymuch
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2011, 17:22

Re: Suche oczy

08 lis 2013, 20:40

Ja się chronię przed zespołem suchego oka. Przez kilka miesięcy borykałam się z wrażliwością oczu po kilku godzinach przed komputerem, swędzenie, pieczenie. Dowiedziałam się, że nie leczenie tego może doprowadzić właśnie to tego zespołu suchego oka, i że jeśli nadal będę tak męczyć oczy to muszę je chroni. Vitrum Vision , tabletki chronią całe oko, jego budowę, więc nie tylko objawy suchości pieczenia ustąpiły, jednocześnie chronię oczy. A przed nimi jeszcze lata pracy :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Gosienka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 03 gru 2013, 14:20

Re: Suche oczy

03 gru 2013, 14:33

Ja też stosuję krople starazaolin hydrobalanc i mi pomagają ale używam ich tylko jak naprawdę muszę.

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: Suche oczy

16 gru 2013, 10:00

Ja nie mam jednym ulubionych kropli, używam różnych, w zależności od tego, co poleci mi aptekarka.

maladi
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 53
Rejestracja: 14 wrz 2013, 18:46

Re: Suche oczy

04 lut 2014, 21:57

Warto u okulisty sprawdzić, czy suchości oczu nie powoduje nużeniec

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość