Florina
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 gru 2012, 22:26

Wilgoć w kuchni - jak sobie z nią poradzić?

08 gru 2012, 22:34

Witam

Jakiś czas temu przeprowadziłam się do swojego (wreszcie) mieszkania, ale szczęście nie trwało długo, bo w kuchni porobiły się plamy, zacieki, czy jak to tam nazwać. Niestety, wygląda na to, że jest problem z wilgocią (istotnie jest okropny ukrop podczas gotowania). Wietrzenie niewiele daje. U rodziców prawie nie używają okapu i jakoś to wygląda, ale dochodzę do wniosku, że tylko w ten sposób mogłabym temu zaradzić. Tylko, czy można coś dostać za mniejszą sumę (kilkaset zł)? Okap chyba nie powinien być duży, większego nad 60 cm tu nie wcisnę. Macie jakieś pomysły?

olamed
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 06 gru 2012, 08:09

Re: Wilgoć w kuchni - jak sobie z nią poradzić?

20 gru 2012, 20:47

U nas jest okap amiki od 5 lat, kupiłam go za rzysta złotych i działa bardzo dobrze, do dziś - zero wilgoci, więc radzę nie przepłacać a brać coś po dobrej cenie sprawdzonej firmy

kolcia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 26 kwie 2013, 13:23

Re: Wilgoć w kuchni - jak sobie z nią poradzić?

26 kwie 2013, 13:39

Oczywiście trzeba popracować nad odpowiednią wentylacją. Okap zdecydowanie może poprawić, ale myślę, że warto też zainwestować w pochłaniacz wilgoci - tylko taki solidny.

Awatar użytkownika
brownskin
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 30 gru 2011, 17:34

Re: Wilgoć w kuchni - jak sobie z nią poradzić?

11 cze 2013, 16:47

Przyczyna jest pewnie zła wentylacja, ewentualnie niedogrzanie pomieszczenia. Jeśli wszystko paruje i nie ma gdzie się ulotnic, to skrapla się na ścianach. Moim zdaniem najlepiej sprawdziłby się okap, a jeżeli nie chcecie go montować, to zostaje jeszcze osuszacz powietrza (jak był taki problem u mojej mamy to wzięli coś takiego), albo nadawałby się też pochłaniacz wilgoci. Tylko jeśli będziesz wybierać, zwróć uwagę do jak dużego pomieszczenia jest przeznaczone urządzenie.

wiernaFanka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 80
Rejestracja: 18 paź 2013, 11:37

Re: Wilgoć w kuchni - jak sobie z nią poradzić?

26 mar 2014, 13:00

a takie wolnostojace pochłaniacze wilgoci? próbowałaś?

Awatar użytkownika
arenawnetrzPL
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 07 paź 2014, 13:00

Re: Wilgoć w kuchni - jak sobie z nią poradzić?

29 gru 2014, 23:06

Jeśli kuchnia jest zawilgocona, to założenie okapu jest półśrodkiem, nie rozwiąże problemu. Tym bardziej pochłaniacze wilgoci czy preparaty grzybobójcze, którymi tego problemu również się nie rozwiąże. Przyczyn wilgoci jest sporo, bardzo często jest ona skutkiem braku właściwej wentylacji (tu nie chodzi o otwieranie okien) czy niskiej temperatury spowodowanej złym ociepleniem ścian (lub brakiem ocieplenia).

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: Wilgoć w kuchni - jak sobie z nią poradzić?

30 gru 2014, 00:32

są takie specjalne maszyny. My zamówiliśmy do tego ekipę

mw21
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 07 kwie 2015, 14:08

Re: Wilgoć w kuchni - jak sobie z nią poradzić?

07 kwie 2015, 14:28

Szukam porządnych wentylatorów nie chińskich. Czy ktoś mi może polecić dobrego producenta? Znalazłem w necie http://www.eko-sanit.pl/ - ktoś u nich kupował?

Awatar użytkownika
Bialadama
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 266
Rejestracja: 16 sie 2012, 10:31

Re: Wilgoć w kuchni - jak sobie z nią poradzić?

15 sty 2016, 13:06

Najwidoczniej nie macie w kuchni dobrego okapu... Sama jak miałam stary okap to również miałam problemy z zawilgoceniem w tym pomieszczeniu ale potem sprawiłam sobie nowy , porządniejszy sprzęt oraz obecnie nie mam już takich kłópotów. Jestem z niego o wiee bardziej zadowolona.
Zakupiliśmy okap marki Candy, Konkretnie ten model;
http://www.candy.pl/pl/produkty/gotowan ... 97slx-wifi

Oraz jestem bardzo zadowolona. Okap ma bardzo dobrą moc, jest porządnie wykonany oraz co najważniejsze dobrze pozbywa sie wilgoci, zapachów z pomieszczenia.

mario737
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2016, 23:32

Re: Wilgoć w kuchni - jak sobie z nią poradzić?

17 mar 2016, 23:45

Okap to dobre rozwiązanie, jak mam gorenje i bardzo dobrze ciągnie. Musisz tylko zwrócić uwagę na jaką kubaturę pomieszczenia jest przeznaczony i ile wyciąga na godzinę, no i czy nie będzie za głośny. A pochłaniacz wilgoci? Pewnie nie zaszkodzi jak postawisz gdzieś w narożniku (tylko koniecznie naturalny, bo chyba nie chcesz mieć chemii w obiadku). No i wietrzenie obowiązkowe, niezależnie od pory roku. Pozdrawiam :-)

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość