Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

Najmniej kłopotliwe zwierzęta

11 gru 2012, 15:18

Jakie to Waszym zdaniem??


Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

Re: Najmniej kłopotliwe zwierzęta

06 sty 2013, 22:18

Moim zdaniem najmniej kłopotliwe są chomiki (zależnie od rasy: sam lub z towarzyszem, w dzień lubi spać, sam sobie zorganizuje czas jak będzie miał karuzelkę itp.) i myszy (jak się ma parkę, dwie samiczki - same sobą się zajmą, nie będą walczyły, nie będzie młodych).

lilo

Re: Najmniej kłopotliwe zwierzęta

07 sty 2013, 09:57

Ja bym obstawiała rybki, niewiele trzeba się nimi zajmować przy dobrym wyposażeniu.


Co do kota to ja się nie zgodzę - kot potrzebuje i odpowiedniej pielęgnacji i uwagi, potrafi napsocić i coś zniszczyć jak jest mały.
Mimo, że miałam dużo kotów przez całe swoje życie, nie uważam, że są to najmniej kłopotliwe zwierzęta.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Najmniej kłopotliwe zwierzęta

07 sty 2013, 10:59

Moim zdaniem nie ma takiego.

Pies - trzeba wyprowadzać :ico_oczko:
Kot- dużo można byłoby pisać, ale są tutaj dziewczyny co mają koteczki w domu i mogą podzielić się swoją wiedzą :-D
Króliki, Szynszyle - gryzonie które nie zamkniesz w klatce, muszą sobie pobiegać a jak będą po za klatką to przygotuj się do: pogryzionych kabli, ścian itd
Sprzątanie klatek nie każdy to lubi, a sprzątać trzeba często aby nie było w domu nieprzyjemnego zapachu
Mniejsze gryzonie... niby fajne, ale tutaj też musisz dbać o porządek w klatkach, czasami chomiki lubią gryźć :ico_oczko:
Rybki fajnie, ale musisz mieć odpowiednie wyposażenie do akwarium, bo w przeciwnym wypadku rybki będą pływać do góry brzuszkiem

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

Re: Najmniej kłopotliwe zwierzęta

07 sty 2013, 11:10

ja podzielam zdanie moni, nie ma zwierzat niekłopotliwych, przy każdym trzeba chodzic, karmic, sprzatac

mialam żółwia wodnego- ciagle mycie akwarium
rybka- to samo
szynszyl, królik i inne gryzonie- czeste czyszczenie klatki bo szybko smierdzi
kot- kuweta i niestety to co napsoci
pies- wyprowadzanie
plus oczywiscie karmienie
mialam tez kiedys psa w boksie, oczywiscie wyprowadzac nie trzeba ale chodzic z jedzeniem na podworko i sprzatac boks to juz fajne nie bylo, teraz pies w domu jedzenie spoko daleko nie trzeba chodzic ale kupy ciagle z trawy trzeba sprzatac

lilo

Re: Najmniej kłopotliwe zwierzęta

07 sty 2013, 11:17

Ale pytanie nie było które są niekłopotliwe tylko które uważamy za mało kłopotliwe :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

Re: Najmniej kłopotliwe zwierzęta

07 sty 2013, 11:21

Ale pytanie nie było które są niekłopotliwe tylko które uważamy za mało kłopotliwe :ico_oczko:
Otóż to, hehe :ico_oczko:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Najmniej kłopotliwe zwierzęta

07 sty 2013, 11:29

Ale pytanie nie było które są niekłopotliwe tylko które uważamy za mało kłopotliwe :ico_oczko:
ale dla każdego może być inaczej.
Dla kogoś wychodzenie z psem to sama przyjemność, a ja nie raz jak było - 20 stopni albo lało... to miałam ochotę pampersa mu założyć :-D

I sądzę że szpilunia chce zwierzątko dla córki, a w konsekwencji opieka i tak na nią spadnie. Bo 5-cio latek będzie kochał zwierzątko ale opieka i tak spada na dorosłego. :ico_sorki:

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

Re: Najmniej kłopotliwe zwierzęta

07 sty 2013, 11:54

no dobrze.... dla mnie wszystkie są kłopotliwe ale każde inaczej :ico_oczko:

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość