anuczka21
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2013, 15:43

Dziwna wysypka u dziecka. Pomocy !!

17 sty 2013, 15:57

Witam. Potrzebuję pomocy, wiem że odpisując nie wiele to da, ale może któraś z Was miała podobny przypadek, natomiast... mój synek ma 9 miesięcy i ma dziwna wysypkę na całym ciele, tzn nie ma jej na raczkach i nóżkach, poza tym jest wszędzie... na początku wyglądała jak alergiczna, później zaczęło się to zmieniać w coś typu ospa, zaczęły niektóre krotki ( bo nie wszystkie) podchodzić płynem surowiczym, ropa itp. Niestety jesteśmy w UK a tu nie łatwo o wizytę u lekarza w naszym przypadku, gdyż nie posiadamy potwierdzenia adresu. Byliśmy w szpitalu i lekarz stwierdził ze to wirusowe, ze wirus mógł wywołać taka wysypkę. Niestety nic nie przepisali, kazali dawać leki antyhistaminowe i paracetamol.... Krosty były tak są i wcale nie widać żeby miały zniknąć. Powiedziałabym ze jest ich coraz więcej a dziecko tylko się meczy bo go to swędzi... Nie wiem co mam robić. Przygotowywałam kąpiele w krochmalu, smarowałam sudokremem każdą krostkę z osobna, nic nie pomaga. Robiłam też tak jak mówił lekarz w szpitalu, ale to nic nie daje. POMOCY

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

Re: Dziwna wysypka u dziecka. Pomocy !!

18 sty 2013, 14:05

może to faktycznie ospa.cięzko tak nie widząc coś doradzić,może jeszce wapno by coś pomogło,a gorączkuje przy tym???

zuzkamarciniak
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 75
Rejestracja: 18 sie 2016, 14:34

Re: Dziwna wysypka u dziecka. Pomocy !!

04 lip 2017, 12:59

Hmm, wiesz co, najlepiej będzie nie zwlekać, tylko iść do lekarza. Jak mój mały dostał wysypki to okazało się, że to jakaś alergia na proszek do prania. Tak czy inaczej pojechaliśmy do alergologa w szpitalu Medicover, który szybko nas uspokoił, przepisał maść i po kilku dniach- po wysypce ani śladu ;)

robitkx
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 21 sie 2017, 11:57

Re: Dziwna wysypka u dziecka. Pomocy !!

22 sie 2017, 10:11

A jakie były zalecenia lekarza? Jaka diagnoza?

bloom
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 107
Rejestracja: 28 kwie 2017, 12:29

Re: Dziwna wysypka u dziecka. Pomocy !!

17 sty 2018, 08:10

Na początku podałabym wapno a jeśli to nie pomoże to koniecznie skonsultowałabym to z lekarzem. U nas przeważnie tego typu przypadki zdarzają się jak na złość albo w weekend albo w święta gdy lekarz z POZ po prostu nie jest dostępny. Zdarzały się sytuacje gdy korzystałam z pomocy lekarza dostępnego https://lekarzobok.pl/. Szybki dojazd ( w 60 min ), bardzo konkretna wizyta ( nie trwająca 5 minut ) i trafna diagnoza. Dobrze jest mieć taki namiar pod ręką szczególnie jeśli ma się takie maluchy w domu :)

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość