Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

ODKURZACZ WODNO-PIORĄCY-proszę o poradę

27 sty 2013, 16:28

Witam,

Czy któraś pani domu ma odkurzacz piorący?
Jesteśmy zainteresowaniu kupnem zelmera ST 919.0
Obrazek
Czy ma któraś, podzielcie się opiniami ,bo koszt duży a czy warto?
Nasz synek alergik więc interesuje nas dobry filtr heppa i bez workowy też.


Jeśli macie innej frmy i też jesteście zadowolone będę bardzo wdzięczna o pomoc opinie.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

Re: ODKURZACZ WODNO-PIORĄCY-proszę o poradę

27 sty 2013, 16:32

MAŁGORZATKA ja tez musiałam kupic odkurzacz bezworkowy bo u nas 3 alergików a raczej trzy alergiczki

Kupiłam ten i jestem zadowolona. Dokupuje sobie tylko olejki o roznych zapachach i odkurzam. Na YouTube wpisz bora odkurzacz jest tam filmik o nim.
Ten moj polecam.

http://allegro.pl/odkurzacz-mpm-bora-mo ... 66147.html

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: ODKURZACZ WODNO-PIORĄCY-proszę o poradę

27 sty 2013, 16:49

Dzięki, też właśnie o nim myśleliśmy w drugiej kolejności, właśnie pomiędzy mini się zastanawiamy.

Długo go masz? Czyścic łatwo, czy trudno i czy rzeczywiście czuć świeże powietrze jak go użyjesz. Jakieś minusy ma?

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

Re: ODKURZACZ WODNO-PIORĄCY-proszę o poradę

27 sty 2013, 16:58

Kupiłam go jak dobrze pamietam koncem 2011 roku.
Wczesniej mialam taki zwykly tradycyjny z workiem. I odkurzałam codziennie. I jak tylko mąż przywiózł ten na wode od razu trzeba bylo wypróbowac i jak dzis pamietam po zobaczeniu tej wody myslałam ze zwymiotuje :ico_olaboga:
nigdy czegos takiego nie widziałam.
I w zyciu bym nie powiedziala ze dywan moze byc taki brudny nawet po jego odkurzaniu. Woda byla cała czarna juz po2 minutach a we wodzie pływały takie syfy.
Czuc swiezosc zwlaszcza jak jeszcze dasz kilka kropelek olejku (sa w zestawie).
Z minusow to dałabym ze jest mega głosny. Ale ja kupujac odkurzacz nie patrze na jego glosnosc , poprostu siła ssaca jest dosc mocna i przez to jest glosny.
ale jak nie budzi mi dzieci a odkurzam jak spia kolo ich łóżka to chyba nie jest taki glosny :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: ODKURZACZ WODNO-PIORĄCY-proszę o poradę

27 sty 2013, 17:09

Na pewno weźmiemy pod uwagę co nam napisałaś, to bardzo pomocne. Dzięki!

A nie żałujesz, że nie kupiłaś dodatkowo piorącego? My tak dumamy ale kurde po co nam, dwa razu, raz do roku czyścimy dywany ręcznie a wydatek z 200-300 zł większy. Chyba się zdecydujemy na ten.

A on coś rozlanego wciąga też?

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

Re: ODKURZACZ WODNO-PIORĄCY-proszę o poradę

27 sty 2013, 17:24

Gosiu to szczerze nie wiem czy on wciąga płyny bo zazwyczaj jak cos mi sie wyleje to biore mopa lub scierke.

Nie zaluje ze nie kupilam pioracego bo alergolog powiedzial ze jak w domu sa alergicy to powinnismy sie skumac z panelami :ico_haha_01: wiec mam w domu taki mały dywanik u dzieci . I tylko ten mam z dywanow. W PL jak mieszkalam to zanosilam go rraz na msc do czyszczenia koszt 20zł wiec skupilam sie tylko na tym odkurzaczu zeby dobrze odkurzał.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: ODKURZACZ WODNO-PIORĄCY-proszę o poradę

10 lut 2013, 21:48

Kupiliśmy Borę :-) jak dla nas głośny nie jest ale naprawdę czuć, że nie ma kurzu w powietrzu... i na meblach :-) mamy go tydzień.

Pierwsze odkurzanie ..masakra- ILE SYFU m.in. kocie włosy z przed roku !!! (kotów od stycznia 2012 nie mamy, odkurzam nawet dwa razy dziennie- wlazły w dywan), moje losy, kilo kurzu, inne niezidentyfikowane farfocle ale najważniejsze z każdym dniem woda czystsza, ale farfocle jeszcze troszkę są.
Na początku pomyślałam, że mi dywan wyskubuje-ale włos jest to coś jest czarne, zbite a kolor dywanu jasny brąz i krem, więc wywnioskowaliśmy, że to kurz i inne roztocza itp.

Po odkurzaniu, nie ma kurzu za 10 minutach na meblach-w zasadzie jest go niewiele i czuć to w powietrzu! W przyszłym tygodniu myję okna, piorę firanki to przy okazji machnę borą kanapy, łóżka, fotele! To będzie czad-szczególnie w sypialni.

Asiu, mam pytanie:
1. Gdzie kupujesz te olejki do odświeżania, bo mam z zestawu jeden (piękny) i zastanawiam gdzie się dokupuje, jaka jest ich cena.
2. Jak często myjesz filtr hepa pod wodą. Wymieniałaś go? Gdzie kupiłaś?

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

Re: ODKURZACZ WODNO-PIORĄCY-proszę o poradę

13 lut 2013, 13:23

Gosiu a wiesz , że od jakiegos tygodnia myslałam o Tobie. :-)
Tzn czy kupiłas ten odkurzacz co ja Ci polecałam i tak sie bałam ze kupisz go i nie bedziesz zadowolona.

Ale mowilam o pierwszym odkurzaniu. Ja do dzis pamietam ten szok jak zobaczyłam tą wode :ico_olaboga:
I woda u mnie tez z dnia na dzien czystsza ale zawsze jest szara.

Gosiu ja te olejki kupuje w kazdym sklepie . to sa te najzwyklejsze olejki takie do tych lampek.
wpisz w allegro olejki zapachowe. kosztuja 4-5 zl. Ja teraz w PL kupilam w Bricomarche czy jak to sie nazywa.

Szczerze to zapomnialam o tym filtrze. nawet nie wiem jak sie go czysci. musze sie wziasc za niego w tym tygodniu.
A to ten filtr sie kupuje? ja myslalam ze jak wyczyszcze to bedzie ok. :ico_wstydzioch:
to musze obowiazkowo poczytac o nim.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: ODKURZACZ WODNO-PIORĄCY-proszę o poradę

13 lut 2013, 13:46

Wiesz, my mieliśmy dwa typy zelmer i bora. I każdego osobiście sprawdziliśmy w sklepach, opinie czytaliśmy i oprócz funkcji piorącej w zelmerze, funkcje i borze i opinie o nich były zbliżone. Rózna w cenie jak dla nas spora bo ok. 200 zl więc zdecydowaliśmy sie na borę, kupilismy w sklepie.

Filtr trzeba myc co 10 dni a raz na pół roku wymienic (już wiem ile kosztuje ok. 30 zł). Olejki tez już obczaiłam:-)

Fajna sprawa.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

Re: ODKURZACZ WODNO-PIORĄCY-proszę o poradę

13 lut 2013, 14:27

No to ja poza tym ze musze go umyc to i wymienic hahaha.
Ale najpierw umyje a przy nastepnej wizycie w PL kupie. :-)
Mozna go kupic w Saturnie np.?????

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość