monikaa30
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2013, 17:42

Żywność ekologiczna

13 mar 2013, 17:47

Hej !
Niestety po ciąży zostało mi kilka niechcianych kilogramów, ale nie chcę stosować żadnych diet bo na dłuższą metę to nic nie daje. Chcę po prostu więcej się ruszać – chodzę na basen, ćwiczę w domu.. poza tym chciałabym przerzucić się na żywność ekologiczną, w związku z tym mam do Was pytanie, co sądzicie na temat żywności ekologicznej ? Kupujecie ? A jeśli kupujecie to gdzie najlepiej się zaopatrzyć w takie produkty ? W sklepach czy na jakichś jarmarkach ,targach ? Szperając w necie natknęłam się na Targi Produktów Regionalnych , które niedługo odbędą się w Warszawie, chciałabym się wybrać, i chciałabym też poznać Waszą opinię, może była któraś z Was na tego typu Targach ? Jak wrażenia ?

IwonaWaleczko
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 28 maja 2013, 11:52

Re: Żywność ekologiczna

29 maja 2013, 20:19

Jeśli produkty ekologiczne to tylko w pobliskiej wsi u gospodarza prawdziwego. Te w sklepie niby ekologiczne a tak na prawdę też są pryskane tylko więcej kosztują.

naomi778
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 05 cze 2013, 20:37

Re: Żywność ekologiczna

05 cze 2013, 23:17

Zgadza się jeśli chodzi o żywność ekologiczną to pod tą nazwą mieści się wiele niejasności. Często jako chwyt reklamowy koncerny zachęcają nas do zakupów... a spójrzcie chociaż na termin ważności. Co to za ekologiczna żywność która ma takie długie terminy spożycia?? Chemia chemia i jeszcze raz chemia. Trzeba się zainteresować dobrze tematem, aby nie dać się nabrać. Najlepiej widzę regionalne produkty, z jak najbliższej okolicy i ludzi którzy mają własne gospodarstwa i zajmują się handlem na niewielką skalę. Zdarza się że wytwarzają tylko na własne potrzeby ale jak zagadasz i ładnie poprosisz to możliwe nie zrobi różnicy, jak zasieją więcej marchewki, czy podzielą się świeżymi jajkami ;-) Bardziej ekologicznie będzie też jeżeli przetwory, soki zrobisz sama w domu, niż kupisz pod tą nazwą w sklepie.. tylko wiadomo nie każdy jest chętny, bo najczęściej brak czasu nas ogranicza i kupujemy byle jakie produkty.. a w końcu mówi się "jesteś tym co jesz" więc może czas zmienić te nawyki :D

basia1227
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 28 maja 2013, 14:14

Re: Żywność ekologiczna

10 lip 2013, 13:59

Zazwyczaj kupuję w małych sklepikach i w internecie. Najczęściej korzystam ze sklepu www.smaczneko.pl

MartaJagodka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2013, 21:51

Re: Żywność ekologiczna

12 lip 2013, 22:15

To Prawda najczęściej i najszybciej jeśli mieszkamy w dużym mieście produkty eko znajdziemy w sklepach większych i mniejszych, ale są produkty, które są ciężko dostępne w normalnych sklepach, np. specjalne słodycze bezglutenowe, czy napoje ekologiczne w tym wypadku najlepiej szukać w internecie np. na sklepie http://www.bioterra.pl/
Kilkukrotnie już u nich kupowałam i jestem bardzo zadowolona :)

basia1227
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 28 maja 2013, 14:14

Re: Żywność ekologiczna

11 wrz 2013, 15:14

Ja żywność ekologiczną kupuję na bazarku i w internecie. Mój ulubiony sklep to: http://www.smaczneko.pl/

sylwuunia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 59
Rejestracja: 11 mar 2013, 21:45

Re: Żywność ekologiczna

15 lis 2013, 09:29

Taka prawda, że żywność ekologiczna to ostatnio dobry temat żeby zarobić duże pieniądze. Ja kupuję zazwyczaj na bazarze od sprawdzonych ludzi i dla mnie to najlepsza żywność ekologiczna.

ForPro
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 13 gru 2013, 16:50

Re: Żywność ekologiczna

13 gru 2013, 17:15

Ja mam mieszane uczucia jeżeli chodzi o żywność ekologiczną,bo z jednej strony te produkty są zdrowe,a z drugiej droższe i nie zawsze skuteczne,czasem nawet niewiadomego pochodzenia. Liczy się także miejsce w którym kupujemy,to ważna kwestia i polecam zwracać uwage na dobre sklepy internetowe.

Awatar użytkownika
Magorilia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 110
Rejestracja: 22 lip 2014, 15:03

Re: Żywność ekologiczna

22 lip 2014, 15:26

Dużo hoduję, staram sie nie kupować owoców i warzyw w supermarkecie. Kiełki organiczne kupuję sprowadzane z Włoch, bez pestycydów :)

viki88
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 23 kwie 2014, 15:14

Re: Żywność ekologiczna

24 lip 2014, 10:24

Ja też od jakiegoś czasu staram się gotować z ekologicznych produktów. Macie jakiś swój ulubiony sklep? Bo ja zaczęłam zamawiać tutaj: http://naturo.pl/zdrowa-zywnosc no i mogę Wam ten sklep polecić. Chciałabym kupować gdzieś w stacjonarnym sklepie, ale niestety w moim mieście nie ma;/ na szczęście trafiłam na ten sklep, zamawiam przez internet i nie muszę się już tym martwić :)

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość