Marikaa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 14 mar 2013, 14:04

Nie chcę mieć dziecka

17 mar 2013, 13:29

Dziewczyny,

chciałabym zasięgnąć Waszej opinii w dość drażliwym dla mnie temacie. Otóż dziś odbyłam rozmowę na temat potrzeby posiadania dzieci. Usłyszałam, że prędzej czy później (a najlepiej prędzej, bo mam 29 lat) MUSZE mieć dziecko. Z tym, że ja w ogóle nie czuję takiej potrzeby. Wręcz przeciwnie. Wiem, że nie chcę mieć dzieci. Mam zupełnie inną wizję mojego życia, realizacji swoich planów itp. Czy to coś złego? Czy jestem gorsza przez to od innych kobiet? Czy mam przez to również czuć się MNIEJ kobietą? Wiem, że te z Was, które mają dzieci pomyślą, że nawet jak się ich nie planuje to one sa później największym skarbem.. Rozumiem i pewnie bym się również zgodziła. Ale ja po prostu nie chcę :( To chyba nie jest u mnie kwestia dojrzałości, tylko innych priorytetów. W końcu człowiek tym się odróżnia od zwierząt, że może podejmować dowolne decyzje nie podyktowane naturalnymi procesami, potrzebą utrzymania gatunku itp.
Proszę Was o szczere opinie... :(

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Nie chcę mieć dziecka

18 mar 2013, 20:23

Znam kilka kobiet które również podjęły taką decyzję, teraz mają prawie 40 lat i jak pytam to mówią że nie żałują.

Każdy ma prawo do wyboru. Przecież rodzina, środowisko nie może cię do tego zmusić, choć w naszym społeczeństwie jeszcze istnieje takie przekonanie że kobieta musi być matką. Nie uważam że kobieta która świadomie podejmuje decyzję o braku dzieci jest gorsza od tych które je mają.

annaduzyptak
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2013, 13:41

Re: Nie chcę mieć dziecka

24 cze 2013, 10:51

każdy sam wybiera czy chce mieć czy nie.

pisanka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 21 mar 2013, 15:32

Re: Nie chcę mieć dziecka

25 cze 2013, 14:37

ja też nie chcę... przynajmniej na razie. trochę boję się ciązy, jestem zagrożona cukrzycą a ciąża może to tylko nasilić. czy jest sens ryzykować?

jeanine
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 25 cze 2013, 22:26

Re: Nie chcę mieć dziecka

25 cze 2013, 22:36

Nie może tak być że ktoś tę decyzję na nas wymusza. Każdy z nas jest człowiek który ma prawo do decydowania o sobie i swoim zyciu. Więc jeśli nie czujesz teraz potrzeby, nie przejmuj się i spełniaj się na każdym polu.

Awatar użytkownika
anza
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1559
Rejestracja: 09 mar 2007, 17:28

Re: Nie chcę mieć dziecka

01 lip 2013, 10:47

myślę, że lepiej nie miec dzieci i się realizować, niż mieć i wiecznie być niezadowoloną i z wiecznym poczuciem, że coś Cię ominęło, taka matka to kiepska matka....

bambinok
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2013, 09:37

Re: Nie chcę mieć dziecka

21 paź 2013, 09:44

Zdarzają się kobiety, które nie chcą mieć dzieci i tyle, trzeba to uszanować. Najgorsze, co może się stać, to jak taka kobieta pod presją rodziny urodzi i ani ona ani dziecko nie będą szczęśliwi

robertborek
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2013, 15:39

Re: Nie chcę mieć dziecka

29 paź 2013, 15:48

Dokładnie traktowanie dziecka jako mus jest potworne. To nie jest przedmiot. Trzeba świadomie podejmować takie decyzje. Nie wiem czy to nie najważniejsza decyzja w życiu.

Awatar użytkownika
Ufna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 04 lis 2013, 16:01

Re: Nie chcę mieć dziecka

04 lis 2013, 16:16

Zgadzam się z powyższymi - NIE MOŻNA zmuszać kobiety i wymuszać presją dziecka. Mam 2 siostry, jedna ma kilkuletnią córeczkę, którą kocham nad życie, a druga nie chce mieć dzieci. Bierze ślub w grudniu, ale jej narzeczony też nie chce mieć dzieci. Mają swoje plany na życie.
Ja jestem w ciąży i nie mogę się doczekać maleństwa ale ja moją siostrę doskonale rozumiem mimo to i chcę by była szczęśliwa, z dzieckiem lub bez, ale żeby była to jej decyzja.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: Nie chcę mieć dziecka

04 lis 2013, 16:35

Nie chcesz- nie masz, nikt Cię nie może zmusić do posiadania dziecka. Nie jesteś ani gorsza ani inna ani nijaka ..jesteś sobą. ..tylko gorzej będzie jeśli za jakiś czas zechcesz, a już nie będzie można- ciało nie reaguje na chcę/ nie chcę, nie jest robotem.

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość