Awatar użytkownika
Miluśka
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1883
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:46

Oddalona apelacja-alimenty

14 cze 2013, 17:08

Hej. Potrzebuję porady odnośnie alimentów.

Sprawa wygląda tak:

Miałam rozwód i zasądzenie alimentów na 500 zł. Były apelował żeby płacić 400. Sprawa odbyła się po 10 msc. Przez ten czas płacił 400. Sąd odrzucił apelację i zatwierdził wyrok sądu okręgowego. Pytanie: czy były musi mi spłacić to co nie dopłacał przez te 10 msc po 100 zł?

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: Oddalona apelacja-alimenty

31 lip 2013, 12:05

Zdecydowanie musi, bo płacił 100zł mniej, co było w tym momencie niezgodne z prawem. Dla pewności zapytaj jeszcze kogoś, komu takie kwestie są bliższe. Może Twój adwokat będzie mógł pomóc w tym względzie. W każdym razie nie odpuszczaj, bo prawo jest w tym przypadku po Twojej stronie.

Jola55
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2013, 14:16

Re: Oddalona apelacja-alimenty

12 lis 2013, 14:52

Consulting prawny chętnie odpowie na twoje pytanie. Koszt odpowiedzi 100 zł. Kontakt consulting-prawny@o2.pl

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

Re: Oddalona apelacja-alimenty

12 lis 2013, 15:00

Oczywiście, ze musi i to z odsetkami! Warto powołać się na jakiś akt prawny, ale w tym już nie jestem mocna, więc moze jakiś serwis z informacjami prawnymi, bo chyba prawnik jeszcze niepotrzebny, jest coś takiego jak http://www.mojrozwod.pl/, może tam.

Makaroni
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 149
Rejestracja: 23 wrz 2011, 20:03

Re: Oddalona apelacja-alimenty

04 lut 2014, 14:32

Musi zwrócić różnicę - po prostu na tą chwilę zalega wam z płatnościami. Jeżeli chodzi o szczegóły, to może da się jeszcze z nim się jakoś ugadać, a jak nie, to pomyśl, nad jakimś pismem.

Awatar użytkownika
angelika89
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 110
Rejestracja: 27 lis 2013, 12:55

Re: Oddalona apelacja-alimenty

15 maja 2015, 12:40

I jak rozstrzygnęła się ta sprawa? Poradziłaś sobie bez prawnika? Proszę o odpowiedz, ponieważ mam bardzo podobny problem w rodzinie i chciałabym jakoś pomóc. Też sprawa dotyczy alimentów, ale płaconych na dwoje dzieci. Nie chcę pisać tutaj zbyt wiele szczegółów, ale wydaje mi się, że pomoc prawnika byłaby najlepszym rozwiązaniem. Co o tym sądzicie? Szukałam już czegoś w okolicy i znalazłam tego adwokata, to Pani Adwokat Rita Miling - http://adwokat-miling.pl/?page=app/zakres-uslug-3.html (prawo rodzinne Konin). Może ktoś z Was kojarzy? Albo zna innego, dobrego prawnika w tym mieście??

wyyl
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:41

Re: Oddalona apelacja-alimenty

27 lip 2015, 13:24

Alimenty pomagają też odzyskiwać firmy odszkodowawcze, nie trzeba tego zlecać prawnikowi, który jest dużo droższy

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość