Awatar użytkownika
Serena
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1140
Rejestracja: 02 lut 2008, 18:53

alergia na ukąszenia

06 lip 2013, 15:41

witam
mój syn ma alergie na ukąszenia komarów itp. puchnie okropnie, psikamy go preparatami, smarujemy i czasem i tak jest pokąsany
co radzicie ???

lili
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 23 maja 2013, 18:11

Re: alergia na ukąszenia

11 lip 2013, 13:19

Jak środek niewekujący skutki ukończenia koniecznie calcium/wapno. Jeżeli komary kąsają w domu to zainwestuj w te preparaty do rozpylania woni w domu w stylu raid, naprawdę działają. No i stare kwiaty "komarzyce" też się przydadzą:)

janka735
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 16 lis 2012, 15:53

Re: alergia na ukąszenia

24 lip 2013, 13:36

Witajcie,
mam ten sam problem. Pierwsze od czego zaczęłam była wizyta u dermatologa np. tu: http://medmemo.pl/szukaj/dermatolodzy-i ... ycznej,21/. Najlepiej unikać miejsc gdzie te owady się znajdują. Jeśli już ugryzie i spuchnie miejsce ukąszenia warto nałożyć okład z altacetu. Dodatkowo wziąć wapno, które działa przeciw zapalnie. Po 2 dniach minie. Jednak polecam wcześniej nadmienioną wizytę do lekarza.

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

Re: alergia na ukąszenia

24 lip 2013, 21:58

Mój synek maidentycznie, bylismy u pediatry i dostalismy syrop który bierze już drugi miesiąc i jak narazie nie ma takich opuchnięć, oprócz tego mamy maść którą smarujemy się po kąpieli. Dodatkowo pomocnejest wapno, tak jak dziewczyny piszą.

barbara14
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 27 cze 2014, 12:24

Re: alergia na ukąszenia

27 cze 2014, 13:01

Jak środek niewekujący skutki ukończenia koniecznie calcium/wapno. Jeżeli komary kąsają w domu to zainwestuj w te preparaty do rozpylania woni w domu w stylu raid, naprawdę działają. No i stare kwiaty "komarzyce" też się przydadzą:)
dokładnie, ja stosuję raid do kontaktu, a na zewnątrz off lub bross (spray); a jak pogryzą - bo nie ma opcji, żeby nie kąsały - to używam maści Calendeel - z apteki bez recepty - ma same naturalne substancje roslinne i szybko łągodzi; można dalej cieszyć się latem ;)

szarlottka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 264
Rejestracja: 13 sie 2013, 15:54

Re: alergia na ukąszenia

04 lip 2014, 18:07

Ja miałam kiedyś maść chłodzącą na ukąszenia z Rossmanna i była bardzo fajna. Teraz niestety nie mogę jej zaleźć, chyba wycofali:( U Nas komary gryzą jak najęte. Wystarczy wyjść z domu... o grillu nawet nie ma mowy bo środki na komary nie pomagają za bardzo. Myślimy z mężem o zamówieniu odkomarzania. Znaleźliśmy na http://greenstyle.com.pl/odkomarzanie-warszawa/ firmę z Warszawy która usuwa komary z ogrodów, parków itd. Skontaktuję się z tą firmą po niedzieli i mam nadzieję, że nam pomogą.

daniowa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 13 gru 2014, 00:18

Re: alergia na ukąszenia

15 paź 2015, 12:33

mnie polecono fenistil żel i picie wapna oczywiście. okropnie znosze takie ugryzienia, straszna opuchlizna, goraczka i kilka tygodni gojenia się

adol
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 21 paź 2015, 10:19

Re: alergia na ukąszenia

21 paź 2015, 10:32

Ja też stosuję ten sposób - fenistil i wapno. Czasem robię sobie jeszcze okład z lodu na miejsce ukąszenia.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość