nigela007
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 22 lis 2012, 20:58

Oddanie do domu straców

25 paź 2013, 15:01

Co sądzicie na temat oddania kogoś bliskiego do domu starców? Mi było bardzo ciężko pogodzić się z oddaniem babci do dom u seniora. Długi czas byłam o to zła na rodziców, ale teraz zrozumiałam, że sami już nie są najmłodsi a babcia potrzebuje stałej opieki. Babcię bardzo kochamy i odwiedzamy ją często. Znajduje się w Rodzinnym Domu Seniora w Brennej (http://rodzinnydomseniora.com.pl/). Odniosłam nawet wrażenie, że tam nieco odżyła. Poznała nowych ludzi, ma tam całodobową opiekę pielęgniarsko-opiekuńczą i dostęp do lekarza rodzinnego i specjalistów w ramach NFZ, więc sobie chwali. W głębi serca jednak mam wyrzuty sumienia, że nie jest już blisko nas :(

wicia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 05 lis 2013, 13:34

Re: Oddanie do domu straców

18 mar 2014, 10:58

Dla mnie lepszym rozwiązaniem byłoby chyba wynajęcie opiekunki, która pomagałaby przy opiece w domu.

margo903
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 85
Rejestracja: 31 mar 2014, 14:10

Re: Oddanie do domu straców

21 maja 2014, 10:16

Kurcze ja bym chyba się nie zdecydowała na taki krok. Już chyba wolałabym sprzedać mieszkanie lub dom - bo rodzice mieszkają dalej ode mnie- i kupić im coś bliżej siebie, żebym tylko mogła się nimi zajmować, a na resztę dnia wynająć opiekunkę. Koszty pobytu w domu starości sa porównywalne z opłaceniem opiekunki. A zresztą jak bym sprzedała dom to kupiłabym im coś mniejszego. Bo dla dójki osób nie potrzebują dwupiętrowego domu. Teraz jak się nad tym zaczęłam zastanawiać, to nawet zaczęłam oglądać ogłoszenia na http://alegratka.pl/nieruchomosci/ i jest kilka na prawdę fajnych i ciekawych propozycji. Dla dwóch osób wystarczy pokój, łazienka, kuchnia i jakiś salon. Najlepiej to żebym mogła ich wziąć do siebie, no ale nie mam takiej możliwości, a z drugiej strony wiem, że oni też chcą być po części niezależni.

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: Oddanie do domu straców

09 cze 2014, 10:27

Ciężko mi to sobie wyobrazić na dzień dzisiejszy, ale rozumiem, że czasami nie ma wyjścia.

mirka85
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 331
Rejestracja: 16 kwie 2014, 08:01

Re: Oddanie do domu straców

21 kwie 2016, 07:43

Ja jestem przeciwna.Uważam, ze można bliskiej osobie zapewnić wystarczającą opiekę w domu.
Istnieje przecież coś takiego jak http://www.elderia.pl/oferta/teleopieka/
Można tam bez problemu zamówić opiekę dla starszej osoby w różnych formach. Poczytaj sobie.
Moja mama przez ponad 10 lat zajmowała się chorym dziadkiem i nie pomyślała nawet żeby go oddać.

Jasna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 24 mar 2014, 17:09

Re: Oddanie do domu straców

21 kwie 2016, 09:01

przeciwna albo i nie, ale jak się nie ma wyjscia, jak się nie ma sily dzwignac tej osoby, jest sie samemu, to co nam pozostaje?

mika1
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 71
Rejestracja: 29 paź 2015, 17:15

Re: Oddanie do domu straców

24 kwie 2016, 12:49

Na starość ludzie potrzebują bliskich, jezeli nie ma rodziny przy nim to lepiej w domu starców.

majka34
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 15 lut 2017, 10:26

Re: Oddanie do domu straców

15 kwie 2017, 17:17

Oddanie do domu starców to ważna sprawa. Warto wybrać coś naprawdę dobrego i sprawdzonego. Warto tutaj pomyśleć o domu seniora pod Warszawą np. http://domseniora24.pl , gdzie mają naprawdę dobrą propozycję godną uwagi.

SamaAnia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 15 kwie 2017, 21:27

Re: Oddanie do domu straców

16 kwie 2017, 17:34

Myślę, że zależy to zależy od sytuacji, ale osobiście wybrałabym zatrudnienie opiekunki. Przy wyborze rozwiązania warto wziąć pod uwagę zdanie starszej osoby. Jak już dom opieki to warto jakiś dobry wybrać i często odwiedzać seniora, aby nie czół się samotny.

Mikado
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 66
Rejestracja: 24 lut 2016, 00:11

Re: Oddanie do domu straców

25 lip 2017, 18:08

Tu się zgodzę, że zdanie seniora w tej kwestii jest równie ważne. My razem z dziadkiem wybraliśmy Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim w, którym ma wszystko czego potrzebuje. Oczywiście odwiedzamy go jak najczęściej - kilka razy w tygodniu i cieszymy się kiedy dziadek z uśmiechem na ustach opowiada nam jak mu dobrze i, ze w końcu ma towarzystwo w swoim wieku, którego mu bardzo brakowało po śmierci babci.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość