cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

jak nauczyć dziecko wiersza na pamięć?

18 gru 2013, 17:33

W związku ze świętami moja córka ma w piątek spotkanie świąteczne w przedszkolu i ma się nauczyć wierszyka. 2 linijki niby ale dla dziecka\to pewnie dużo. Nie mam pojęcia jak to zrobić, pomiędzy nauką jeśli to mozna tak nazwać raczej drogą przez mękę, uzupełniamy braki ponieważ chorowała dużo jej nie było i ćwiczenia muszę z nią robić w domu. Macie pomyły? bo mi już zabrakło. ;-)

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: jak nauczyć dziecko wiersza na pamięć?

18 gru 2013, 18:40

nie wiele ci czasu zostało. Na przyszłość jak mała choruje to kontaktuj się z Panią z przedszkola i dopytuj czy nie ma czegoś się uczyć. U nas do Jasełek dzieci praktycznie przygotowują się od października. A jak była w młodszej grupie nawet w 3-4 latkach to np na dzień mamy też mieli ponad dwa miesiące czasu. Ale to tak na przyszłość.

Ja jak uczę się z młodą to czytam jej całość, a później mówię po linijce i ona powtarza i tak w koło.

a co ona ma za tekst?

nam dodatkowo pomaga jeszcze wizualizacja. np: (słowa piosenki) "Wczoraj gdy stałam przy tablicy wszystko mi się poplątało, wtem ktoś szepnął z boku i nie ma kłopotu a tak nie wiem co by było."
i tutaj pokazujemy jak stała, później że jej się wszystko poplątało, następnie tak jakby ktoś jej coś szeptał i ona nadstawiała ucho, i że nie ma kłopotu, to rozkładała ręce.

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

Re: jak nauczyć dziecko wiersza na pamięć?

18 gru 2013, 19:36

" upieczemy foremkowe ciasteczka jak miód, z dziurką w środku na niteczkę choinkowy cód. A co ty dała mi ten tekst w poniedziałek mówiąc że na następny dzień ale śmieszne ,to jest jak chyba cudem... dopytałam wczoraj czy ma się go uczyć i o co chodzi, a ona mi na to że w piatek spotkanie wigilijne i ma wierszyk mówić acha już to powie. Dała kupę materiału do nadrobienia- dzś chyba po nocach, bo mała chorowała- AZS ciągłe katary kaszle
8 stron! niby wiesz dla dzieci wycinanki ale dla niej to jest praca! nie wiem w co ręce wsadzić chciała bym już piątek wieczór ,mam dosyć człowiek jeszcze swoje obowiązki ma. :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: jak nauczyć dziecko wiersza na pamięć?

18 gru 2013, 22:37

" upieczemy foremkowe ciasteczka jak miód, z dziurką w środku na niteczkę choinkowy cód. :
ja bym jej to w ten sposób pokazała że jak jest upieczemy to rączkami pokazuje się tak jak wyrabia się ciasto. Foremkowe - to np kształt serca. Jak miód to że się oblizuje. z dziurką - pokazać kułeczko. Na niteczkę - to jak nitką by nawlekała. Choinkowy cud - ksztalt choinki.

pokarz jej to i mów. Niech ona kojarzy co i jak.

Do tego ułatwieniem jest to jak ty sama się nauczysz i będziesz powtarzać córce.

To ona teraz jest w grupie 4-latków?

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

Re: jak nauczyć dziecko wiersza na pamięć?

18 gru 2013, 22:38

ja zauwazylam, ze moja córka najlepiej sie uczy tuz przed snem. JAk juz lezy w lózeczku powtarzamy linijke po linijce, pozniej ja juz tylko poczatek podpowiadam, a ona leci dalej. Najczesciej niestety ja sie denerwuje, ze slabo jej idzie i wszystko myli i konczymy a rano Asia wstaje i recytuje calosc bezbłednie. Widze, ze przez noc musi sie w glowie ulozyc. A miala teraz w dwa tygodnie do nauczenia mega duzo trudnych tekstow jako maryja i jeszcze spiewanie solo. Dzis byly Jasełka i wystąpiła super. Podziwiam, ze szesciolatek był w stanie w tak krotkim czasie opanowac potwornie dlugi tekst, w kilkunastu sekwencjach. Ale to zerowka szkolna.
W przedszkolu tekstow do domu nie dostajemy, dzieci cwicza okolo dwa - trzy miesiace przed przedstawieniem.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: jak nauczyć dziecko wiersza na pamięć?

18 gru 2013, 22:44

ja zauwazylam, ze moja córka najlepiej sie uczy tuz przed snem. .
my też tak robimy :ico_oczko:
zresztą ja też tak się uczyłam jak chodziłam do szkoły, czy na studia.

Dzieci potrafią się nauczyć i to szybciej niż nie ejden dorosły. Ważna jest tutaj również postawa rodzica. Bo jak zaczyna się krzyczeć i denerwować to dziecko samo przeżywa

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

Re: jak nauczyć dziecko wiersza na pamięć?

19 gru 2013, 10:19

Moni26 tak jest grupie 4 latków, z tym że 1 rok w przedszkolu :) w zeszłym się nie dostała. Olala mi dali od poniedziałku ale kazali na nastęny dzień potem się pytałam Pani mówi że dzieci w piątek będę miały wigilię i w piątek. Na kupno stroju mam dziś dzień bo to rajstopki sweterek jakiś biały moja córka jedną galową o ile można to tak nazwać rzecz miała na chrzest swój własny :P także nie mam róż kolory w jej szafce ;/

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: jak nauczyć dziecko wiersza na pamięć?

19 gru 2013, 10:59

To masz jakąś dziwną panią :ico_sorki:

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

Re: jak nauczyć dziecko wiersza na pamięć?

19 gru 2013, 12:21

cyn_inspiration teraz strój galowy będzie ci coraz częściej potrzebny :ico_haha_01:

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

Re: jak nauczyć dziecko wiersza na pamięć?

19 gru 2013, 19:32

Kupiłam jej ale bardziej zwykłą bluzeczkę białą nie taką jak sie kiedyś zakładało tylko bawełna czy coś takiego. I spódniczkę jak założy ok jak nie to dam leginsy. Wszystko nic więcej nie wymyślę. Za późno powiedziała o wszystkim.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość